Ренійська громада на тлі протестів вчителів завершила перший етап створення опорної школи

05 липня 2021 р. 10:16

Рені освіта реформи

На пленарному засіданні чергової дванадцятої сесії Ренійського міської ради VIII скликання 29 червня 2021 року  було прийнято рішення «Про створення опорного закладу Ренійський заклад загальної середньої освіти № 6 Ренійської міської ради та його філій».

З прийняттям цього рішення завершився перший етап створення опорної школи в Ренійській міській територіальній громаді.

Старт цьому процесу дала позачергова дев'ята сесія Ренійської міськради 12 травня 2021 року. Тоді депутатам треба було лише затвердити умови конкурсу з визначення опорної школи. Але ще на стадії засідань постійних депутатських комісій спалахнула люта суперечка з питання, якій школі стати опорною.

І вже тоді почалася заочна боротьба між двома навчальними закладами Ренійської громади: Ренійською школою-ліцеєм і Новосільською школою-ліцеєм. Суперечки не вщухали весь час, поки працювала відповідна комісія. Дискусії точилися і в сесійній залі, і в соціальних мережах. Тому цілком логічно, що на конкурс подали документи два навчальних заклади з тринадцяти: вже згадані Новосільська школа-ліцей і Ренійська школа-ліцей.

Остаточний вердикт комісія винесла на затвердження дванадцятої сесії міськради. Він був такий: Новосільська школа-ліцей набрала 155 балів, Ренійська школа-ліцей - 175 балів. Таким чином, міський навчальний заклад став переможцем конкурсу і на його базі вирішено створити опорну школу. Вирішальними факторами, що дали перевагу переможцю, були названі успіхи Ренійських ліцеїстів в олімпіадах і результати ЗНО за 2020 рік. Учні ліцею за останні роки показали значно вищі досягнення в предметних олімпіадах, МАН, інтелектуальних конкурсах.

Так, наприклад, в минулому навчальному році в предметних олімпіадах вони зайняли 68 призових місць, а школяри з Новосільського - 11 призових місць. Що ж до ЗНО, то в загальному рейтингу шкіл Одеської області за 2020 рік Ренійський ліцей зайняв 72 місце, а Новосельський - 288 місце. До речі, місце в рейтингу ЗНО, за твердженням начальника міського відділу освіти Лілії Бондаренко, стало вирішальним при визначенні двох філій Ренійської опорної школи. У філії вирішено перетворити міські школи № 1 і № 5, що зайняли в рейтингу ЗНО шкіл Одеської області за 2020 рік найнижчі місця серед усіх міських шкіл: 301-е і 333-е відповідно.

Щодо теми обласного рейтингу ЗНО стосовно згаданих ренійських навчальних закладів, незайвим буде розглянути динаміку їх «переміщення» по східцях цього рейтингу за чотири роки. Переможець конкурсу, Ренійський ліцей, з 2017 -го по 2020-й рік плавно перемістився з 13 місця на 72-е. Новосільський ліцей з 2017-го по 2019 зрушив з 338-го на 351 місце. І в 2020 році «зробив ривок» на 288-е. Школа № 5 опустилася з 376 місця в 2017 році на 398-е в 2019-м, потім, так само в 2020-м «поліпшила свої позиції» до 333-го. Школа № 1 зі 113-го місця в 2017-му році опустилася на 370-е в 2019-м і так само в 2020 році «відіграла позицію» до 301-го. А найкращий показник в цьому рейтингу у Ренійської гімназії: вона послідовно піднялася з 57-го місця в 2017 році на 20 місце в 2020-м.

Масла у вогонь палкої дискусії на тему реалізації освітньої реформи в Ренійській громаді підлило рішення створити дві філії опорної школи на базі вже згаданих шкіл №1 та №5. Вся справа в тому, що ці школи, ставши філіями, вже з 1 вересня 2021 року перетворюються в дев'ятирічки. Водночас, за умови незмінності ходу освітньої реформи, інші десять ренійських навчальних закладів стануть дев'ятирічками з 1 вересня 2024 року. Крім того, штатний розклад для філій буде розробляти і затверджувати директор опорної школи на підставі Типових штатних нормативів, він же призначатиме на посаду і звільняти з неї завідувача філією. Ба більше, якщо даними нормативами посада завідувача філією не передбачена, то своїм наказом директор опорної школи призначить одного з вчителів виконувачем обов'язки відповідної посади.

Дебати тривали до самої останньої хвилини, що передувала ухваленню рішення. На засіданні постійних депутатських комісій 24 червня депутат Олександр Гродецький охарактеризував проведену в Україні реформу як «геноцид наших дітей і всієї системи освіти». А в день проведення пленарного засідання дванадцятої сесії міськради, 29 червня, з ранку буквально до самого його початку в сесійній залі проходила зустріч керівництва громади та вчителів школи №1, які прийшли опротестувати рішення про перетворення їх школи в філію. Сторони висловили свої аргументи, але кожен залишився при своїй думці.

Тривала і напружена боротьба відібрала у всіх її учасників стільки сил і нервів, що коли рішення було прийнято протягом однієї хвилини за спрощеною процедурою «за основу і в цілому», то це викликало у основних її учасників лише невеличке здивування.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Плитка та козирок під'їзду обвалилися через дощ 16 серпня в будинку на вулиці Хуторській в Одесі. Про це повідомила мешканка будинку Ірина Чернієнко. "Наш під'їзд не вважали з самого початку аварійним, він придатний для проживання, крім фасаду та даху, в ньому більше нічого не збиралися робити. Я зрозуміла, що тепер … читати далi

Народні депутати Верховної Ради України ухвалили у першому читанні законопроєкт, яким пропонується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів та петард. Відповідний проєкт закону підтримали 250 обранців.  У законопроєкті пропонується заборонити проведення будь-яких заходів з використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин, за винятком сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу … читати далi

Арцизький міський голова Сергій Парпуланський отримав позитивний результат аналізу на COVID-19. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Я був би не я, якби напередодні дня народження не захворів би на ковід. Це зайве підтвердження того, що хвороба не спить. Разом з тим у нашій лікарні фіксуємо зростання захворюваності. … читати далi

Державне бюро розслідувань з 24 лютого розслідує в Україні 815 злочинів проти основ національної безпеки. Про це повідомили в пресслужбі ДБР. Серед цих злочинів: 679 кримінальних проваджень за державну зраду (ст. 111 ККУ), за колабораційну діяльність - 104 провадження (ст. 111-1 ККУ), 9 - щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 ККУ) … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР