17 червня 2021 р. 16:11

Одеський історик знайшов документи щодо масових розстрілів на Овідіопольській дорозі

Одеський історик знайшов документи щодо масових розстрілів на Овідіопольській дорозі

Одеський історик-дослідник Олександр Бабич повідомив, що знайшов в архіві Служби безпеки України новий документ, що підтверджує масові розстріли й таємні поховання громадян "трійками" НКВС у районі аеропорту протягом 1937-40 років.

Про виявлену "справу Фрідловського" Олександр Бабич повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Бінго! Еврика! Перелопатив десятки папок румунських фондів, але все-таки знайшов матеріали щодо місць розстрілів у районі "6 км". У матеріалах архівної кримінальної справи завідувача судмедекспертизою Одеси Івана Фрідловського (його за участь у цій роботі співробітники НКДБ посадили в січні 1945 року на 6 років)", - зазначив Олександр Бабич.

Нагадаємо, Виконавчий комітет Одеської міської ради схвалив проведення робіт по виявленню та перепохованню жертв політичних репресій на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги.

У квітні Одеський міський голова Геннадій Труханов розпорядився створити міжвідомчу робочу групу з питань увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, похованих у районі 6-го км Овідіопольської дороги.

Група повинна за результатами своєї роботи в строк до 1 вересня 2021 року внести пропозиції.

Раніше державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій рекомендувала Одеській міській раді утриматись від надання дозволів на проведення земляних та будівельних робіт на ділянці, де можуть бути масові поховання жертв політичних репресій в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.

Комісія порекомендувала продовжити пошуки поховань на цій території та відшукати матеріали досліджень, які проводилися у 2008 році.

Справа в тому, що в муніципалітеті розглядають можливість перенесення гаражів, розташованих біля місця масових розстрілів, що проводили на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги у 30-х роках минулого сторіччя. Наразі там проводяться дослідження силами краєзнавців та істориків. 

Раніше Інститут національної пам'яті звернувся до міської ради з проханням провести тут дослідження.  

Поділитися