НБУ не проти віддати частину будівлі на Рішельєвській Одеському художньому музею

15 вересня 2021 р. 13:22

Одеса нерухомість

Національний банк України задовольнив звернення Одеського художнього музею щодо надання у тимчасове користування приміщення за адресою вулиця Рішельєвська, 8.

Про це йдеться в офіційному листі НБУ за підписом першої заступниці Катерини Рожкової, який є у розпорядженні "Лівого берега"

Приміщення, про яке йдеться у листі – це будівля Російсько-Азіатського банку 1911 року, що є пам’яткою архітектури.

В листі зазначається, що частину цього приміщення площею у 6,5 тис кв. м Кабмін передав у розпорядження Міністерства юстиції, але не заперечує щодо обговорення цього питання між музеєм та міністерством та сподівається на позитивне вирішення питання.

Якщо рішення Нацбанка підтримає Міністерство юстиції, надане приміщення музей зможе використовувати для зберігання та експонування творів. 

Нагадаємо, у серпні 2020 року Кабінет міністрів України вирішив не передавати порожню будівлю Національного банку України в центрі Одеси Державному архіву в Одеській області. Будівлю віддали Міністерству юстиції. 

В червні тодішній голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций заявив, що звернувся до Кабінету міністрів України з проханням сприяти перенесенню обласного архіву в будівлю Національного банку України, що перебуває у державній власності і зараз пустує.

У січні Державна архівна служба України заявила, що підтримує ініціативу Одеської обласної адміністрації про перенесення обласного архіву в будівлю на Дерибасівській, 11.

У будівлі на Дерибасівській, 11 кут вулиці Рішельєвській, 6, розташовується відділення Національного банку України, проте в червні 2019 року заступник голови НБУ Роман Борисенко заявив, що НБУ відмовиться від цієї будівлі в результаті централізації, що привела його до зміни структури регулятора.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

17 серпня загинув військовослужбовець, житель села Баранове Іванівської громади Одеської області - Микола Марченко.  Як повідомив голова громади Віктор Лобач, 24-річний хлопець загинув внаслідок ракетного удару по Дніпропетровській області. "Йому через цю війну назавжди буде 24 роки. А мама - Єфросинія Іванівна залишилась без єдиного сина, дружина без чоловіка і … читати далi

Київський міжнародний інститут соціології опитав українців та з'ясував, що 59% з них в умовах війни дізнаються новини із соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну популярність, але не домінує, як це було до 24 лютого, - повідомляє Матриця свободи. Дослідження складалося з двох частин: методом щоденного опитування (100 респондентів) та телефонних … читати далi

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях, причому усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Також не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.  Міністр додав, що, на жаль, 1,3 … читати далi

Кабінет Міністрів України реорганізував чотири міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції. Про це йдеться у відповідній постанові уряду. Зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, яке керувалося з Дніпра приєднали до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що керується з Одеси.  Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з керуванням у Львові приєднали до Південно-Західного міжрегіонального управління … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР