Українці вважають вітчизняну медицину кращою, ніж торік

20 липня 2021 р. 22:08

медицина

Понад чверть громадян України сказали, що медична система покращилась у період від початку карантинних заходів. А перший етап медичної реформи позитивно оцінили понад третина респондентів. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у червні 2021 року.

Оцінюючи стан медичної системи за період від початку карантинних заходів через пандемію коронавірусної хвороби, 27,8% опитаних сказали, що має місце покращення: 7,4% сказали про те, що система істотно покращилась, 20,4% – про те, що трохи покращилась. Погіршення у медичній системі відбулось на думку 35% респондентів: 9,1% вважають, що погіршення є істотним, 25,9% – сказали, що система трохи погіршилась. 37,2% опитаних не визначились із оцінкою.

Попри те, що негативні оцінки медичної системи домінують над позитивними, у порівнянні із відповідями, які на це запитання українці давали минулого року, можна констатувати істотне покращення оцінок. У червні 2020 року відсоток тих, хто оцінював медичну систему негативно, перевищував відсоток тих, хто давав позитивні оцінки, на 23,9%. Цього ж року аналогічний показник перевищення складає 7,1%.

Оцінюючи перший етап медичної реформи (ланка сімейних лікарів), 37,4% сказали про позитивні враження: 12,8% обрали відповідь «позитивно», 24,6% – «швидше позитивно». Негативно оцінюють реформу 18%: 5,4% швидше негативно, 12,6% – негативно. Не визначились із відповіддю 44,6% респондентів.

Щодо даного запитання також спостерігається позитивна динаміка. У червні 2020 року негативні оцінки першого етапу медичної реформи переважали позитивні на 11,8%. Цьогоріч позитивні оцінки перевищили негативні на 19,5%. 

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 17-18 червня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. 

Кожен другий українець вважає Російську Федерацію винною у війні на Донбасі

Майже кожен другий українець підтримує ідею проведення дострокових виборів президента України та народних депутатів України. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Австралії випустили джин на честь визволення Херсона від російських окупантів. Це буде унікальна лімітована колекція. Про це повідомили на сайті виробника. Цей лімітований джин Sunshine & Sons Pineapple Parfait Gin було випущено на честь визволення українського міста Херсон, де, мабуть, вирощують найсолодші кавуни у світі! Підніміть, будь ласка, келих за Херсон і героїчні зусилля багатьох, — інформують … читати далi

У Миколаєві, від початку повномасштабного вторгнення, через російські обстріли загинуло 156 людей. Серед них 2 дитини. Про це розказав міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич під час брифінгу в «Медіацентрі Україна — Укрінформ». Він підкреслив, що зі звільненням Херсону, у Миколаєві зменшилась кількість обстрілів й місто перетворилося на гуманітарний фронт. До … читати далi

На Херсонщині проводиться евакуація з лівобережжя регіону. Вона буде діяти до 5 грудня включно. Про це повідомляє голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич у своєму Телеграм-каналі. На цей час знімається заборона на перетин Дніпра, на ділянці Річковий вокзал у світлий час доби. Янушевич зауважив, що це робиться для того, щоб люди, які знаходяться … читати далi

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Агентство економічного розвитку", в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для путіна" нарахували більше тисячі нових епізодів ймовірно скоєних міжнародних злочинів за дев'ять місяців повномасштабної російсько-української війни. Загалом, у Миколаєві вже зафіксовано 255 злочинів російської армії проти цивільного населення. З них 47 сталися за … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР