Українці вважають вітчизняну медицину кращою, ніж торік

20 липня 2021 р. 22:08

медицина

Понад чверть громадян України сказали, що медична система покращилась у період від початку карантинних заходів. А перший етап медичної реформи позитивно оцінили понад третина респондентів. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у червні 2021 року.

Оцінюючи стан медичної системи за період від початку карантинних заходів через пандемію коронавірусної хвороби, 27,8% опитаних сказали, що має місце покращення: 7,4% сказали про те, що система істотно покращилась, 20,4% – про те, що трохи покращилась. Погіршення у медичній системі відбулось на думку 35% респондентів: 9,1% вважають, що погіршення є істотним, 25,9% – сказали, що система трохи погіршилась. 37,2% опитаних не визначились із оцінкою.

Попри те, що негативні оцінки медичної системи домінують над позитивними, у порівнянні із відповідями, які на це запитання українці давали минулого року, можна констатувати істотне покращення оцінок. У червні 2020 року відсоток тих, хто оцінював медичну систему негативно, перевищував відсоток тих, хто давав позитивні оцінки, на 23,9%. Цього ж року аналогічний показник перевищення складає 7,1%.

Оцінюючи перший етап медичної реформи (ланка сімейних лікарів), 37,4% сказали про позитивні враження: 12,8% обрали відповідь «позитивно», 24,6% – «швидше позитивно». Негативно оцінюють реформу 18%: 5,4% швидше негативно, 12,6% – негативно. Не визначились із відповіддю 44,6% респондентів.

Щодо даного запитання також спостерігається позитивна динаміка. У червні 2020 року негативні оцінки першого етапу медичної реформи переважали позитивні на 11,8%. Цьогоріч позитивні оцінки перевищили негативні на 19,5%. 

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 17-18 червня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. 

Кожен другий українець вважає Російську Федерацію винною у війні на Донбасі

Майже кожен другий українець підтримує ідею проведення дострокових виборів президента України та народних депутатів України. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР