В Україні стартував проект «13»: про те, чому заради країни потрібно жити, а не вмирати

25 жовтня 2016 р. 03:00

Дарина Рудик, яка рік відслужила на передовій в зоні АТО, започаткувала проект «13», в рамках якого будуть записані, озвучені та проілюстровані історії з фронту

Дарина Рудик, яка рік відслужила на передовій в зоні АТО, започаткувала проект «13», в рамках якого будуть записані, озвучені та проілюстровані історії з фронту. За згодою Дарини ИзбирКом буде робити перепублікацію історій на своєму сайті.

«Рік має 12 місяців, і всі до того звикли. Але для мене відлік року почався зі смерті Нігояна, бо це перша невинна смерть за часів незалежної України і, в принципі, після цієї смерті в Україні почалася війна, яка потягнула за собою цілу купу цинків, сиріт та мам, які поодягали чорні хустки і виплакали цілу купу сліз. 13 — це як такий собі рік із 12 місяців і плюс один місяць, який має дати кожній людині щось своє: щось зрозуміти, щось переосмислити, щось відчути, щось пропустити через себе», - розповіла авторка проекту в ефірі «Громадського радіо».

За її словами, проект - це великий комплексний план, який починається з того, щоб донести двом категоріям людей одне і те ж, але різними словами:

«Перше — хочеться, аби ці 13 записок послухали цивільні люди, байдуже, мають вони чи ні якесь відношення до війни, беруть вони чи ні у цьому участь. Це треба, аби люди зрозуміли важливість маленьких повсякденних дрібничок, про які ніхто давно не говорить, і всі сприймають їх як належне. Аби вони читали ці записки, і після цього дзвонили до мами сказати: «Мама, я тебе люблю. Я скучив/скучила». Цим проектом я хочу допомогти військовим повертатися. В якийсь момент я себе запитала, чи хочу я жити, чи лише існувати. Якщо ти хочеш зробити щось корисне для цієї країни, треба вчитися жити. Якщо ти хочеш існувати — твоє право. Я не готова померти заради країни, я готова заради країни жити.», - говорить Д. Рудик.

Проект включає в себе випуск 13 фронтових записок у форматі аудіо-файлів, які можна послухати на SoundCloud, також є сторінка на Facebook - «13project». 

Також проект вміщує соціальну рекламу в Києві на сітілайтах з уривками з 13 фронтових записок (аби нагадати всім людям про "маленькі радості кожного дня" і достукатися до сердець військових, які виходять на станції метро "Вокзальна" з меседжем: "Ми Вам дякуємо... Дякуємо що маємо змогу пити каву тут... Ви не самі...". Чому їх 13, можна послухати ТУТ

Запис цих 13 історій у форматі "аудіо" відбувається голосами відомих співаків та акторів.

Також у рамках проекту буде створено першу в Україні інтернет-платформу для військових, їх родин, їх друзів і всіх тих, кому ця тема не байдужа.

"Для того, аби можна було виписувати свої переживання анонімно, шукати друзів, однодумців, спеціалістів, здатних "навчити Вас ловити рибу" самостійно. Для того, аби дружини військових могли спілкуватися одна з одною і таким чином відчувати підтримку. Сподіваюся, з часом до нас приєднаються люди, які запропонують свої послуги: арт-терапія (художники, каліграфісти, актори і т.д.), спортсмени (аби тренувати хлопців, надати їм можливості реалізуватися через фізичне), роботодавці і т. д", - пояснює авторка проекту.

Також Дарина Рудик дякує за допомогу Станіславу Харольському та Люді Кузіній зі «Страткому», які погодились співпрацювати безкоштовно. Окрема подяка - радіо "Армія FM" та Антону Зваричу, який монтує записи. Також подяка всім, хто підтримує проект інформаційно, бере участь у записі фронтових записок, художникам, які ілюстрували, редакторам, які правили ці фронтові записки, а також Міністерству оборони України, Київській міській державній адміністрації, "Військовому радіо" та Всеукраїнському центру допомоги учасникам АТО, а також юристу проекту "13" Андрію Богинкевичу.

соціальный проект Даринки Рудик

АУДІОСТРІЧКА БОЙОВИХ ДУМОК

Читає солдат Даринка Рудик

Художник Нікіта Тітов

Sound Design - Антон Зварич

 

ФОТО вище: Facebook-сторінка «13project»

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Кабинет министров Украины поддержал проект усиления системы морской безопасности и охраны границы благодаря покупке 20 патрульных кораблей французской компании ОСЕА, стоимостью 136,5 миллионов евро. Об этом сообщил министр внутренних дел Украины Арсен Аваков. Министр отметил, что в ближайшее время правительства Украины и франции подпишут соответствующий договор, после чего его должен … читати далi

Коммунальное некоммерческое предприятие «Городская клиническая больница № 11» Одесского городского совета объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за услуги по предоставлению питания больным. Соответствующее определение опубликовано в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, руководство больницы готово заплатить 45 миллионов 785,6 тысяч гривень за 408 тысяч 800 порций еды … читати далi

Руководство одесской полиции уволило ювенального инспектора Хмельницкого отдела Андрея Крецула, которого обвиняют в избиении воспитанников областного центра социально-психологической реабилитации детей (бывший приют «Світанок»). Об этом сообщил начальник ювенальной превенции полиции Одесской области Виталий Капуляк. По его словам, такое решения приняли по результатам служебного расследования, на время которого полицейского отстранили от … читати далi

Поселковый совет Затоки намерен провести 23 ноября общественные слушания по вопросу создания объединенной территориальной громады с поселком Каролино-Бугаз, чтобы избежать объединения с селом Шабо. Об этом на своей странице в Facebook депутат Затокского поссовета Наталья Вернигора. По ее словам, выбор Каролино-Бугаза вместо Шабо, к которому Затока должна присоединиться согласно перспективному … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР