XVI сесія Одеської міської ради VIII скликання 30 листопада (онлайн трансляція)

30 листопада 2022 р. 10:08

Одеса Одеська міська рада

Сьогодні 30 листопада відбудеться XVI сесія Одеської міської ради VIII скликання. Під час засідання депутати мають розглянути щонайменше 42 питання порядку денного. Початок прямої трансляції заплановано на 10 годину. 

30.11 10:24

Сессія почалась. Депутати заспівали гімн. Зареєструвалось 43 депутати. Кворум є. 

30.11 10:29

Порядок денний прийнято за основу. 

30.11 10:30

Пропозицій з голосу дуже багато. Тільки Геннадій Труханов пропонує внести до порядку денного додатково 23 питання, 14 з яких питання про внесення змін в програми міської ради. Всього з голосу запропонували до порядку денного більш, ніж 30 питань. 

30.11 10:41

Порядок денний затверджено. Дуже швидко розглянуто перший блок питань "Проєкти рішень про діяльність міської ради та її органів". Перейшли до другого блоку питань "Проєкти рішень про бюджет та фінанси". Біля мікрофона Світлана Бедрега - заступник Одеського міського голови, директор департаменту фінансів Одеської міської ради. 

30.11 11:19

Бюджет проголосували практично одноголосно. Основний фінансовий документ Одеси на 2023 рік прийняли, Одеса стала другим великим містом України, яке прийняло бюджет на наступний рік. 

 

30.11 11:28

Перейшли до третього блоку порядку денного "Проєкти рішень про цільові програми, концепції та містобудування". З спринтерською швидкістю проголосували перші 16 пунктів. Зупинилися на пункті 3.17. Про внесення змін до Міської цільової програми цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на території м. Одеси на 2022-2026 роки. Програма дозволить надавати допомогу ОСББ в покупці генераторів. Відзначили, що це, звичайно, дуже позитивний крок, але є багато недоробок. Депутат Іваницький звернув увагу на те, що є питання, наприклад, з тими будинками, де ОСББ не створено. 
Програму прийняли. 

30.11 11:38

Перейшли до обговорення демонтажу пам'ятника Засновникам Одеси. Петро Обухов почав відразу говорити про те, що буде на місці пам'ятника. 

30.11 11:45

Слово взяв міський голова Геннадій Труханов. Подякував тим одеситам, котрі дотримувались демократичної процедури, а не малювали на пам'ятнику. Звернув увагу на те, що є поправка Олександри Ковальчук про перенесення пам'ятника на тимчасове збереження в Одеській художній музей. Рішення прийнято майже одноголосно. Не голосувала автор поправки, заявивши про конфлікт інтересів, тому що вона є ТВО директора Одеського художнього музею. Та ж доля спіткала і пам'ятник Суворову.
Катерина II та Суворов переїдуть до музею. 
 

30.11 12:00

Перейшли до IV блоку - "Проєкти рішень про об’єкти комунальної власності". Швидкість прийняття рішень можна порівняти з кулеметною чергою. Зупинка на п. 4.10. про безоплатну передачу майна від одеської до херсонської територіальної громади. Депутат Шматько зазначив, що майно вже передано тиждень тому, а голосування проходить тільки зараз, попросив дати юридичну оцінку. Пояснення просте - майно фізично передали, а юридично ні. 

30.11 12:10

Перейшли до шостого блоку "Проєкти рішень про земельні правовідносини", п'ятого блоку в порядку денному не було. До п.6.6. йшли дуже швидко. Обговорили питання 6.7. про передачу землі фізичній особі, але все ж проголосували.  І перебігли до наступного блоку питань - "Проєкти рішень про створення, ліквідацію, зміну найменування, затвердження статутів комунальних підприємств, закладів та їх діяльність". І відразу об'єднали пункти затвердження статутів. Одним голосуванням 6 пунктів проголосували. 

30.11 12:15

Слово взяла депутатка Анастасія Большедворова. Вона попросила доповідача по земельним та орендним проєктам прокоментувати дивну юридичну особу, що зареєстрована на Фонтанській дорозі в Одесі.


"Фонтанська дорога, 6/8. Тут є питання. Подивилась, що там зареєстровано – а там зареєстрована "одеська міська організація партії політики путіна". Тому цікаво, що це таке, що вам з цього приводу відомо. Дякую", – запитала депутатка.


Сесійна зала заповнилась сміхом колег пані Большедворової на кілька хвилин. А от доповідач питання проігнорував та продовжив свою промову з іншої адреси проєкту рішення.

30.11 12:15

Слово взяла депутатка Анастасія Большедворова. Вона попросила доповідача по земельним та орендним проєктам прокоментувати дивну юридичну особу, що зареєстрована на Фонтанській дорозі в Одесі.


"Фонтанська дорога, 6/8. Тут є питання. Подивилась, що там зареєстровано – а там зареєстрована "одеська міська організація партії політики путіна". Тому цікаво, що це таке, що вам з цього приводу відомо. Дякую", – запитала депутатка.


Сесійна зала заповнилась сміхом колег пані Большедворової на кілька хвилин. А от доповідач питання проігнорував та продовжив свою промову з іншої адреси проєкту рішення.

30.11 12:23

Дійшли до п. 7.13. - перейменування об'єктів топініміки міста, просять перейменувати ряд вулиць на честь двох бригад та художника Олександра Ройтбурда. Депутат Бриндак запропонував альтернативний проект 7.13.1. Суть заперечення в тому, щоб перейменувати  інші вулиці та дотримуватися процедури. Пункт 7.13. провалено, а рішення 7.13.1. прийнято. Вже після голосування Геннадій Труханов зазначив, що при підготовці питання про перейменування, воно має бути узгодженим з воєнним керівництвом. Домовилися на тому, що рішення важливе і його необхідно прийняти. 

30.11 12:38

Слово взяв Олег Філімонов та привітав Одеський національний академічний театр опери та балету з високою нагородою "театрального оперного Оскара". Геннадій Труханов звернув на це увагу департаменту культури та висловив здивування, що не вдалося з цією подією привітати директора театру в сесійної залі. Олександра Ковальчук підкинула вуглинки в вогонь і попросила міського голову переконати департамент культури якось реагувати на дзвінки ТВО директора Художнього музею, та виконувати обіцянки. 

30.11 12:40

Перейшли до восьмого блоку питань - депутатські запити. 
П. 8.1. запит депутата Вадима Мороховського про створення тимчасової комісії щодо визначення можливого місця алеї діячів української культур та меморіалу жертв російської агресії. Запит підтримали.
Серйозно підходять до цього запиту. 

30.11 12:46

Перед голосуванням взяла слово депутатка Анастасія Большедворова: «Я думаю, що ви всі чули новини і дивились, що відбувалося в Києво-Печерський лаврі, як там молилися за наших ворогів, за душі російських солдатів. Це насправді неприпустимо. Я вважаю, що ми депутати сьогодні можемо змінити цю ситуацію. Я зробила свій аналіз і нарахувала, що в Одесі існує десь 50 релігійних установ які підпорядковуються московському патріархату. Причому, це відбувається абсолютно відкрито, і звісно вони виконують напряму всі вказівки від Кремля".
Депутатка закликала до того, щоб Підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів заборонити діяльність української православної церкви московського патріархату, забрати у неї все майно і передати до Київського патріархату.    
Результати голосування: "За" 9, "Проти" 0, інші не голосували. Запит не прийнято. 

30.11 12:47

Олексій Потапський попросив розглянути питання про те, щоб зробити двостороннім рух по вулиці Канатної на ділянці від пр. Гагаріна до Італійського бульвару. Міський голова відповів, що департамент транспорту розгляне таку можливість. 

30.11 13:17

На закінчення взяв слово міський голова. Почав промову з пунктів Незламності. Відчувається, що Геннадія Труханова тема хвилює. Почув шум в залі, і строго так: "Левон Рубенович, Вам не цікава ця інформація? Дивіться, а то прослухаєте, щоб я не приймав якісь рішення". Відповідь Левона Рубеновича при онлайн трансляції чутно не було.
Мер продовжив промову, змалював проблеми і досягнення. Зупинився на проблемах енергопостачання міста, розповів про те, що була зустріч з ДТЕК і міська влада об'єднають з ними зусилля.    
На завершення промови закликав до об'єднання зусиль навколо пунктів Незламності. 
Міський голова оголосив сесію закритою. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Посадовець, зловживаючи службовим становищем, вимагав хабар від підприємця у розмірі 5 000 доларів США за вирішення питання про укладення договору про спільний обробіток земельної ділянки на п’ять років. Вдома ж фігурант зберігав гранату. За вчинене чоловікові загрожує до 10 років ув’язнення. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Миколаївській … читати далi

У Вознесенську, що в Миколаївській області у підвальному приміщенні гаража свого дому чоловік зберігав зброю, боєприпаси та вибухівку. Слідчі Слідчого управління обласного главку поліції затримали фігуранта у порядку ст. 208 КПУ України. За скоєне зловмисникові загрожує до семи років ув’язнення. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Миколаївській … читати далi

Іноземні волонтери та британські кореспонденти доставили гуманітарну допомогу в селище Благодатне Миколаївського району.  Про це пише Національна поліція в Миколаївській області. Миколаївські поліцейські допомогли волонтерами доставити гуманітарну допомогу у деокуповане селище.               Ліки та воду доставили мешканцям деокупованого селища Благодатне Миколаївського району поліцейські сектору превентивної … читати далi

18 січня та в ніч на 19 підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області ліквідовано п'ять пожеж. Про це звітують у пресслужбі ДСНС України у Миколаївській області. Так, о 15:39 на спецлінію 101 надійшло повідомлення про загоряння очерету на березі річки Інгул в с. Мішково-Погорілове Мішково-Погорілівської сільської ради Миколаївського … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР