За два роки у Шабівській сільській громаді виявлено порушень на 31 мільйон

20 квітня 2021 р. 20:23

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Як повідомили у пресслужбі офісу, аудиторським дослідженням встановлено порушень та недоліків на більш як 31 мільйон гривень. Аудитори виявили окремі чинники, які призводять до непродуктивних витрат, не сприяють максимальному залученню додаткових джерел та отриманню доходів, використанню природних ресурсів та ефективному управлінню майном і землями.

Зокрема, майже 12 млн грн втрачено надходжень до бюджету від неврегулювання питання використання та надання в оренду земель, що належать громаді. Бюджетом 2,6 млн грн недоотримано від орендної плати за землю через брак належного контролю за повнотою та своєчасністю її сплати. Неукладання додаткових угод зі змінами оновленої нормативної грошової оцінки земель до чинних договорів оренди земельних ділянок призвело до позбавлення можливості додатково отримати в дохід бюджету громади 6,7 млн грн. А через неправильне визначення нормативної грошової оцінки несільськогосподарських угідь втрачено можливість отримати додатково від орендної плати за землю пів мільйона гривень.

Через зменшення розміру орендної плати з 3% до 1,5% втрачено можливість отримання додаткових надходжень до бюджету громади на суму 1,3 млн грн. Використання суб’єктами господарювання земельних ділянок без оформлення правовстановлюючих документів призвело до втрати можливості отримати додаткові надходження до місцевого бюджету на суму майже 1 млн грн.

На думку аудиторів, неефективно витрачені кошти субвенції на формування інфраструктури ОТГ. За 2,6 млн грн придбано автогрейдер, який упродовж кількох років жодного разу не використовувався. Придбання за рахунок коштів субвенції дизельного генератора, якого не передбачено Планом соціально-економічного та культурного розвитку громади, свідчить про неефективне використання коштів державного бюджету на загальну суму 506 тис. грн.

Поряд з фінансовими питаннями аудитори звернули увагу на факти обурливої безконтрольності з боку сільради і Управління освіти, культури, молоді та спорту за якістю харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Брак контролю призвів до розбалансованості харчування, понаднормового списання продуктів та до споживання дітьми їжі з термінами придатності, що давно минули (що взагалі неприпустимо!), на загальну суму 1,1 млн грн. Окрім того, Управлінням освіти, культури, молоді та спорту за рахунок коштів державної субвенції «Нова українська школа» придбано столи учнівські за майже 271 тис. грн, які не відповідають стандартам якості.

Факти наявності виявлених порушень свідчать про незадовільну систему внутрішнього контролю на рівні головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, що не забезпечує фінансово-бюджетної дисципліни та негативно впливає на стан виконання бюджетів.
 
За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності використання фінансової та ресурсної баз місцевого бюджету Шабівській сільській об’єднаній територіальній громаді надані дев'ять пропозицій. 

Нагадаємо, працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області.

Раніше заступник Голови Державної аудиторської служби України Юлія Солянік офіційно представила на урочистих зборах колективу нового начальника Південного офісу Держаудитслужби – Наталію Стоянову.

Південний офіс Держаудитслужби провів державний фінансовий аудит діяльності та позапланову ревізію окремих питань Державного підприємства «Морський торговельний порт "Південний"» за період з 1 жовтня 2017 року по 31 серпня 2020 року.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби за січень-грудень 2020 року перевірили 604 процедури закупівель загальною вартістю 7,7 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький підписав розпорядження про припинення права постійного користування земельною ділянкою. Про це повідомила пресслужба ОДА.  Як зазначається в документі, таке рішення ухвалене після розгляду клопотання Ліквідаційної комісії Ізмаїльського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області. Йдеться про земельну ділянку загальною площею 1,3 га, зареєстровану у Книзі записів реєстрації … читати далi

Поліція перевіряє інформацію про те, чи був учасником ДТП автомобіль, в якому ніби пасажиром їхав виконуючий обов'язків заступника начальника головного Управління національної поліції в Одеській області Олександр Гостіщев.  Про це ІзбірКому повідомили у поліції. Як стверджує блогерка Ірина Гриб, автомобіль, який є на балансі патрульної поліції, під керівництвом патрульного 3 грудня збив жінку … читати далi

Впродовж минулого тижня поліцейські Одещини склали понад 560 адміністративних матеріалів на порушників правил карантину. Про це 3 грудня розповів начальник відділу охорони публічного порядку Управління превентивної діяльності ГУНП регіону Сергій Бурмеха під час спільного брифінгу з директоркою Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Наталією Одарій-Захар’євою щодо ситуації в області, пов’язаної з … читати далi

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про призначення радника-консультанта Одеського міського голови на громадських засадах. Як повідомляє пресслужба Одеської міської ради, ним став Олександр Томкеєв.  Раніше Одеський міський голова Геннадій Труханов призначив собі радником-консультантом на громадських засадах Сергія Шпакова.  Також мер підписав розпорядження про призначення Віталія Савича на посаду директора Департаменту економічного розвитку Одеської міської … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР