У ренійських дошкільних закладах збільшено вартість харчування

30 грудня 2021 р. 15:39

Рені фінанси

Рішенням від 24 грудня 2021 року №434-VIII, ухваленим під час роботи чергової дев'ятнадцятої сесії Ренійської міської ради VIII скликання Одеської області встановлено новий розмір плати за харчування дітей в закладах дошкільної освіти Ренійської громади.

Про це повідомляє кореспондент ІзбірКома.

Попереднє подібне рішення №82-VIII було ухвалено на пленарному засіданні позачергової сьомої сесії міськради 12 березня 2021 року. Їм встановлювався єдиний для всіх дитсадків громади розмір плати за харчування: для дітей до трьох років у розмірі 29 гривень на день, а для дітей від 3-х до 6-ти років – 35 гривень на день.

У нинішньому рішенні вихованці дитячих садків розбиті на три категорії, і для кожної встановлено новий розмір плати:

  • для дітей віком від 1 до 3 років – 42 гривні на день;
  • для дітей віком від 3 до 4 років – 43 гривні на день;
  • для дітей віком від 4 до 6(7) років – 55 гривень на день.

У ході опрацювання тоді ще проєкту рішення про встановлення розміру плати за харчування дошкільнят на засіданнях постійних депутатських комісій перша заступниця міського голови Людмила Чакир звертала увагу депутатів на те, що ухвалення цього рішення створить додаткові навантаження на бюджети сімей Ренійської громади дошкільних установ, що користуються послугами.

Простий підрахунок показує, що якщо, наприклад, дитина віком 5 років щодня відвідуватиме дитячий садок (в середньому 22 дні на місяць), то навіть при збереженні норми про те, що батьки оплачують лише 50% вартості харчування, це обійдеться їм у 605 гривень на місяць.

Тому на стадії підготовки проєкту рішення у дитячих садках громади їхніми співробітниками було проведено опитування батьків на цю тему. Судячи з того, що відповідне рішення було винесене на сесію та прийняте депутатами, особливого обурення у батьків, воно не викликало.

Як і в попередніх подібних рішеннях у новоприйнятому збережені норми про те, що від плати за харчування повністю (100%) звільняються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та діти учасників бойових дій.

На 50% зменшується плата для сімей, у яких виховується троє та більше дітей.

Восени Ренійська міська рада збільшила фінансування соціального захисту дітей.

Також у Ренійській громаді затвердили мережу закладів освіти на 2021/2022 навчальний рік, офіційно працюють 11 шкіл та 2 філії. До рішення додається також перелік дитячих садків Ренійської громади.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд Одеси визнав незаконним та скасував наказ тимчасово виконуючого обов'язки ректора Державного університету "Одеська політехніка" про відсторонення від посади провідного фахівця відділу маркетингу і інноваційної політики. Відповідно до рішення суду, жінка заявила, що стикнулася із грубим порушенням її конституційного права на працю з боку відповідача, яке полягало в … читати далi

Одесит, який у 2014 році вирушив на Донбас воювати на боці проросійських бойовиків, проведе вісім років у в'язниці. Відповідний вирок ухвалив Павлоградський райсуд Дніпропетровської області. В період часу з вересня 2014 року по березень 2017 року, він, беручи участь у терористичній організації «ДНР» за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками … читати далi

Державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби в Одесі затримали під час одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. З’ясовано, що держвиконавець, використовуючи своє службове становище, одержав 500 доларів США від громадянина за вплив на іншого службовця ДВС щодо вирішення питання про скасування тимчасового обмеження … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської державної адміністрації оголосив тендери для обрання компаній, яким заплатять за капітальні ремонти насосних станцій та гідротехнічних споруд у двох районах Одеської області. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт та технічне переоснащення насосних станцій ЗНС-7 та ЗНС-6 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР