Одеський виш спробує отримати статус національної пам'ятки для одного зі своїх корпусів

09 грудня 2021 р. 19:06

Одеса архітектура

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського (ПНПУ) намагатиметься отримати статус національної пам'ятки архітектури для так званого Артилерійського замку – комплексу колишнього артилерійського училища на 3 станції Великого Фонтану.

Про це повідомив новообраний ректор вишу Андрій Красножон виданню "Думська".

"Ми ведемо відповідну роботу, готуємо пакет документів", - сказав він.

За словами ректора, зараз будівлі артучилища, передані ПНПУ у 2007 році, після розформування інституту сухопутних військ охороняються державою як пам'ятник місцевого значення. Підвищення статусу, сподівається ректор, дозволить включити їх до національної програми "Велика реставрація" та отримати фінансування з держбюджету: самостійно педуніверситет відреставрувати замок не зможе.

Головний корпус Сергіївського артилерійського училища був зведений у 1913-1914 роках за проєктом В. Трепка. Будівля оформлена в стилі неоренесанс та стилізована під фортецю – товщина стін з червоної цегли становить 80 сантиметрів. У замку досі збереглися унікальні старовинні каміни із кахлями, ліпнина на стелях та карнизах. А під штукатуркою в центральній вежі головного корпусу, що служила до перевороту 1917 храмом преподобного Сергія Радонезького, збереглися фрагменти унікального розпису.

Огорожа артилерійського замку складається з кількох десятків стволів 107-мм гармат часів російсько-турецької війни 1877-1878 років.

За радянських часів у замку розміщувалося Одеське найвище артилерійське командне училище імені Михайла Фрунзе. Воно припинило існування у 1993 році. З 1993 до 2005 року тут був факультет ракетно-артилерійського озброєння інституту сухопутних військ.

Нагадаємо, постійна комісія Одеської обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області розглянула 29 листопада 31 питання, які планують винести на пленарне засідання сесії 17 грудня.

Раніше постійна комісія Одеської обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності Одеської обласної державної адміністрації підтримала проєкт розпорядження голови Одеської облдержадміністрації про перерозподіл доходів та видатків обласного бюджету на 2021 рік.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР