За два роки у Шабівській сільській громаді виявлено порушень на 31 мільйон

20 квітня 2021 р. 20:23

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Як повідомили у пресслужбі офісу, аудиторським дослідженням встановлено порушень та недоліків на більш як 31 мільйон гривень. Аудитори виявили окремі чинники, які призводять до непродуктивних витрат, не сприяють максимальному залученню додаткових джерел та отриманню доходів, використанню природних ресурсів та ефективному управлінню майном і землями.

Зокрема, майже 12 млн грн втрачено надходжень до бюджету від неврегулювання питання використання та надання в оренду земель, що належать громаді. Бюджетом 2,6 млн грн недоотримано від орендної плати за землю через брак належного контролю за повнотою та своєчасністю її сплати. Неукладання додаткових угод зі змінами оновленої нормативної грошової оцінки земель до чинних договорів оренди земельних ділянок призвело до позбавлення можливості додатково отримати в дохід бюджету громади 6,7 млн грн. А через неправильне визначення нормативної грошової оцінки несільськогосподарських угідь втрачено можливість отримати додатково від орендної плати за землю пів мільйона гривень.

Через зменшення розміру орендної плати з 3% до 1,5% втрачено можливість отримання додаткових надходжень до бюджету громади на суму 1,3 млн грн. Використання суб’єктами господарювання земельних ділянок без оформлення правовстановлюючих документів призвело до втрати можливості отримати додаткові надходження до місцевого бюджету на суму майже 1 млн грн.

На думку аудиторів, неефективно витрачені кошти субвенції на формування інфраструктури ОТГ. За 2,6 млн грн придбано автогрейдер, який упродовж кількох років жодного разу не використовувався. Придбання за рахунок коштів субвенції дизельного генератора, якого не передбачено Планом соціально-економічного та культурного розвитку громади, свідчить про неефективне використання коштів державного бюджету на загальну суму 506 тис. грн.

Поряд з фінансовими питаннями аудитори звернули увагу на факти обурливої безконтрольності з боку сільради і Управління освіти, культури, молоді та спорту за якістю харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Брак контролю призвів до розбалансованості харчування, понаднормового списання продуктів та до споживання дітьми їжі з термінами придатності, що давно минули (що взагалі неприпустимо!), на загальну суму 1,1 млн грн. Окрім того, Управлінням освіти, культури, молоді та спорту за рахунок коштів державної субвенції «Нова українська школа» придбано столи учнівські за майже 271 тис. грн, які не відповідають стандартам якості.

Факти наявності виявлених порушень свідчать про незадовільну систему внутрішнього контролю на рівні головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, що не забезпечує фінансово-бюджетної дисципліни та негативно впливає на стан виконання бюджетів.
 
За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності використання фінансової та ресурсної баз місцевого бюджету Шабівській сільській об’єднаній територіальній громаді надані дев'ять пропозицій. 

Нагадаємо, працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області.

Раніше заступник Голови Державної аудиторської служби України Юлія Солянік офіційно представила на урочистих зборах колективу нового начальника Південного офісу Держаудитслужби – Наталію Стоянову.

Південний офіс Держаудитслужби провів державний фінансовий аудит діяльності та позапланову ревізію окремих питань Державного підприємства «Морський торговельний порт "Південний"» за період з 1 жовтня 2017 року по 31 серпня 2020 року.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби за січень-грудень 2020 року перевірили 604 процедури закупівель загальною вартістю 7,7 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР