За вартістю оренди житла Одеса конкурує зі Львовом та Дніпром - дослідження

07 листопада 2021 р. 17:59

Одеса нерухомість фінанси

Про тенденції на ринку оренди житла в Україні, що склалися восени, повідомив вебпортал OLX.

9% українців віком 65+, які здають житло в оренду, вважають, що кожен орендар — проблемний. Орендодавці віком від 18 до 24 років вважають комунікацію з клієнтом нелегкою справою, тому 60% з них постійно користуються послугами ріелтора. 29% респондентів зазначають, що дохід, який вони отримують від оренди житла, — основний, а для 71% — це фінансова підтримка до основного заробітку. Спираючись на кількісне опитування , проведене на платформі OLX, аналітики розказали про тенденції на ринку оренди житла в Україні. 

52% чоловіків і 49% жінок здають житло на "OLX Нерухомість". 88% об'єктів, що здаються, — це довгострокова оренда, а 12% — подобова. Більшість жінок — 71% — здають квартири, натомість кімнати та будинки — тільки 14%. У свою чергу, чоловіки здають частіше офіси, торговельні та складські приміщення (26% проти 11% жінок-орендодавців). Щодо вікової категорії орендодавців, то останні віком 18-25 років частіше здають частину квартири (12%), частину кімнати (32%) та офіси (12%).
 
Лідер серед страхів орендодавців — 52% — прибирання об’єкту після від'їзду старих та перед приїздом нових орендарів. Наступне — це спілкування з клієнтами та сусідами, для 35% це створює складнощі. 40% молодих орендодавців стверджують, що комунікація буває складною не тільки з потенційними клієнтами, а й з сусідами та ріелторами. Напруга у спілкуванні найбільш помітна серед чоловіків — 30%, напроти у жінок такий показник складає 25%.

Старшому ж поколінню важче нагадувати про оплату (38%) та розв'язувати існуючі комунальні питання (34%). Серед інших бар'єрів, з якими кожному орендодавцю доводиться мати справу, — погодження знижки(29%) та перевірка об’єкту (24%).

29% респондентів зазначають, що дохід, який вони отримують від оренди житла, — основний, а для 71% — це фінансова підтримка до основної роботи. Водночас 49% жінок стверджують, що вони зазнали вагомих фінансових втрат під час пандемії. Чоловіки, у свою чергу, зазначають протилежне. Так, 11% опитаних чоловіків стверджують, що їхнє фінансове становище покращилось, а попит на їхні об'єкти збільшився. Інша ж частка опитаних респондентів — 43% — зазначає, що вони не відчули помітного покращення чи втрат.

Згідно з опитуванням, 32% респондентів на постійній основі користуються послугами ріелтора. Серед аргументів — економія часу та гарантія безпеки. Також ріелтори супроводжують угоду і допомагають зробити перевірку вашої нерухомості. Так, молоде покоління все більше надає перевагу посередництву та участі ріелтора у відносинах з клієнтами. 33% жінок більше схильні до співпраці з ріелтором, ніж чоловіки — 30%. Деякі чоловіки принципово не працюють з ріелторами (21%), серед жінок цей показник дорівнює 19%. 

Ціни на оренду житла зростають. Тільки за півроку довгострокова оренда у Києві подорожчала на 4%. Кількість пропозицій від орендодавців залежить і від місцевості, де здається житло, і від пори року, і від кількості новобудов, які з'являються.

Так, у літній період на платформі OLX було представлено понад 7 тис. однокімнаток в Одесі, натомість уже у вересні цей показник збільшився на 3,5 тис. пропозицій. В інших містах-мільйонниках,  помітний спад попиту від орендодавців. Наприклад, у Дніпрі та Львові кількість пропозицій про оренду двокімнатної квартири зменшилася  на  560 та 440 оголошень відповідно.

Вартість оренди житла представлена в таблиці.

Вересень-жовтень
2021 року
(ціна за місяць у грн)

1-кімнатні

2-кімнатні

3-кімнатні

Київ

11 200

15 400

23 200

Одеса

7 000

9 000

12 000

Львів

8 500

10 000

10 900

Дніпро

7 000

9 000

11 000

Харків

6 500

9 000

10 700

В липні середня вартість оренди двокімнатної квартири в Одесі у вихідні дні становила 3,2 тисячі гривень. Вартість житла на популярних українських курортах підрахувало «Слово і діло».

Також оренда котеджів поблизу Одеси та Києва найдорожча в Україні.

Раніше аналітики підрахували, що найдешевші квартири цього літа пропонують на Закарпатті, у Береговому (300 грн/доба), а будинки — в Очакові на Миколаївщині (180 грн/доба), однак найбільше українці хочуть орендувати подобове житло поблизу моря — в одеській Аркадії. 

Державне агентство з розвитку туризму нарахувало в Одеській області 15 п'ятизіркових готелів. За цим показником регіон випереджає усі інші області країни.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР