Ще в одному селі Ренійської громади збираються підняти тарифи на воду

04 серпня 2021 р. 12:45

Рені тарифи

2 серпня 2021 року на офіційному сайті Ренійського міської ради VIII скликання опубліковано звернення КП «ДЖЕРЕЛО» (село Орлівка) до своїх абонентів: «Шановні абоненти. Діючі в селі Орлівка тарифи на послуги водопостачання та водовідведення в останній раз переглядалися в 2017 році, вводилися в дію за рішенням виконавчого комітету Орлівської сільської ради № 23 від 24.05.2017 року. Перегляд тарифів викликаний збитковістю цих послуг. Ситуація, яка існує на підприємстві по тарифах централізованого водопостачання, вимагає приведення діючих тарифів у відповідність з реальними витратами на їх виробництво» (очевидно, мова йде не про виробництво тарифів, а про надання послуг на водопостачання).

Нагадаємо, що трохи більше місяця тому, 18 червня 2021 року, виконавчий комітет Ренійської міськради прийняв рішення № 95 і № 96, опубліковані на офіційному сайті міськради, з однаковим формулюванням: «Скорегувати тариф на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам села Лиманське (Долінське) комунальним підприємством «Вікторія» ( «Гарант») Ренійського міської ради - 15,00 грн. за 1 куб. м. Нові тарифи вступили в дію з 1 липня поточного року». 

Перед цим, так само на офіційному вебпорталі ради, 15 квітня було опубліковано повідомлення КП «Вікторія» про збільшення тарифу на воду в селі Лиманське для населення  - з 12 до 15 гривень за кубометр - і для юридичних осіб (з 17 до 20 гривень за 1 куб. м). А 26 квітня КП «Гарант» оприлюднило оголошення про наміри переглянути тариф на централізоване водопостачання. Комунальне підприємство села Долинське хотіло переглянути тариф до рівня, що забезпечить підтримку якості надання послуг з водопостачання на території Ренійського міської ради на рівні нормативної, тобто йдеться про досягнення беззбиткової діяльності КП «Гарант». А для цього потрібно було встановити тарифи для всіх споживачів послуги водопостачання на рівні 15.00 гривень за 1 кубічний метр.

Обидва ці комунальні підприємства обґрунтовували необхідність «коригування» тарифів на свої послуги зростанням тарифів на електроенергію і розміру мінімальної заробітної плати. Такі саме аргументи наводяться і в зверненні КП «Джерело», в якому зазначено: «Розмір тарифу на електроенергію зріс з 2,0153 гривень за 1 кВт / год до 3,95 гривень за 1 кВт / год, зростання становить 96, 0%. Розмір мінімальної заробітної плати в діючих тарифах закладений 3200 гривень, а відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021» мінімальна заробітна плата становить 6000 гривень, зростання становить 87,5% ». 

Але, на відміну від своїх колег з сіл Лиманське і Долинське, орлівські комунальники вказують ще на ряд чинників, що впливають на збільшення вартості їхніх послуг: «На підвищення собівартості значно вплинуло різке зростання цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, матеріали, обладнання та різке зменшення обсягів споживання зазначених послуг з реалізації води з 605 абонентів у 2017 році до 380 в 2021 році. Все це створює кризову ситуацію і неможливість в існуючих умовах надавати своєчасно і якісно послуги з водопостачання».

Тому для вирішення виниклих проблем і забезпечення якісного водопостачання жителів села Орлівка планується підвищити тарифи на централізоване водопостачання на 41,7%. У конкретних цифрах і в розрізі за категоріями користувачів послугами водопостачання: для фізичних осіб - 15 гривень, юридичних осіб - 20 гривень, фізичних осіб без водоміра - 100 гривень на місяць. Вартість поливу протягом сезону поливу - 150 гривень за сотку.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесу відвідав з офіційним візитом Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш, головною метою візиту якого було відвідання Одеського морського торгового порту, де він спостерігав за процесом завантаження українською пшеницею балкера KUBROSLI Y. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної військової адміністрації. "Прикро бачити, що значні потужності цього великого порту на разі … читати далi

Кабінет Міністрів України дозволив з 1 вересня 2022 року виїзд за кордон чоловіків у відрядження на строк не більше тижня. Про це повідомила перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко, передає "Інтерфакс-Україна". Дозвіл можна буде оформити на порталі "Дія" через послугу "єВідрядження", що буде доступна фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, … читати далi

Тарутинська селищна рада Болградського району Одеської області погодила перелік об'єктів топоніміки (вулиць, провулків, тощо) населених пунктів, назви яких пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР і які перейменують. Йдеться про 41 вулицю у 13 селах громади.  Найпоширеніша нова назва - вулиця Миру, так планують перейменувати вулиці у чотирьох … читати далi

Державне бюро розслідувань підозрює заступницю начальника одного з відділів Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Одеса (колишня Державна пенітенціарна служба України) у співпраці із колишньою колегою з Херсонської області, яка служить окупантам. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора України. За даними слідства, посадовиця однієї з виправних колоній Херсонщини добровільно … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР