В Україні збільшився розмір аліментів

04 липня 2021 р. 20:14

бюджет фінанси

З 01.07.2021 зріс прожитковий мінімум для дитини відповідного віку, що необхідно враховувати під час визначення розміру аліментів.

Про це повідомив сайт Південно-Східного управління юстиції. 

Відповідні зміни набули чинності згідно з вимогами статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Отже, гарантований мінімальний розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% від прожиткового мінімуму дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Так, мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 01.07.2021 є таким:

  • для дітей віком до 6 років - не менше 1 тис. 006 грн 50 коп. (50% від 2 тис. 013 грн);
  • для дітей віком від 6 до 18 років - не менше 1 тис. 255 грн (50% від 2 тис. 510 грн).

Нагадаємо, загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і на кінець 2020 року становила 5,2 тисяч осіб, що менше на 0,9%, ніж на кінець 2019 року та на 24,2%, ніж на кінець 2010 року.

У селі Малоярославець Тарутинської селищної ради створено дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім’ї Головачук - Лілії Семенівни та Анатолія Андрійовича.

Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради за рахунок бюджетних коштів проводиться закупівля квартир для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Адвокатка громадської юридичної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Одесі Юлія Лісова виграла чергову судову справу з захисту прав людей які живуть з ВІЛ. Основною задачею у процесі було довести, що саме батько виконує всі обов’язки по утриманню, вихованню дитини. А матір'ю, якій батьком ще й сплачувались аліменти на утримання дитини, батьківські обов’язки не виконувались взагалі.

Суди, які розглядають цивільні та кримінальні справи (знаходяться в районних центрах, містах, районах міст) – розглядають, зокрема, спори стосовно майна, виконання договорів, стягнення аліментів, справи про розлучення, спори, які виникають під час звільнення, а також справи про вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень. 

Муніципальна консультантка фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Людмила Акімова передала мерії Одеси інформаційну табличку з QR-кодом, яка надає всю інформацію про отримання захисту від домашнього насильства: всі сервіси, телефони для звернення і адреси, де можна отримати допомогу.  

Пандемія COVID-19 значно посилила загрозу стати жертвою домашнього насильства. В цей час варто додатково враховувати такі фактори, як перебування в умовах домашньої ізоляції, дистанційне навчання, втрату роботи чи вимушену відпустку, неможливість чи обмеженість відпочинку та подорожей.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Державний концерн «Укроборонпром» вирішив не продовжувати контракт з беззмінним протягом 32 років гендиректором Одеського авіаційного заводу Віталієм Юхачовим. Тимчасово виконуючим обов'язки керівника підприємства став головний інженер Володимир Шацьких, повідомляє «Думська». Віталій Юхачов народився 16 листопада 1949 року в місті Вяземському Хабаровського краю РРФСР. У 1973 році закінчив Київський інститут інженерів цивільної … читати далi

Такі висновки можна зробити після аналізу даних, які були отримані в результаті щотижневого моніторингу одеського інформаційного простору командою проєкту “Infocrime Одеса” за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації.* Попереднього тижня в інформаційному просторі Одещини значно зросла кількість інформаційних маніпуляцій у порівнянні з усіма попередніми моніторинговими … читати далi

Причина сутички між співробітниками департаменту муніципальної безпеки і представниками охоронної фірми «Самсон» полягає у самовільному перекритті ділянки Курортного провулка, яку забудовник вважає частиною своєї прибудинкової території. Конфлікт  стався на території ЖК «Гагарін Плаза». Разом із «муніципалами» до висотки прийшов глава Приморської районної адміністрації Марат Корольов, а також інші представники міської влади, щоб демонтувати … читати далi

Станом на 1 липня 2021 року заборгованість із зарплати на підприємствах Одеси зменшилася на два мільйони порівняно з червнем, повідомив департамент аналітики та контролю міської ради. Зараз борг становить 17,3 млн грн, що майже вдвічі (або на 16,85 млн грн) менше, ніж на початок 2021 року. Рік тому, станом на 1 липня … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР