Суд частково закрив психлікарню в Одесі, де два роки тому через пожежу загинули люди

22 січня 2021 р. 18:55

суд

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та наказав повністю зупинити експлуатацію будівель Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» Одеської обласної ради. 

Про це йдеться у рішенні суду. 

Зокрема йдеться про відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вищевказаних будівель від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок), обмеження до них доступу, за винятком проведення робіт з усунення недоліків, зазначених в акті ДСНС від 31 липня 2019 року, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей.

Зачинять адміністративний корпус, двоповерхових відділень №№1-4, 8-11, 20, 22, а також одноповерхові відділення №№5-7, 13, 14, 16-18, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, зазначених в акті. Тобто двоповерхові будівлі можна експлуатувати.

ДСНС вимагала повного припинення роботи установи через пожежу, яка сталася там в червні 2019 року. Через ту пожежу загинули шість осіб. 

Це була вже друга пожежа в установі в 2019 році. Так, 16 квітня о 14:37 сталося загорання в чоловічому відділенні №5 на площі 500 квадратних метрів. О 15:34 пожежу було локалізовано, а через 20 хвилин повністю загасили. І тоді ніхто не постраждав.

Взагалі, журналісти видання «Слово і Діло» підрахували, що Одеса є лідером в Україні за кількістю пожеж у соціально значущих об'єктах за останні п'ять років. Журналісти виявили, що загалом через пожежі в таборі «Вікторія»психлікарні та в «Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» загинули 25 осіб та постраждали 38 осіб.

  

ІНФОГРАФІКА: "Слово і діло". 

Із позовом щодо центру психічного здоров'я рятівники звернулися до суду ще у вересні 2019 року, у листопаді підготовче провадження подовжили, а в грудні 2019 року призупинили до 5 лютого 2020 року. 

5 лютого до справи залучили Департамент охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, 10 лютого 2020 року, закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду суті, а 18 березня зупинили до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів. 

Тоді в Україні та Одесі розпочався карантин через спалах коронавірусу, а 18 березня подовжився. 23 вересня 2020 року, провадження по адміністративній справі поновили.

19 листопада 2020 року, продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.

21 грудня 2020 року, закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду суті.

Комунальне некомерційне підприємство «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» Одеської обласної ради та обласна рада намагалися відізвати позов, вказуючи на те, що майже усі порушення, що знайшли рятівники у ліпні 2019 року усунені. 

Втім, у листопаді 2020 року ДСНСники зафіксували вісім порушень вимог законодавства, які у свою чергу, можуть привести до надзвичайної ситуації.

Адміністративний корпус Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» не обладнаний:

 • системою протипожежного захисту (автоматичною пожежною сигналізацією);
 • системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей;
 • сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок.

Крім того, дерев`яні конструкції перекриття адмінбудівлі не оброблені вогнезахисним розчином з оформленням акта обробки.

Двоповерхові будівлі Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», а саме відділення №№1-4, 8-11, 20, 22 - не обладнані:

 • системою протипожежного захисту (автоматичною пожежною сигналізацією);
 • системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей;
 • сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок (крім відділень №1, №22, №9);
 • дерев`яні конструкції перекриття двоповерхових будівель не оброблені вогнезахисним розчином з оформленням акта обробки (крім відділення №9);
 • двері (евакуаційного виходу) на шляхах евакуації не відчиняються за напрямком виходу з будівель (приміщень) у відділеннях №22, 4, 2.

Одноповерхові будівлі Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», а саме відділення №№5-7, 13, 14, 16-18 не обладнані:

 • системою протипожежного захисту (автоматичною пожежною сигналізацією);
 • системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації
 • евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок;
 • дерев`яні конструкції перекриття двоповерхових будівель не оброблені вогнезахисним розчином з оформленням акта обробки (крім відділення №14);
 • допускається улаштування на шляхах евакуації порогів, решіток, виступів будівлі центру, які зможуть перешкоджати вільній евакуації людей;
 • зменшення нормативної ширини проходу шляхом захаращення меблями та іншим; встановлення металевих решіток, тощо;
 • відсутні пристрої для само зачинення дверей сходових кліток.

Вказані порушення є аналогічними порушенням визначеним в Акті перевірки №146 від 31 липня 2019 року.

Нагадаємо, наразі продовжується розглядання справи щодо колишнього начальника ГУ ГСЧС в Одеській області Віктора Федорчака. 

Експосадовець підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема пожежі:

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Кабінет Міністрів України розподілив 231 мільйон гривень місцевим бюджетам на розвиток Центрів надання адміністративних послуг, які отримає 191 громада.  Кошти мають піти на рестраврацію, ремонти, облаштування будівель ЦНАП та забезпечення обладнанням.  В Одеській області гроші мають отримати: Балтська, Великоміхайлівська, Таїровська та Чорноморська громади. Вони загалом мають майже 18 мільйонів гривень.     У … читати далi

Приморський районний суд виніс вирок охоронцю будівельної академії, якого звинувачували в перешкоджанні журналістській діяльності. Як повідомив ІзбірКому Віталій Матвєєв - адвокат кореспондентки "Української служби інформації" Ганни Покровської, якій погрожував охоронець, вирок суду він оцінює позитивно. "Суд, звичайно, тривав півтора роки, і за цей проміжок часу ми довели, що це справа не адміністративного характеру, а кримінального. … читати далi

Одним з підсумків роботи чергової п'ятнадцятої сесії Ренійського міської ради Ізмаїльського району Одеської області VIII скликання стало прийняття цілого пакету рішень щодо бюджету громади. Серед них є два пов'язаних між собою: «Про затвердження виконання бюджету Ренійської громади за перше півріччя 2021 року» та «Про прогноз бюджету Ренійської громади на 2022-2024 роки».  … читати далi

Знімальну групу телеканалу "Думська ТВ" не пустили працювати в торгівельний центр Fontan Sky, де журналісти планували знімати сюжет про перебіг вакцинації в Одесі. Охорона торгівельного центру пояснила свої дії тим, що в кореспондентів немає сертифікату про повний курс щеплення від коронавірусу. Тобто вони отримали не дві дози вакцини, а лише по одній.  При цьому усіх невакцинованих містян, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР