На Одещині компенсували залізничникам лише 52% витрат на перевезення пільговиків

20 січня 2021 р. 18:28

транспорт

Поїзди приміського сполучення «Одеської залізниці» впродовж 2020 року перевезли 1 мільйон 832 тисяч 40 пасажирів пільгових категорій на суму 40,6 мільйонів гривень, з яких отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 21,3 мільйон гривень, або 52,6% від необхідної суми.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

По Одеській області відсоток компенсації складає 51,9%:

 • Безпосередньо по місту Одеса – 46,7%.
 • По Балтському – 33,6%,
 • Березівському – 13,3%,  
 • Лиманському – 31,6%  районах.

Найгірший стан по Ананьївському та  Овідіопольському районах, де компенсація не отримується продовж вже трьох років.

Більше 79 відсотків компенсації відшкодовано по Миколаївській області.  По м. Миколаїв розрахунок за перевезення пільгових категорій населення здійснений в повному обсязі. Однак від Первомайського та Веселинівського районів компенсація отримана менше – 20%, від м. Первомайськ – 40,0%. 

Один із найнижчих показників компенсації по Вінницькій області (в межах філії) – 23%. Від Томашпільського району у 2020 році компенсація отримана на рівні – 6,4%.

По Черкаській області заборгованість філії становить 4 млн грн, з них – 2 млн грн заборгувала Черкаська міська рада. Компенсація по області складає лише 37,1%, по м. Черкаси  взагалі – 1,8%.

По Херсонській області компенсація – 100%, також м. Херсон розрахунок за перевезення пільгових категорій населення здійснений в повному обсязі.

Нагадаємо, за 10 місяців 2020 року місцеві органи влади заборгували Укрзалізниці понад 186,1 млн грн за перевезення у приміському сполученні пасажирів, які мають пільгу на проїзд.

Серед найбільших боржників:

 • Харківська область (32,8 млн грн),
 • Київська (21,6 млн грн),
 • Дніпропетровська (16,2 млн грн),
 • Львівська (16,2 млн грн),
 • Одеська (10,8 млн грн),
 • Тернопільська (8,7 млн грн),
 • м. Київ (24,9 млн грн)

З початку року поїзди приміського сполучення регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» перевезли понад 1,1 млн пасажирів пільгових категорій на суму 26,1 млн грн. З них отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 11,7 млн грн або 44,8% від необхідної суми.

У 2019 році Верховний суд зобов’язав Офіс великих платників податків державної фіскальної служби підготувати і подати в орган Держказначейства висновок про повернення «Одеській залізниці» суми надміру сплаченого податку на прибуток в розмірі 77 мільйонів 700 тисяч гривень.

А в травні цього року «Одеська залізниця» вже скаржилася на збитковість перевезення пільговиків та заборгованість міських рад та районних адміністрацій. Однак в червні філії компенсували третину витрат на перевезення пільговиків.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 1 березня підписав наказ про повне розформування всіх підрозділів контролю за обігом зброї в країні.  За даними поліції, усі начальники територіальних підрозділів отримали накази опечатати архіви дозвільної служби. Наразі завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, тож найближчим часом він буде представлений суспільству.  Кожна … читати далi

Теплопостачання вище 19 градусів за Цельсієм в Одеській школі №51 можна буде забезпечити лише після капітального ремонту будівлі навчального закладу.  Таку думку висловила під час апаратної наради директорка департаменту науки та освіти міської ради Олена Буйневич.  "Йдеться про кабінети, які знаходяться в лівій частині будівлі. Сама будівля потребує капітального ремонту … читати далi

Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради рекомендував на невизначений термін відкласти розробку змін до Генерального плану Одеси. Про це повідомив під час апаратної наради заступник директора департаменту Марат Касімов.  За його словами, винуватцем затримки став Кабінет міністрів України, який не вклався у затверджений законодавством термін для розробки нормативних документів … читати далi

Фонд держмайна (ФДМ) України спільно з радником завершив три етапи підготовки до приватизації "Одеського припортового заводу" (ОПЗ) із п'яти, тож сподівається провести продаж до кінця року. Про це повідомив голова ФДМ Дмитро Сенниченко агентству "Інтерфакс-Україна". "Після того як Верховна Рада розморозила можливість продовжувати роботу, перейшли до четвертого етапу. Дуже сподіваємося, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР