Три одеських виші мають високий ступінь ризику за критеріями служби якості освіти

02 жовтня 2021 р. 20:46

освіта

Державна служба якості освіти України сформувала й оприлюднила перелік закладів вищої освіти за ступенями ризику.

Перелік закладів складений відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти та визначається періодичність здійснення планових заходів державного контролю.

У цьому році визначення ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти вперше запроваджено в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, що дозволило підвищити об`єктивність та прозорість оцінки.

Так, до високого ступеня ризику віднесено 64 заклади вищої освіти. 209 вишів мають середній ступінь ризику.

І лише 31 заклад вищої освіти має незначний ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти, серед них лише два вищих навчальних заклади Одещини - Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової та Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського».

14 вишів Одещини мають середній ступінь ризику:

Високий ступінь ризику отримали три вищих навчальних заклади:

На визначення кінцевої оцінки університету за ступенем ризику впливають наступні критерії:

  • чисельність студентів, які здобувають вищу освіту за останні три роки;
  • кількість науково-педагогічних працівників;
  • стан опублікованої на сайті інформації та документів;
  • кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти.

Також до уваги береться наявність відокремлених структурних підрозділів, кількість іноземних студентів та частка неакредитованих спеціальностей і освітніх програм.

Віднесення університету до високого, середнього або незначного ступеня ризику відбувається з урахуванням суми балів, що нараховується за всіма критеріями.

Якщо спостерігається негативна динаміка діяльності закладу вищої освіти, відбувається зміна його ступеня ризику у сфері на нижчий рівень. Відповідно до цього скорочується періодичності проведення планових перевірок у такому закладі.

Вищі навчальні заклади, що віднесені до високого ступеня ризику, проходять перевірку Державною службою якості освіти один раз на два роки, до середнього ступеню ризику — не частіше одного разу на три роки, незначного ступеню — не частіше одного разу на п’ять років.

Нагадаємо, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова потрапив у ТОП-10 найкращих в Україні.

Також нагадаємо, що частина штукатурки впала зі стелі в одній з аудиторій Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова в корпусі на Французькому бульварі.

Вісім одеських вишів увійшли до сотні найпопулярніших серед абітурієнтів. Лідером за кількістю заяв від абітурієнтів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти, є Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з Будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

Приморський суд Одеси засудив на чотири роки позбавлення волі двох 21-річних чоловіків, але строк буде випробувальним, адже вони повністю визнали свою вину, розкаялися та компенсували постраждалим моральну та матеріальну шкоду. Своїх жертв зловмисники знаходили через сайти ЛГБТ-спільноти, повідомила громадська організація ПРОЖЕКТОР.  В ніч на 6 травня 2021 року 36-річний гей познайомився з … читати далi

На ранок 25 жовтня через відсутність палива не могли працювати 24 блоки теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ).  Про це повідомляє НЕК "Укренерго". "Станом на 09:00 25 жовтня в аварійному ремонті за заявками виробників перебувало 3 блоки ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 0,75 ГВт, тоді як на ранок 18 жовтня — 9 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР