Суддя з Одеси поскаржилася Вищій раді правосуддя на обвинувачення в корупції

13 грудня 2021 р. 17:13

Одеса прокуратура суд

Суддя Господарського суду Одеської області Тетяна Д’яченко повідомила про подання до суду та до Вищої ради правосуддя нібито від імені товариства-позивача у справі заяв із неправдивими відомостями про вчинення нею та іншими суддями злочину.       

Зокрема, у заяві вказано, що суддя Тетяна Д’яченко запропонувала позивачеві певні умови, на підставі яких у задоволенні позову буде відмовлено. Заявник зазначив, що суддя, написавши на аркуші паперу олівцем одну тисячу доларів США, кивнула головою і запевнила, що "все буде добре". "Гарантом" угоди нібито став суддя цього суду Олег Цісельський.

Засновник товариства-позивач повідомив, що вказану заяву не писав та не підписував, а обставини, викладені в цій заяві, не відповідають дійсності. Тетяна Д’яченко зазначила також про підроблення заяви, поданої нібито іншими учасниками справи, стосовно судді Катерини Погребної.   

Суддя наголошує, що подання подібних неправдивих відомостей про вчинення суддями Господарського суду Одеської області кримінальних правопорушень має системний характер. 

Слід зазначити, що ВРП вже розглядала повідомлення суддів Господарського суду Одеської області Наталії Петренко, Олега Цісельського, Тетяни Д’яченко та Катерини Погребної про втручання в їхню професійну діяльність за схожими обставинами та вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальних провадженнях, внесених 3, 8 та 20 вересня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 383 Кримінального кодексу України, тобто завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. Наразі перевірку повідомлених суддями обставин здійснюють правоохоронні органи.

Вища рада правосуддя в межах своїх повноважень визначає наявність або відсутність ознак втручання в діяльність судді в аспекті необхідності вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя".

Зауважимо, що авторитет судової влади є складовою загального рівня авторитету державної влади. Тому ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 20 вересня 2021 року до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 383 КК України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Господарського суду Одеської області Тетяни Д’яченко.

Нагадаємо, у листопаді Вища рада правосуддя розглянула клопотання першого заступника Генерального прокурора Романа Говди про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за шахрайство.

Суддя Суворовського районного суду Одеси Інна Сувертак заявила, що відповідач по справі намагається залякати її. Суддя стверджує, що директор ТОВ "Берег ЛТД" збирає інформацію, яка має обмежений доступ про суддю та її близьких, і фактично вніс недостовірні дані щодо уповноваженої особи - неповнолітньої дочки судді.

Приморський районний суд Одеси звернувся до Вищої ради правосуддя, до президента Володимира Зеленського, до генпрокурорки Ірини Венедиктової та Ради суддів із заявою про тиск на суддів у зв'язку з рішенням про позбавлення волі одеського громадського активіста Сергія Стерненка.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд Одеси визнав незаконним та скасував наказ тимчасово виконуючого обов'язки ректора Державного університету "Одеська політехніка" про відсторонення від посади провідного фахівця відділу маркетингу і інноваційної політики. Відповідно до рішення суду, жінка заявила, що стикнулася із грубим порушенням її конституційного права на працю з боку відповідача, яке полягало в … читати далi

Одесит, який у 2014 році вирушив на Донбас воювати на боці проросійських бойовиків, проведе вісім років у в'язниці. Відповідний вирок ухвалив Павлоградський райсуд Дніпропетровської області. В період часу з вересня 2014 року по березень 2017 року, він, беручи участь у терористичній організації «ДНР» за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками … читати далi

Державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби в Одесі затримали під час одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. З’ясовано, що держвиконавець, використовуючи своє службове становище, одержав 500 доларів США від громадянина за вплив на іншого службовця ДВС щодо вирішення питання про скасування тимчасового обмеження … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської державної адміністрації оголосив тендери для обрання компаній, яким заплатять за капітальні ремонти насосних станцій та гідротехнічних споруд у двох районах Одеської області. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт та технічне переоснащення насосних станцій ЗНС-7 та ЗНС-6 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР