Суд відмовився скасовувати містобудівні умови, видані фірмі матері депутата міської ради

18 березня 2021 р. 09:42

суд

Одеський окружний адміністративний суд відмовився скасовувати видані міською владою містобудівні умови для будівництва ЖК «Лідерсівський» на Лідерсівському бульварі, 7, 9.

Як йдеться у рішенні суду, відповідачами були: Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Спорт-Сервіс», Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідер-Парк», Одеська міська рада та Головне управління Держгеокадастру в Одеській області.

Позивач вимагав від суду: 

  • визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради від 22 червня 2020 року,
  • скасувати містобудівні умови та обмеження для будівництва готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром, в межах земельних ділянок, які знаходяться в оренді, за рахунок знесення об`єктів нерухомості, які знаходяться у власності за адресою: м. Одеса, Приморський район, Лідерсівський бульвар, 7 та благоустрою прилеглої території;
  • зобов`язати Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради нести відомості до реєстру містобудівних умов та обмежень про скасування рішення Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради щодо видачі містобудівних умов та обмежень для будівництва готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром.

В обґрунтування позовних вимог зокрема, зазначено, що Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради було надано третім сторонам умови та обмеження на об`єкт та адресу: будівництво готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром, в межах земельних ділянок, які знаходяться в оренді, за рахунок знесення об`єктів нерухомості та благоустрою території, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог посилався на те, що право на судовий захист має лише та особа, яка є суб`єктом порушених прав, свобод чи інтересів. Відповідач зазначає, що спірні у справі правовідносини стосуються використання ТОВ «Спорт-Сервіс» та ТОВ «Лідер-Парк» наявних на праві оренди земельних ділянок, а оскаржуване рішення є індивідуальним актом, що не має жодного відношення до позивача, тож не може порушувати жодні його права або інтереси. За таких обставин, відповідач вважає доводи позивача безпідставними, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Представник ТОВ «Лідер-Парк» також зазначив, що позивач вказує на порушення оскаржуваним рішенням його інтересів, як представника територіальної громади, однак при цьому не зазначається, які персоніфіковані суб`єктивні права або охоронювані законом інтереси порушені оскаржуваним рішенням органу місцевого самоврядування, в чому безпосередньо полягає таке порушення та в чому виражається, які конкретні негативні наслідки настали для позивача внаслідок прийняття оскаржуваного рішення та бездіяльності та якими доказами по справі це підтверджується, що на думку третьої особи, свідчить про необґрунтованість позовних вимог, у зв`язку з чим у їх задоволенні просив суд відмовити в повному обсязі.

На судове засідання 10 березня 2021 року сторони по справі не з`явились, хоча їх сповіщали завчасно. Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, від представника ТОВ «Спорт-Сервіс» надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, від інших сторін жодних клопотань про перенесення судового засідання на іншу дату або розгляд справи без участі представника до суду не надходили.

В рішенні суду зазначається, що із цією заявою позивач звертається не вперше і 31 серпня 2020 року суд залишив цей позов без руху. Проте, згодом позивач виправив помилки та у вересні того ж року  Одеський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.

Нагадаємо, у лютому 2021 року Консультативно-дорадча комісія Управління Державного архітектурно-будівельного контролю відмовила у видачі дозволу на будівництво готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром на Лідерсівському бульварі в історичному центрі Одеси. 

Замовниками цього будівництва були ТОВ «Лідер-парк» та ТОВ «Одесабуд». 

Серед засновників обох компаній фігурує мати депутата Одеської міської ради Андрія Кісловського - Раїса Кісловська.

Нагадаємо також, що Національне антикорупційне бюро України розслідує обставини угоди по приватизації будівлі на Лідерсівському бульварі в Одесі, яке віддали в приватні руки два роки тому. Йдеться про інші адреси - 13, 13-Б, 13-Г, 13-Д, 13-Ж, 13-З, 13-И. 

На сесії Одеської міськради 18 вересня 2019 року депутати ухвалили рекордну кількість земельних рішень. На сесії також дали старт будівництву нової набережної, для якої місто віддає в приватні руки ТОВ «Аваланс» відразу 55 соток землі на Ланжероні. Нагадаємо, що будівництво тут парковки викликало дуже серйозне протистояння і акції протесту.

Засновниками ТОВ «Аваланс» є Наталія Мітєва, Раїса Кісловська, ТОВ «Нерум», Михайло і В'ячеслав Кучук, Сергій Келюшок і Дмитро Уривський. Раніше представники "Нерум" презентували свій проект розширення набережної з колесом огляду, фонтанами і виставковим комплексом.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський позбавив стипендії українського фігуриста, чемпіона XVI зимових Олімпійських ігор з фігурного катання на ковзанах Віктора Петренка.  Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.  “У липні поточного року спортсмен виступив на льодовому шоу “Аленький цветочек” у Сочі попри розв'язану Російською Федерацією жорстоку війну проти України. Його вчинок … читати далi

Експорт українського збіжжя наразі складає лише третину звичайного для України обсягу до вторгнення росії, який складав 4,2 мільйони тонн зерна в місяць згідно з торговою базою даних ООН Комтрейд. Частина їх залишала країну дорогами, залізницею або на баржах по Дунаю, але більшу частину вивозили суднами через Чорне море, повідомляє видання The … читати далi

Влада так званої Придністровської Молдавської Республики намагається провести в країні мобілізаційні навчання, проте невдало.  Про це повідомив речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.  За його словами, також російські військові намагаються вразити зерносховища Одеської області ракетами.  "Напередодні над Одещиною ворог втратив 6,5 мільйонів доларів США. На жаль, загроза ракетних … читати далi

За результатами обговорень 4-5 серпня 2022 року, в містах Татарбунари та Рені Одеської області оцінили правові, безпекові та гуманітарні виклики в громадах, а також скоординували спільні ініціативи. Як повідомили в пресслужбі Одеської обласної організації "Комітету виборців України", в Татарбунарській громаді розвиватимуть "сусідську варту" та підготують чиновників до безпекових загроз, розроблять … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР