Українці вважають вітчизняну медицину кращою, ніж торік

20 липня 2021 р. 22:08

медицина

Понад чверть громадян України сказали, що медична система покращилась у період від початку карантинних заходів. А перший етап медичної реформи позитивно оцінили понад третина респондентів. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у червні 2021 року.

Оцінюючи стан медичної системи за період від початку карантинних заходів через пандемію коронавірусної хвороби, 27,8% опитаних сказали, що має місце покращення: 7,4% сказали про те, що система істотно покращилась, 20,4% – про те, що трохи покращилась. Погіршення у медичній системі відбулось на думку 35% респондентів: 9,1% вважають, що погіршення є істотним, 25,9% – сказали, що система трохи погіршилась. 37,2% опитаних не визначились із оцінкою.

Попри те, що негативні оцінки медичної системи домінують над позитивними, у порівнянні із відповідями, які на це запитання українці давали минулого року, можна констатувати істотне покращення оцінок. У червні 2020 року відсоток тих, хто оцінював медичну систему негативно, перевищував відсоток тих, хто давав позитивні оцінки, на 23,9%. Цього ж року аналогічний показник перевищення складає 7,1%.

Оцінюючи перший етап медичної реформи (ланка сімейних лікарів), 37,4% сказали про позитивні враження: 12,8% обрали відповідь «позитивно», 24,6% – «швидше позитивно». Негативно оцінюють реформу 18%: 5,4% швидше негативно, 12,6% – негативно. Не визначились із відповіддю 44,6% респондентів.

Щодо даного запитання також спостерігається позитивна динаміка. У червні 2020 року негативні оцінки першого етапу медичної реформи переважали позитивні на 11,8%. Цьогоріч позитивні оцінки перевищили негативні на 19,5%. 

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 17-18 червня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. 

Кожен другий українець вважає Російську Федерацію винною у війні на Донбасі

Майже кожен другий українець підтримує ідею проведення дострокових виборів президента України та народних депутатів України. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство освіти та науки України повідомило про схвалення Урядом проєкту нової редакції закону «Про дошкільну освіту».  «Документом насамперед МОН пропонує запровадити інтернатуру для молодих фахівців сфери дошкілля, реалізувати принцип «гроші ходять за дитиною», втілити в життя академічну автономію закладів дошкільної освіти та упорядкувати їхню типологію. Упевнений, що спільними зусиллями, за підтримки … читати далi

За сто днів ринку землі було підписано 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів вартістю майже 44 тисячі грн/га. Такі результати озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.  А вже станом на 13 жовтня за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України було зареєстровано 29 тис. 493 земельні угоди. Подали заяви … читати далi

З 18 жовтня в "червону" зону адаптивного карантину переходять чотири області України у зв'язку зі зростанням показників захворюваності на COVID-19. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Тож до "червоної" зони потрапили: Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська області. Нагадаємо, Одещина вибула … читати далi

Сьогодні, 15 жовтня, в м. Біляївка Одеського району 51-річний водій Nissan не впорався з керуванням і в’їхав у танк-пам'ятник воїнам Другої світової війни.  Про це повідомила пресслужба Головного управління Нацполіції в Одеській області. За даними правоохоронців, подія сталася близько третьої години ночі на вулиці Отамана Головатого.  В результаті аварії кермувальник загинув до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР