Уповноважена омбудсмена на Одещині розкритикувала подання інформації Городненською сільрадою

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна здійснила моніторинг дотримання інформаційних прав у Городненській сільській об’єднаній територіальній громаді Болградського району Одеської області.

Як зазначили у пресслужбі омбудсмена, під час моніторингу встановлено, що громадою не ухвалені відповідні розпорядження для регулювання роботи на цьому напрямі, не затверджений порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк матеріалів, що надаються за запитом на інформацію, не облаштовано спеціальне місце для роботи з документами та їхніми копіями для громадян, не визначено відповідальну особу за оприлюднення і забезпечення доступу до публічної інформації та порядок щодо обмеження доступу до інформації, яка не суперечать чинному законодавству. На офіційному веб-сайті громади не надано інформацію, обов’язкове оприлюднення якої визначене статтею 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Також на думку представника уповноваженого, органом місцевого самоврядування недотримані вимоги положень частини п’ятої статті 5 Закону України «Про звернення громадян», оскільки у загальнодоступних джерелах, на офіційному веб-сайті громади відсутні нормативно-правові акти, що регулюють право громадян на звернення, зокрема накази або інші внутрішньо-організаційні документи щодо комунікації з громадянами.

Крім того, на веб-сайті громади відсутня інформація щодо проведення прийому громадян посадовими особами ради, не визначені номери телефона для фіксації інформаційних запитів.

Також суб’єктом моніторингу не забезпечено можливість реалізувати право на звернення з електронною петицією у порядку, визначеному статтею 231 Закону України «Про звернення громадян».

За результатами моніторингового візиту готується відповідний лист реагування для усунення недоліків та покращення роботи громади у напрямі забезпечення інформаційних прав громадян.

Нагадаємо, Одеський окружний адміністративний суд ухвалив рішення щодо справи за позовом головного редактора видання ІзбірКом Валерія Болгана за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя про захист прав журналістів та проти обмеження їх доступу до приміщення Одеської обласної державної адміністрації і Одеської обласної ради. ООАС частково задовольнив вимоги позивача та визнав незаконними зазначені обмеження.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про створення робочої групи з обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Відповідне розпорядження оприлюднила пресслужба міської ради.  Робоча група має: Здійснити обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Визначитися з необхідністю відчуження земельних ділянок та іншого нерухомого майна відповідно до Закону … читати далi

Голова обласної ради Григорій Діденко підписав розпорядження про план підготовки до пленарного засідання дев’ятої сесії Одеської обласної ради. Як повідомили у пресслужбі облради, орієнтовна дата проведення — 17 грудня. Згідно з розпорядженням, підготовка проєктів рішень обласної ради триватиме до 17 листопада. Розгляд питань проєкту порядку денного на засіданнях постійних комісій … читати далi

Кілька переселенців зі Сходу України  розпочали безстрокову акцію протесту о 10-й ранку 18 жовтня під Офісом президента, а 19 жовтня оголосили голодування. Переселенці протестують через те, що вже місяць в будівлі на Успенської, 4 немає електрики, повідомив сайт УСИ. Там проживають 140 осіб, з них 30 неповнолітніх дітей і 11 людей з інвалідністю. … читати далi

Центри масової вакцинації в Одесі з 20 жовтня щодня працюватимуть для щеплення одеситів з 9:00 до 18:00. Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.   Зробити щеплення від COVID-19 можна за адресами: пров. Семафорний, 4, ТЦ Fontan Sky; вул. Семена Палія, 125-Б, ТЦ DEPOt; вул. Давида Ойстраха, 32, ТРЦ City Center; … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР