Одеська міськрада воліє продавати приміщення "своїм" орендарям, ніж заробляти на аукціонах

11 лютого 2021 р. 14:37

ProZorro Одеська міська рада

Департамент комунальної власності Одеської міської ради воліє користуватись процедурою викупу орендарем приміщень, де він зробив невід'ємні поліпшення, аніж за допомогою відкритих аукціонів. 

Про це під час онлайн-дискусії "Як оренда та продаж комунального майна впливає на добробут одеситів" повідомив директор ДП "Прозоро.Продажі" Олексій Соболєв.

Дискусію організували VoxUkraine у партнерстві з виданням ІзбірКом в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 

Окрім Олексія Соболєва в ній взяли участь:

  • Валерій Болган, координатор Центру публічних розслідувань
  • Вячеслав Голинський, експерт Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!"
  • Олег Звягін, депутат Одеської міської ради.

Олексій Соболєв повідомив, що в Одесі у 2020 році приватизували об'єктів малої приватизації на 18,6 млн грн, тоді як у Львові -  на 140 мільйонів, тобто майже вдесятеро більше ніж в Одесі, а в Харкові на 46 мільйонів, тобто втричі більше ніж в Одесі. 

Такі результати Олексій Соболев пов'язує із тим, що міська рада віддає перевагу процедурі викупу поліпшених об'єктів малої приватизації орендарями над аукціонами через можливість більше впливати та контролювати процеси викупу. 

"Чому Одеса не може приватизувати? Є такий фокус, коли орендар колись до прозорих аукціонів орендував приміщення, зробив там поліпшення і вже можна рішенням міської ради продати за якоюсь сумою", - зазначив він. 

В Одесі з 2018 року таким чином провели 121 процедуру продажі, а у Львові, наприклад, одну, а в Харковській області - чотири, в Дніпропетровській області - 76, в Києві - 43. 

"До речі, Дніпро та Дніпропетровська область також погано приватизує через аукціони та навіть Київ, де постійні баталії, навіть політичні, менше таких процедур, ніж в Одесі. Просто Одеса не користується аукціонами, а переважно користується правом викупу. Ми вважаємо, що це погано. Тому що ціни за правом викупу значно нижче ніж ринкові. Просто аукціон важко контролювати, бо якщо об'єкт гарний, то учасники можуть прийти з 40 різних місць і заборонити участь неможливо. І вплинути на те, хто купить в результаті рада не може до закінчення аукціону. Право викупу дає змогу здати майно в оренду комусь конкретному, ця людина надає довідки про зроблений ремонт та оцінку і за цією оцінкою вже рада продає приміщення", - зазначив він.   

Нагадаємо, виконавчий комітет Одеської міської ради одноголосно ухвалив рішення про внесення на розгляд сесії Одеської міської ради проєктів рішень про включення до Переліку об'єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади Одеси, що підлягають приватизації в 2020 році, нових об'єктів комунальної власності територіальної громади Одеси і їх приватизацію. 

Заради цього виконком зібрався позачергово

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська державна академія будівництва і архітектури стала одним з 18 українських і єдиним одеським вишем, який виграв конкурс на термомодернізацію своїх корпусів за рахунок Європейського інвестиційного банку. Євросоюз виділив на реалізацію проєкту «Вища освіта України» понад 120 мільйонів євро і одеський виш отримав 5 з них, повідомляє «Думська». Гроші підуть на зниження … читати далi

Кабінет міністрів України затвердив на засіданні 3 березня межі порту «Південний». Згідно з пояснювальною запискою, до цього межі порту не були визначені, що не відповідало вимогам Закону «Про морські порти України». Своєю чергою, визначення меж порту дозволить врегулювати питання визначення статусу єдиних майнових комплексів, що включають технологічно пов'язані об'єкти портової … читати далi

Група людей в камуфляжі та з нашивками Служби безпеки України 3 березня увійшла в будівлю управління Українського Дунайського пароплавства для проведення обшуків. Про це повідомляє Бессарабія-inform.  Подробиці операції в СБУ поки не повідомляють та не коментують, проте 1 березня в Києві проходило спільне засідання підкомітетів з питань морського транспорту та з … читати далi

Касаційний адміністративний суд Верховного суду залишив у силі заборону на в'їзд в Україну для російського блогера і арт-дизайнера Артемія Лебедєва. Це пов'язано з його заявами на підтримку анексії Криму, повідомляє РБК-Україна. Суд розглянув скаргу адвокатів російського блогера на рішення Служби безпеки України від березня 2017 року, яким Лебедєву було заборонено в'їзд … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР