У ренійських дошкільних закладах збільшено вартість харчування

30 грудня 2021 р. 15:39

Рені фінанси

Рішенням від 24 грудня 2021 року №434-VIII, ухваленим під час роботи чергової дев'ятнадцятої сесії Ренійської міської ради VIII скликання Одеської області встановлено новий розмір плати за харчування дітей в закладах дошкільної освіти Ренійської громади.

Про це повідомляє кореспондент ІзбірКома.

Попереднє подібне рішення №82-VIII було ухвалено на пленарному засіданні позачергової сьомої сесії міськради 12 березня 2021 року. Їм встановлювався єдиний для всіх дитсадків громади розмір плати за харчування: для дітей до трьох років у розмірі 29 гривень на день, а для дітей від 3-х до 6-ти років – 35 гривень на день.

У нинішньому рішенні вихованці дитячих садків розбиті на три категорії, і для кожної встановлено новий розмір плати:

  • для дітей віком від 1 до 3 років – 42 гривні на день;
  • для дітей віком від 3 до 4 років – 43 гривні на день;
  • для дітей віком від 4 до 6(7) років – 55 гривень на день.

У ході опрацювання тоді ще проєкту рішення про встановлення розміру плати за харчування дошкільнят на засіданнях постійних депутатських комісій перша заступниця міського голови Людмила Чакир звертала увагу депутатів на те, що ухвалення цього рішення створить додаткові навантаження на бюджети сімей Ренійської громади дошкільних установ, що користуються послугами.

Простий підрахунок показує, що якщо, наприклад, дитина віком 5 років щодня відвідуватиме дитячий садок (в середньому 22 дні на місяць), то навіть при збереженні норми про те, що батьки оплачують лише 50% вартості харчування, це обійдеться їм у 605 гривень на місяць.

Тому на стадії підготовки проєкту рішення у дитячих садках громади їхніми співробітниками було проведено опитування батьків на цю тему. Судячи з того, що відповідне рішення було винесене на сесію та прийняте депутатами, особливого обурення у батьків, воно не викликало.

Як і в попередніх подібних рішеннях у новоприйнятому збережені норми про те, що від плати за харчування повністю (100%) звільняються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та діти учасників бойових дій.

На 50% зменшується плата для сімей, у яких виховується троє та більше дітей.

Восени Ренійська міська рада збільшила фінансування соціального захисту дітей.

Також у Ренійській громаді затвердили мережу закладів освіти на 2021/2022 навчальний рік, офіційно працюють 11 шкіл та 2 філії. До рішення додається також перелік дитячих садків Ренійської громади.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Співробітники Служби безпеки викрили на Херсонщині чергових поплічників ворога. Після взяття міста російськими військами, вони добровільно вступили до створеного окупантами "главного управления мвд Херсонской области". Про це повідомляє пресслужба СБУ. Одна з них очолила кадровий підрозділ псевдооргану й розгорнула щироку агітаційну кампанію щодо залучення місцевих жителів до співпраці з агресором. Після … читати далi

З 1 жовтня по 5 грудня Служба автодоріг (САД) у Миколаївській області підписала 12 договорів на експлуатаційне утримання доріг на загальну суму 634,9 млн грн. Ще 94,1 млн грн підрядникам виплатить "Агенція місцевих доріг" Миколаївської ОВА. Усі контракти укладені без конкурсу та залучення електронної системи, в ProZorro наявні лише звіти … читати далi

Під час обшуку Успенського собору в Херсоні, що належить до рпц, правоохоронці знайшли колекцію ікон, яка була викрадена окупантами з будинку почесного консула Литовської Республіки. Про це повідомляє пресслужба СБУ. Фото: СБУ При подальшому обшуку церковних приміщень були знайдені перепустки, виписані на ім’я "федерального советника военно-гражданской администрации рф", а також російські паспорти … читати далi

Значні руйнування мереж у більшості мікрорайонів Херсона вкрай ускладнюють роботи з відновлення системи. Проте наразі вже 60% абонентів міста  отримують теплопостачання від місцевої ТЕЦ. Про це повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз України". Попри обстріли та постійні перебої з електроенергією, фахівці титанічними зусиллями повертають тепло в деокупований Херсон. Усі вони щоденно ризикують власним … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР