Парламентарі легалізували біткоїни та інші віртуальні активи

08 вересня 2021 р. 15:08

Верховна Рада фінанси

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №3637 "Про віртуальні активи", який легалізує їх використання в Україні.

Як зазначили в пресслужбі парламенту, за нього проголосували 276 народних депутатів.

Законопроєкт має впорядкувати регуляцію ринку віртуальних активів і його учасників, говориться в пояснювальній записці. Він також регулює правовий статус віртуальних активів і цивільно-правових відносин між фізичними і юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів.

Документ також визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами. Це стосується зберігання або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дозволяють їх контролювати, а також їх обміну, продажу та переведення.

Зазначимо, що, наприклад, заступник голови Одеської обласної ради Олександр Урбанський задекларував два види біткоїнів на мільйони гривень.

А також серед усіх 18 народних депутатів Одещини криптовалюту задекларував лише один. У Анатолія Урбанського у власності перебуває 4 тис. 256,3 біткоїна (еквівалент на дату написання матеріалу складає 6,5 мільярда гривень, або 235 мільйонів доларів США).

У квітні Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало 250 перевірок, і в рамках деяких з них перевіряли задекларовані біткоїни.

За словами міністра цифрової інформації Михайла Федорова, щоденний оборот віртуальних активів в Україні становить 1 млрд грн, проте усе це знаходиться в тіні. 

Якщо ж казати про народних депутатів України, обраних відстоювати інтереси мешканців Одеської області, то законопроєкт підтримали: Ігор Васильковський, Артем Дмитрук, Олександр ГоренюкСтепан ЧернявськийОлександр ТкаченкоОлексій ЛеоновОлег КолєвСергій Колебошин, Андрій КостінІван Шинкаренко, Олександр Ткаченко, Юлія Діденко («Слуга народу») та Анатолій Урбанський («За майбутнє»).  

Микола Скорик («Опозиційна платформа — За життя») - був відсутній.

Олексій Гончаренко («Європейська солідарність») та Антон Кіссе  («За майбутнє») - утрималися.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

Сума надходжень у державний бюджет від туристичного збору у 2021 році склала 244 мільйони гривень, що на 86,8% перевищує показник 2020 року (130,6 млн грн), а також на 20% вищий за аналогічний показник 2019 року, коли до бюджету надійшли 196 мільйонів. Про це повідомила пресслужба Державного агентства з розвитку туризму. … читати далi

Депутати Ізмаїльської міськради планують на пленарному засіданні 19 сесії розглянути текст звернення до Одеської облради з пропозицією про передачу до комунальної власності Ізмаїльської міської територіальної громади КП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради. Відповідний проєкт рішення був включений у порядок денний напередодні проведення сесії, запланованої на 28 січня. Як йдеться … читати далi

На позачерговій сесії Доброславської селищної ради, яка відбулась 27 січня, начальник відділу житлово-комунального господарства Доброславської селищної ради Володимир Пушкарь доповів про хід виконання кількох програм. Наприклад, програми з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території Доброславської селищної ради на 2021 – 2025 роки. За його словами, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР