В Україні збільшився розмір аліментів

04 липня 2021 р. 20:14

бюджет фінанси

З 01.07.2021 зріс прожитковий мінімум для дитини відповідного віку, що необхідно враховувати під час визначення розміру аліментів.

Про це повідомив сайт Південно-Східного управління юстиції. 

Відповідні зміни набули чинності згідно з вимогами статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Отже, гарантований мінімальний розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% від прожиткового мінімуму дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Так, мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 01.07.2021 є таким:

  • для дітей віком до 6 років - не менше 1 тис. 006 грн 50 коп. (50% від 2 тис. 013 грн);
  • для дітей віком від 6 до 18 років - не менше 1 тис. 255 грн (50% від 2 тис. 510 грн).

Нагадаємо, загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і на кінець 2020 року становила 5,2 тисяч осіб, що менше на 0,9%, ніж на кінець 2019 року та на 24,2%, ніж на кінець 2010 року.

У селі Малоярославець Тарутинської селищної ради створено дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім’ї Головачук - Лілії Семенівни та Анатолія Андрійовича.

Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради за рахунок бюджетних коштів проводиться закупівля квартир для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Адвокатка громадської юридичної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Одесі Юлія Лісова виграла чергову судову справу з захисту прав людей які живуть з ВІЛ. Основною задачею у процесі було довести, що саме батько виконує всі обов’язки по утриманню, вихованню дитини. А матір'ю, якій батьком ще й сплачувались аліменти на утримання дитини, батьківські обов’язки не виконувались взагалі.

Суди, які розглядають цивільні та кримінальні справи (знаходяться в районних центрах, містах, районах міст) – розглядають, зокрема, спори стосовно майна, виконання договорів, стягнення аліментів, справи про розлучення, спори, які виникають під час звільнення, а також справи про вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень. 

Муніципальна консультантка фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Людмила Акімова передала мерії Одеси інформаційну табличку з QR-кодом, яка надає всю інформацію про отримання захисту від домашнього насильства: всі сервіси, телефони для звернення і адреси, де можна отримати допомогу.  

Пандемія COVID-19 значно посилила загрозу стати жертвою домашнього насильства. В цей час варто додатково враховувати такі фактори, як перебування в умовах домашньої ізоляції, дистанційне навчання, втрату роботи чи вимушену відпустку, неможливість чи обмеженість відпочинку та подорожей.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

ХІІІ Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 23 до 30 липня 2022 року в Одесі. Про це повідомила генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух. За її словами, одразу після завершення Одеського міжнародного кінофестивалю команда починає планувати проведення наступного фестивалю.  "Зараз ми раді оголосити дати улюбленої події літа всіх українських кіноманів. 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль … читати далi

30 листопада Верховна Рада прийняла Закон "Про Службу військового капеланства". Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.  Закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, … читати далi

Одеська обласна державна адміністрація 19 листопада змінила правила допуску журналістів до своєї будівлі. Відповідну інформацію оприлюднили під час засідання П'ятого апеляційного суду.  Через зміну правил суд частково задовольнив скаргу ОДА на рішення Одеського окружного адміністративного суду, що задовольнив позов головного редактора ІзбірКома Валерія Болгана за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя, заснованого Одеською обласною організацією ВГО … читати далi

Суддя Овідіопольського районного суду Дмитро Гандзій поскаржився у Вищу раду правосуддя на тиск з боку виконуючої обов'язки директорки Сухолиманської школи Таїровської громади Одеського району.  Як вказано у повідомленні судді, оприлюдненому ВРП, директорка 17 листопада звернулася у суд із позовом проти Таїровської сільради через усунення від роботи. Освітянка відмовлялася вакцинуватись від COVID-19. Вона вимагала … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР