На Одещині за останні три роки розглянули понад 200 проєктів генеральних планів

15 грудня 2021 р. 09:43

ОДА архітектура

Генеральні плати є лише у 801 населеному пункті Одеської області з 1 тисячі 174, за останні три роки розглянули 200 проєктів генеральних планів населених пунктів, а на Геопорталі містобудівного кадастру, створеному у 2019 році вже розміщено 805 генеральних планів.

Як зазначила під час колегії Одеської обласної державної адміністрації начальниця управління з питань містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор Одеської області Надія Бєлєнко, таким чином забезпечення цими документами становить 68%.

За її словами, однією з причин такої нестачі генеральних планів стало систематичне недофінансування Регіональної комплексної програми з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру на 2019 – 2021 роки.

Також гальмування цього процесу було обумовлено внесенням змін до низки законів України у тому числі, до тих, що регламентують містобудівну діяльність: було введено новий вид містобудівної документації місцевого рівня (комплексний план просторового розвитку території територіальної громади), що водночас є земельною документацією та розробляється з обов’язковою наявністю генерального плану адміністративного центру територіальної громади.

На разі в Одеській області рішення про розроблення комплексних планів прийняті тільки в Красносільській, Курісовській, Теплицькій сільських, Авангардівській селищній, Кодимській та Южненській міських територіальних громадах.

За словами начальниці управління, наразі підготовлений проєкт «Програми із забезпечення територіальних громад Одеської області містобудівною документацією з просторового розвитку територій на 2022 – 2025 роки», яка спрямована на забезпечення сталого розвитку територіальних громад з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

Нагадаємо, депутати Красносільської сільської ради на позачерговій сесії 7 липня ухвалили зміни до Генерального плану Красносілки.

У травні Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради скаржився, що не в змозі розробляти Генеральний план міста згідно з законом через те, що Кабінет Міністрів України зволікає з ухваленням необхідного підзаконного акту.

Визирська сільська рада Одеського району Одеської області оголосила тендер для пошуку компанії, якій заплатять за розроблення генеральних планів та планів зонування території семи сіл, що підпорядковуються сільській раді Визирки.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд Одеси визнав незаконним та скасував наказ тимчасово виконуючого обов'язки ректора Державного університету "Одеська політехніка" про відсторонення від посади провідного фахівця відділу маркетингу і інноваційної політики. Відповідно до рішення суду, жінка заявила, що стикнулася із грубим порушенням її конституційного права на працю з боку відповідача, яке полягало в … читати далi

Одесит, який у 2014 році вирушив на Донбас воювати на боці проросійських бойовиків, проведе вісім років у в'язниці. Відповідний вирок ухвалив Павлоградський райсуд Дніпропетровської області. В період часу з вересня 2014 року по березень 2017 року, він, беручи участь у терористичній організації «ДНР» за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками … читати далi

Державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби в Одесі затримали під час одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. З’ясовано, що держвиконавець, використовуючи своє службове становище, одержав 500 доларів США від громадянина за вплив на іншого службовця ДВС щодо вирішення питання про скасування тимчасового обмеження … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської державної адміністрації оголосив тендери для обрання компаній, яким заплатять за капітальні ремонти насосних станцій та гідротехнічних споруд у двох районах Одеської області. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт та технічне переоснащення насосних станцій ЗНС-7 та ЗНС-6 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР