10 мільйонів на хліб та "неправильна люстрація": чим запам'ятається Х позачергова сесія Одеської обласної ради

Сьогодні 25 січня у залі Одеської ОДА відбувається пленарне засідання десятої позачергової сесії обласної ради.

На порядку денному всього 12 питань.

Це перше засідання облради у новому 2022 році, попереднє відбулося 17 грудня 2021 року.

Також голова обласної ради Григорій Діденко затвердив план підготовки пленарного засідання чергової одинадцятої сесії обласної ради восьмого скликання, яка має відбутися 3 березня

Нагадаємо, Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка.  За рік опубліковано лише 2 відсотки розпоряджень.

Відео: oblrada.odessa.gov.ua

25.01 09:51

На сьогоднішній сесії мають розглянути такі питання:

1. Про діяльність обласної ради та її органів
Про утворення лічильної комісії. 

2. Про цільові програми, концепції та містобудування
Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2018 року № 837-VII «Про затвердження регіональної Програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина».

3. Про бюджет та фінанси
Про внесення змін до рішення обласної ради від 17 грудня 2021 року № 344-VІII «Про обласний бюджет Одеської області на 2022 рік».

4. Про об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня 2020 року № 46-VIІІ «Про затвердження Переліку другого типу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області, що підлягають передачі в оренду без проведення аукціону». 

5. Про земельні правовідносини
Про внесення змін до рішення обласної ради від 17 грудня 2021 року № 370-VIII «Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за адресою: вул. Приморська, 186, с. Кароліно-Бугаз, орієнтовною площею 3,8119 га, у постійне користування Комунальному закладу «Кароліно-Бугазький обласний ліцей Одеської обласної ради» з цільовим призначенням В.03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти». 

6. Інші питання, віднесені до компетенції обласної ради
6.1. Про клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України з нагоди 90-річчя утворення Одеської області.
6.2. Про клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України та Грамотою Верховної Ради України з нагоди 100-річчя заснування Одеського державного університету внутрішніх справ. 

7. Звернення депутатів
7.1. Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ України щодо необхідності посилення боротьби за національні інтереси України. 
7.2. Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Фонду державного майна України і Міністерства культури та інформаційної політики України щодо приватизації Одеського заводу шампанських вин. 
7.3. Про звернення депутатів Одеської обласної ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про очищення влади». 

8. Депутатські запити

9. Різне

25.01 10:02

У залі з'явився голова облради Григорій Діденко

Проходить реєстрація, поки кворуму немає.

З другої спроби зареєструвалися 47 депутатів, засідання відкрите. 

Лунає Гімн України.

25.01 10:07

Голосують за проєкт порядку денного.

"За" - 52 депутати, прийнято без доповнень.

В цілому "за" 51 депутати.

25.01 10:08

Перший блок питань.

1. Про діяльність обласної ради та її органів Про утворення лічильної комісії. Доповідач – Роман Лебедєв, начальник юридичного управління апарату обласної ради

Рішення підтримали 50 депутатів.

 

25.01 10:12

Наступне питання:

2. Про цільові програми, концепції та містобудування

Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2018 року № 837-VII «Про затвердження регіональної Програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина».

Доповідач – Олег Муратов, заступник голови обласної державної адміністрації

Муратов повідомив зміни полягають у внесені пункту, яким передбачено додаткове фінансування на 10 млн гривень на часткову компенсацію вартості борошна, що придбане для виготовлення хліба. На наступну сесію буде представлено новий проєкт програми.

25.01 10:13

Це пов'язано з тим, що з минулого року, з вересня, ціна на хліб виросла на 17%. 

25.01 10:15

Муратов сказав, що відповідні зміни вже торкнулися іншої сільхозпродукції. Вкладено відповідний меморандум між ОДА, комбінатом хлібопродуктів і хлібзаводом №4.

Буде створено резерв зерна.

25.01 10:17

Очікується, що зміни зменшать ціну на хліб на 10% та надасть додаткові надходження у місцевий бюджет.

25.01 10:18

За проєкт рішення в цілому проголосували 56, прийнято.

25.01 10:19

3. Про бюджет та фінанси

Про внесення змін до рішення обласної ради від 17 грудня 2021 року № 344-VІII «Про обласний бюджет Одеської області на 2022 рік». Доповідач – Зінченко М.А., директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації. Співдоповідач – Юрко О.І., голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності.

Рішення підтримали 57 депутати, прийнято без змін та доповнень.

25.01 10:19

4. Про об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня 2020 року № 46-VIІІ «Про затвердження Переліку другого типу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області, що підлягають передачі в оренду без проведення аукціону». Доповідач – Соколік Л.О., начальник Управління обласної ради з майнових відносин.

Андрій Буяновський попросив підтримати поправку, надати кабінет для розміщення установ і організацій в перелік, які фінансуються за рахунок бюджетів. 

25.01 10:21

Рішення підтримали 47 депутатів з поправкою.

25.01 10:22

5. Про земельні правовідносини

Про внесення змін до рішення обласної ради від 17 грудня 2021 року № 370-VIII «Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за адресою: вул. Приморська, 186, с. Кароліно-Бугаз, орієнтовною площею 3,8119 га, у постійне користування Комунальному закладу «Кароліно-Бугазький обласний ліцей Одеської обласної ради» з цільовим призначенням В.03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти». Доповідач – Роман Лебедєв.

49 - "за", прийнято.

25.01 10:23

6. Інші питання, віднесені до компетенції обласної ради

6.1. Про клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України з нагоди 90-річчя утворення Одеської області.

Прийнято без зауважень.

25.01 10:24

6.2. Про клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України та Грамотою Верховної Ради України з нагоди 100-річчя заснування Одеського державного університету внутрішніх справ.

Підтримали 49 депутатів, прийнято.

25.01 10:27

Наступний блок:

7. Звернення депутатів

7.1. Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ України щодо необхідності посилення боротьби за національні інтереси України. Доповідач – Радіон Абашев, депутат обласної ради.

Яна Фрейман зазначила, що посилити боротьбу за національні інтереси треба в середині парті "Слуга народу", повідомила, що депутатка Олександра Ковальчук поширює проросійські наративи, також згадала, що Ірина Коваліш також була в проросійській партії та змінила свої погляди. 

Питань саме до звернення у неї не було.

25.01 10:31

Голосують, "за" - 48, прийнято.

Андрій Буяновський повідомив, що питання нацбезпеки мають бути підтримані, виключаючи політичні маніпуляції.

25.01 10:34

Наступне питання:

7.2. Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Фонду державного майна України і Міністерства культури та інформаційної політики України щодо приватизації Одеського заводу шампанських вин. Доповідач – Каптур О.О., депутат обласної ради.

Рішення прийнято в цілому 50 голосами.

25.01 10:35

7.3. Про звернення депутатів Одеської обласної ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про очищення влади». Доповідач – Фрейман Я.М., керівник депутатської фракції «ПАРТІЯ ШАРІЯ» в Одеській обласній раді.

Фрейман повідомила, що в країні зараз відбувається "так звана люстрація", за допомогою якої влада позбувається конкурентів. 

25.01 10:36

Фрейман повідомила, що депутат Михайло Шмушкович "перекрасився" та раніше був у складі "Партії регіонів", брав участь у проросійських акціях за російську мову та відокремлення Криму, співпрацював з сепаратистськими організаціями. 

Вона запропонувала переглянути перелік осіб, які підлягають люстрації.

Рішення не прийнято, "за" - 17.

25.01 10:37

Слово взяв Андрій Бабенко, він сказав Фрейман, що "русского мира" тут не буде.

25.01 10:38

Усі питання сесії були розглянуті, сесія оголошена закритою.

Лунає Гімн України.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці затримали мешканця Одеської області, який намагався незаконно переправити трьох знайомих через державний кордон України. Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, за допомогу товаришам уникнути мобілізації на військову службу в протиправний спосіб, правопорушник зажадав від них по 300 доларів США. Тепер йому загрожує щонайменше сім … читати далi

Правоохоронці затримали заступника начальника відділу поліції Одещини під час отримання ним 2 тисяч доларів США. Про це повідомили у пресслужбіі Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними слідства гроші поліцейський отримав за вплив на уповноважених службових осіб та слідчих щодо непритягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності.  Як зазначили у … читати далi

Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа-За життя". Як повідомили у пресслужбі парламенту, зокрема Національному агентству з питань запобігання корупції заборонено здійснювати перерахування бюджетних коштів на фінансування діяльності партії. Зазначимо, Міністерство юстиції України звернулося до Восьмого апеляційного адміністративного суду із адміністративним … читати далi

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня. Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР