Нацбанк відсудив в Клімова спортивно-оздоровчий комплекс «Люстдорф» в Одесі

11 жовтня 2021 р. 13:07

Одеса економіка суд

Київський районний суд міста Одеси задовольнив позов Національного банку України до колишнього власника акціонерного товариства «Імексбанк» Леоніда Клімова про звернення стягнення на спортивно-оздоровчий комплекс «Люстдорф» у Одесі в рахунок погашення 309 мільйонів гривень заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Суд також ухвалив рішення про продаж спортивно-оздоровчого комплексу «Люстдорф» на відкритих торгах у межах виконавчого провадження.

У 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником АТ «Імексбанк», уклав із Національним банком договори поруки та іпотеки, взявши на себе особисті зобов’язання з погашення заборгованості перед Національним банком за стабілізаційним кредитом банку.

Оскільки Леонід Клімов не виконував взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

Одеський апеляційний суд у листопаді 2020 року ухвалив рішення про стягнення з Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за стабілізаційним кредитом. Наразі Леонід Клімов оскаржує це рішення в касаційному суді. Національний банк України 26 січня 2015 року ухвалив рішення про віднесення АТ "Імексбанк" до категорії неплатоспроможних.

Нагадаємо, у 2019 році Господарський суд Одеської області в рамках справи про визнання банкрутом ТОВ «Укрбудспецтех» ввів процедуру санації компанії терміном на шість місяців.

З «Імексбанку» за місяць до банкрутства вивели 11 мільйонів доларів.

«Імексбанк», власником якого був народний депутат України Леонід Климов (президент компанії «Фінансова група "Примор'я"», почесний президент АКБ «Імексбанк», почесний президент ЗАТ« ФК «Чорноморець»), незадовго до введення в цю фінустанову тимчасової адміністрації виділені для рефінансування банку 300 мільйонів гривень, перевів на рахунки різних компаній, серед яких - «Мідель», «Фомальгаут», «Сервісний центр "ЕЛІТ"» і «Канопус» у вигляді кредитів. Гарантом повернення коштів усіх чотирьох установ виступило майно АТ «Футбольний клуб "Чорноморець"».

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 2 вересня 2017 року заявив, що планує виставити на аукціон актив, який знаходиться на балансі ВАТ «Імексбанк» - стадіон «Чорноморець» і запрошує потенційних покупців долучитися до визначення його індикативної ціни.

У березні 2018 року стало відомо, що судді «пробачили» позичальникам-інсайдерам «Імексбанку» майже 13 мільярдів боргу.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

Приморський суд Одеси засудив на чотири роки позбавлення волі двох 21-річних чоловіків, але строк буде випробувальним, адже вони повністю визнали свою вину, розкаялися та компенсували постраждалим моральну та матеріальну шкоду. Своїх жертв зловмисники знаходили через сайти ЛГБТ-спільноти, повідомила громадська організація ПРОЖЕКТОР.  В ніч на 6 травня 2021 року 36-річний гей познайомився з … читати далi

На ранок 25 жовтня через відсутність палива не могли працювати 24 блоки теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ).  Про це повідомляє НЕК "Укренерго". "Станом на 09:00 25 жовтня в аварійному ремонті за заявками виробників перебувало 3 блоки ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 0,75 ГВт, тоді як на ранок 18 жовтня — 9 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР