Експерт оцінив доцільність передання соціальних послуг ЦНАПам в Одесі

В таких містах, як Одеса, де є розвинута спеціалізована мережа центрів з надання послуг соціального характеру, передавати  надання таких послуг до ЦНАП не є доцільним. Такий крок тільки погіршить якість обслуговування громадян і збільшить час очікування результату послуги.

Таку думку ІзбірКому висловив експерт Громадського Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" В'ячеслав Голинський

Він зазначив, що відповідно до частини 7 статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" Кабінет Міністрів України затвердив у 2014 році перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через центри надання адміністративних послуг. В перелік включили певні послуги соціального характеру. Тож вони мали б надаватись через ЦНАП.

Однак, як зазначив експерт, суб'єктом надання послуг соціального характеру, як до створення ЦНАП, так і заразі, є відповідний територіальний підрозділ праці і соціального захисту населення (в районах це управління при райдержадміністраціях, в містах обласного значення - відповідні структурні підрозділи міської ради).

Отже, щоб запровадити надання адмінпослуг соціального характеру через ЦНАП, сільська чи селищна рада має укласти меморандум або підписати узгоджене рішення з УСЗН РДА. Після підписання такого рішення адміністратор ЦНАП може приймати вхідний пакет документів і передавати його на виконання до УСЗН РДА, бо саме УСЗН є суб'єктом надання цих послуг.

Власне, як зазначив В'ячеслав Голинський, в селах так і роблять. 

"І це є виправданим і доцільним, адже таким чином послуги наближаються до людей: не треба їхати в районний центр, стояти там в чергах, а можна здати документи в ЦНАП у своєму рідному селі і спокійно чекати на результат. В Одесі - зовсім інша справа. Тут є потужний Департамент праці і соціального захисту Одеської міської ради, який є суб'єктом надання послуг соціального характеру для жителів Одеської міської громади.

В кожному районі міста, а також на вул. Косовській є центри інтегрованих соціальних послуг. До речі, вони розташовані в тих самих будівлях, що і ЦНАПи районів міста. І передавати надання послуг соціального характеру в Одесі до ЦНАП, на мій погляд, дійсно недоцільно.

Це тільки збільшить час на очікування, адже адміністратор ЦНАП, прийнявши вхідний пакет документів у заявника, не зможе сам надати послугу (він не має таких повноважень), а вимушений буде передати їх суб'єкту надання - Департаменту праці і соцзахисту. Крім того, в центрах інтегрованих соціальних послуг надається значно більше послуг, ніж це передбачено розпорядженням КМУ для надання через ЦНАП.

Тому в таких містах, як Одеса, де є розвинена спеціалізована мережа центрів з надання послуг соціального характеру, передавати надання таких послуг до ЦНАП не є доцільним і тільки погіршить якість обслуговування громадян та збільшить час очікування результату послуги", - зазначив експерт.

Нагадаємо, Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради не бажає передавати повноваження з надання адміністративних послуг соціального характеру Центру надання адміністративних послуг. 

Під час апаратної наради в мерії у понеділок директорка департаменту Олена Китайська заявила, що це недоцільно.  

Громади-мільйонники найбільше коштів виділяють на освіту, наприклад, Київ у січні-березні витратив на цю сферу майже половину бюджету, а Харків та Одеса витрачають на галузь близько 40%. 

Розпис доходів бюджетів територіальних громад Одещини за п’ять перших місяців 2021 року виконується досить нерівномірно та свідчить про різну ефективність заходів з нарощення доходних джерел. Про це повідомляє Одеський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Одеська область отримала 17,5 мільйонів гривень субвенції на розвиток мережі ЦНАП, фінансування було розподілено на чотири громади: Балтську, Великомихайлівську, Таїровську та місто Чорноморськ.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР