Депутати зняли з розгляду зміну орендаря міського сміттєзвалища

Одеського міського голову обурило відкрите звернення групи компаній «Кліар Енерджі» до президента Володимира Зеленського, у якому компанія звинуватила мерію майже у рейдерському захопленні орендованої компанією території.

Геннадій Труханов зазначив, що за гроші бюджету міська рада зробила те, що мав зробити інвестор, тож єдиний правовий вихід є передання землі комунальному підприємству. В подальшому мерія планує провести тендер. 

«Коли один власник придбав в іншого цей об'єкт нашої позиції не спитали тож вони самі загнали себе в плинні відносини», - зазначив мер.

На сесії планувалося передача в оренду земельних ділянок для розташування міського сміттєзвалища. Згідно проєкту дві ділянки площею 60,4 та 35,8 га розташовані в Овідіопольському та Біляївському районах (так зазначено в документі). Орендатором планувалося призначити КП «ОДЕСКОМУНТРАНС». Зазначимо, що саме це КП у 2020 році було визначено замовником розроблення схеми санітарного очищення міста Одеси.

Геннадій Труханов зазначив, що в Одесі має бути побудований сміттєпереробний завод та доручив провести зустріч з представниками компанії, хоча назвав лист до президента ознакою того, що підприємцям не подобається коли мерія наводить лад у цьому питанні та заявив, що в листі викладена неправдива інформація.

Мер також заявив, що інвестор не виконав своїх зобов'язань місто недоотримало понад 2,7 мільйонів і планує «надалі нічого не робити».

Група компаній «Кліар Енерджі» звернулась до президента Володимира Зеленського зі скаргою на плани Одеської міської ради щодо передачі земельних ділянок у постійне користування комунальному підприємству «Одескомунтранс» земельних ділянок для створення сміттєзвалища. 

Як зазначається у відкритому зверненні компанії, для створення нового сміттєзвалища на території Біляївського та Овідіопольського районів передбачається використання земельних ділянок, на яких вже розміщено полігон твердих побутових відходів «Дальницькі кар’єри». Рішення про передання в оренду землі комунальному підприємству міська рада планувала ухвалити 9 червня на сесії. 

«На думку працівників нашої Групи, спроба передати ці земельні ділянки у постійне користування іншому суб’єкту господарювання має ознаки рейдерського захоплення бізнесу через створення формальних перепон у доступі до місця ведення господарської діяльності законному користувачу існуючого полігону ТПВ «Дальницькі кар’єри», - йдеться у зверненні.

Наразі на цих земельних ділянках розташоване міське сміттєзвалище, яке функціонує та належно обслуговується ТОВ «Союз». 

Також у зверненні стверджується, що ТОВ «Союз» не вдалося оформити орендне користування відповідними земельними ділянками.

«Без укладення вказаних договорів оренди земельних ділянок, ТОВ «Союз» не має змоги виконувати свої зобов’язання щодо інвестування та будівництва сміттє-переробного заводу на міському сміттєзвалищі, оскільки в Україні неможливо здійснювати будівництво без оформлених належним чином прав на землю.

Наші ж пропозиції щодо реалізації процедури оформлення оренди вищевказаних земельних ділянок, а також щодо покриття недоотриманої орендної плати за три роки на загальну суму 9 млн грн Одеською міською радою були відхилені», - зазначають у компанії.

Як зазначила під час сесії міської ради директорка юридичного департаменту Інна Поповська, тяганина міської ради та компанії «Союз» йде вже довго. Угода укладена міським управлінням була укладена у 1999 році розпорядженням міського голови (тоді Руслан Боделан, - ред.). Товариству «Союз» тоді передали звалище та автобазу. Угода, за її слова «безкоштовна» бо там не було вказано, що компанія має сплачувати оренду. Угода була укладена до 2048 року.  

Потім сторони впродовж 2010-2012 років (у 2010 році Геннадій Труханов обраний депутатом міської ради та навіть посідав посаду голови фракції "Партії регіонів", проте у 2012 році обраний народним депутатом тож міський мандат склав - ред.) судилися про розірвання та визнання угоди недійсною. Нарешті до справи підключилась прокуратура, яка вимагала визнати договір не дійсним. Справа розглядалася в усіх трьох інстанціях і врешті-решт суд визнав угоду "удаваним правочином" (правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, - ред.).    

"Тож виникає питання, чому товариство «Союз» й досі посилається на цей документ", - зазначила вона.

Врешті-решт питання про передання землі комунальному підприємству зняли з розгляду.

У 2013 році (містом по черзі керували Олексій Костусев, який був мером, а потім тодішній секретар міської ради Олег Бриндак зараз - депутат міської ради та керуючий справами виконкому, - ред.) міська рада уклала із компанією «Союз» інвестиційну угоду про будівництво сміттєпереробного заводу, майже цілком аналогічний договору 1999 року. Компанія мала забезпечити розробку документів землеустрою на три ділянки за власний кошт. Проте впродовж восьми років ці зобов'язання компанія не виконала і документи розробляли за рахунок бюджету міста. Тож місто вважає, що компанія не виконала інвестиційну угоду. Від якої Одеська міська рада не мала чогось отримувати. Компанія мала будувати все сама за 100 мільйонів гривень за чотири роки і завод мав залишитися у власності ТОВ.    

Фірма «Союз» ще кілька років тому належала лідеру партії «Родина» Ігорю Маркову. Він продав її турецькому підприємству, однак при цьому керівний менеджмент залишився на своїх постах, що давало приводи ряду громадських стверджувати, що фактично знаходиться в розшуку політик продовжує контролювати це підприємство.

Зазначимо, у березні 2020 року орендар сміттєвого полігону «Дальницькі кар'єри» звернувся в земельну комісію Одеської міськради для отримання пільгової оренди в розмірі 1%.

Нагадаємо, у грудні 2019 року чотири сміттєзбиральні компанії в Одесі переглянули тарифи на вивіз сміття, маючи на увазі намір підвищити вартість своїх послуг.

Зокрема компанія «Союз» підняла тарифи з 70,3 гривень за один кубічний метр твердих побутових відходів до 98 гривень тобто на 35,9%, а вивезення великогабаритного сміття в 2020 році подорожчає на 11,6% до 265,3 гривень. Компанія першою заявила про свої наміри в листопаді 2019 року.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР