Одеські мажоритарники у 2021 році найбільше уваги приділяли економічній політиці

12 січня 2022 р. 15:34

Верховна Рада сесія

Одеські парламентарі у 2021 році найбільше законопроєктів підготували у сфері економічної політики, а найменше – в соціальній політиці. 

Як працювали одеські парламентарі у 2021 році в дослідженні ОПОРИ.

Троє одеських мажоритарників не мають на рахунку жодного затвердженого законопроєкту, а Сергій Колебошин є лідером не лише по поданим, але й по ухваленим законодавчим ініціативам.

Троє депутатів жодного разу за рік не виступали, а Олексій Гончаренко, навпаки, більш 100 разів брав слово для виступу. Олексій Гончаренко також є лідером за голосуваннями проти лінії партії.

Участь у голосуваннях

У 2021 році одеські мажоритарники у своїх голосуваннях найчастіше утримувалися – 42,3% таких голосувань від загальної кількості голосувань одеських парламентарів. Одразу четверо мажоритарників із Одеської області у своїх голосуваннях натискали кнопку "Утримався" в більшості своїх голосувань – Олег Колєв (54,4% голосувань), Олексій Леонов (53,6%), Степан Чернявський (52,5%) та Сергій Колебошин (51,5%). Найменше серед одеських мажоритарників утримувався Ігор Васильковський (24,9%).

Дещо менше одеські парламентарі голосували "За" - 38,8% голосувань. Найактивніше голосував "За" Анатолій Урбанський (54,6%), а найменш активно – Ігор Васильковський (21,8%).

Під час 10,5% голосувань одеські мажоритарники були відсутні. Найчастіше відсутнім був Ігор Васильковський, котрий пропустив 43,7% голосувань, а найбільш дисциплінованим був Олег Колєв, який пропустив 1,5% голосувань.

У 7,2% голосуваннях одеські парламентарі не голосували (картка не була активована в системі голосування). Найчастіше не голосував Олексій Гончаренко (16,6%), а найрідше – Олег Колєв (0,3%).

Кнопку "Проти" одеські парламентарі натискали лише у 1,2% голосувань, тому й показники у депутатів у голосуваннях «Проти» не високі. Найчастіше "Проти" голосував Олег Колєв (4,1%).

Лідером у голосуваннях проти лінії фракції у 2021 році є Олексій Гончаренко («Європейська Солідарність»), голосування якого у 34,3% відрізняється від того, як голосували представники його фракції.

Голосування Антона Кіссе та Анатолія Урбанського у 32% та 32,6% голосувань відповідно відрізняються від того, як голосували представники депутатської групи "За майбутнє", до якої входять вказані депутати.

Серед одеських представників фракції «Слуга народу» найчастіше відмінні голосування від більшості мали Ігор Васильковський (23%) і Олександр Ткаченко (19,7%), а найменше таких голосувань у Олександра Горенюка (7,7%). Артем Дмитрук має 18% голосувань проти лінії фракції, Олег Колєв – 14,3%, Степан Чернявський – 11,5%, Сергій Колебошин – 9,7% та Олексій Леонов – 8,9%.

Варто відзначити, що Артем Дмитрук був виключений з фракції «Слуга народу».

Голосуванням проти лінії фракції вважаються голосування депутата, що відрізняються від голосувань більшості депутатів фракції чи групи, до якої він входить. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «так» щодо певного законопроєкту, голосування окремого депутата «ні», «утримався» або «не голосував» вважається голосуванням «проти фракції».

Виступи

Протягом 2021 року здійснення своїх повноважень з 11 одеських мажоритарників жодного разу не брали слово для виступу одразу троє народних депутатів – Ігор Васильковський, Олег Колєв і Степан Чернявський.

Найчастіше серед одеських парламентарів слово брав Олексій Гончаренко – 139 разів. Ніхто з інших одеських мажоритарників не брав слово частіше 30 разів. 

Варто уточнити, що в даному випадку під виступами розуміються всі випадки, коли парламентарі брали слово – і коли самі виступали, і коли передавали слово своїм колегам.

Законотворча діяльність

Одеські мажоритарники за підсумком 2021 року зареєстрували найбільше законодавчих ініціатив у сфері економічної політики (77 законопроєктів). Найменша кількість законодавчих ініціатив зареєстровано в сфері соціальної політики (п’ять). У сфері галузевого розвитку подано 52 законопроєкти, правової політики – 51, державного будівництва – 17, гуманітарної політики – дев’ять і безпеки та оборони – сім.

Лідером як за поданими законопроєктами (34), так і за затвердженими (10) у 2021 році серед одеських парламентарів є Сергій Колебошин.

Найбільша кількість законопроєктів Сергія Колебошина відносяться до сфери галузевого розвитку (12). До сфери економічної політики відносяться вісім законопроєктів, гуманітарної політики – п’ять, державного будівництва – чотири, правова політика – три, безпеки і оборони та соціальної політики – по одному.

10 з 34 законопроєктів, поданих Сергієм Колебошиним, були затверджені:

 • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (5009);
 • про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (4629-1);
 • про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (5064);
 • про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів (4667-1);
 • про запобігання та протидію антисемітизму в Україні (5109);
 • про внесення змін до п.3 розділу Х «Перехідні та прикінцеві положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу (5138-1);
 • про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості (5230);
 • про особливості надання електронних публічних послуг (5495);
 • про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо організаційних питань роботи Кримської платформи (5867);
 • про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (6197).

Олексій Гончаренко зареєстрував 32 законодавчих ініціативи, з яких 13 відносяться до сфери економічної політики, вісім – галузевого розвитку, сім – правової політики, три – безпеки і оборони, один – державного будівництва.

Серед затверджених законопроєктів у Олексія Гончаренко лише один – проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій (5460).

Олександр Ткаченко подав 31 законопроєкт протягом 2021 року: до сфери правової політики відноситься 21 проєкт закону, економічної політики – шість, галузевого розвитку – три, соціальна політика – один.

На рахунку Олександра Ткаченка у 2021 році є два затверджених законопроєкти:

 • про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів (5141);
 • про внесення доповнень до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування) (5173).

Із загальних 26 законодавчих ініціатив Олександра Горенюка 10 відносяться до економічної політики, по шість – до галузевого розвитку і правової політики, чотири – державного будівництва.

До двох затверджених законопроєктів Олександра Горенюка відносяться наступні:

 • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (5009);
 • про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності (6192).

У Анатолія Урбанського 24 законодавчих ініціативи у 2021 році, з яких 13 відносяться до сфери економічної політики, п’ять – галузевого розвитку, чотири – правової політики, два – державного будівництва.

До затверджених законодавчих ініціатив Анатолія Урбанського відносяться наступні:

 • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (5009);
 • про запобігання та протидію антисемітизму в Україні (5109).

Ігор Васильковський у 2021 році виступив автором 19 законопроєктів, з яких до економічної політики відносяться шість, галузевого розвитку – п’ять, безпеки і оборони, державного будівництва, правової політики – по два, гуманітарної політики, соціальної політики – по одному.

Три законопроєкти Ігоря Васильковського були затверджені:

 • про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів (4667-1);
 • про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо організаційних питань роботи Кримської платформи (5867);
 • про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності (6192).

У Степана Чернявського також на рахунку 19 законопроєктів: сім відносяться до галузевого розвитку, шість економічної політики, правової політики – три, безпеки і оборони, гуманітарної політики, державного будівництва – по одному.

Проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (4629-1) є єдиним ухваленим законопроєктом на рахунку Степана Чернявського.
Олексій Леонов виступив ініціатором 15 законопроєктів, з яких один був затверджений – про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (6293).

10 законопроєктів Олексія Леонова відносяться до сфери економічної політики, два – галузевого розвитку, по одному – гуманітарної політики, правової політики, соціальної політики.

Олег Колєв, Антон Кіссе та Артем Дмитрук не мають на своєму рахунку затверджених законопроєктів.

З 10 законопроєктів Олега Колєва по три відносяться до сфер галузевого розвитку, економічної політики, правової політики та один – до соціальної політики.

У Антона Кіссе з чотирьох законодавчих ініціатив дві відносяться до сфери державного будівництва і по одному до галузевого розвитку і економічної політики.

По одному з чотирьох законопроєктів Артема Дмитрука відносяться до наступних сфер: гуманітарна політика, державне будівництво, економічна політика, правова політика.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Станом на 19 січня в системі "Прозорро.Продажі" оголошено 3 тис. 10 земельних аукціонів, з них 1 тис. 975 аукціонів з оренди землі та 1 тис. 35 із її відчуження. Про це повідомляють у системі електронних аукціонів. В свою чергу, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова повідомила, … читати далi

Служба безпеки України затримала керівницю одного з управлінь Южненської міської ради Одеської області під час отримання нею 225 тисяч гривень. Як повідомили у пресслужбі СБУ, слідство переконане, що гроші вона отримала в якості хабаря. В СБУ стверджують, що жінка запровадила схему вимагання "відкатів" у місцевих підприємців, які виконували роботи, що … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує наступного тижня 12 осіб для надання пояснень про можливі порушення вимог антикорупційного законодавства України. Про це йдеться в пресслужбі НАЗК. Серед них колишній прокурор відділу прокуратури Одеської області Ігор Кушнір, в якого агенти НАЗК намагаються з'ясувати причини несвоєчасного подання декларації. Разом з … читати далi

Національна поліція України впродовж минулого року зареєструвала 189 кримінальних проваджень стосовно перешкоджання діяльності, погроз або насильства щодо журналістів, найбільше з яких зафіксовано у Києві, Одеській, Львівській, Харківській та Київській областях. Як зазначили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, в країні за 2021 рік повідомлено про підозру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР