На Одещині компенсували залізничникам лише 52% витрат на перевезення пільговиків

20 січня 2021 р. 18:28

транспорт

Поїзди приміського сполучення «Одеської залізниці» впродовж 2020 року перевезли 1 мільйон 832 тисяч 40 пасажирів пільгових категорій на суму 40,6 мільйонів гривень, з яких отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 21,3 мільйон гривень, або 52,6% від необхідної суми.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

По Одеській області відсоток компенсації складає 51,9%:

 • Безпосередньо по місту Одеса – 46,7%.
 • По Балтському – 33,6%,
 • Березівському – 13,3%,  
 • Лиманському – 31,6%  районах.

Найгірший стан по Ананьївському та  Овідіопольському районах, де компенсація не отримується продовж вже трьох років.

Більше 79 відсотків компенсації відшкодовано по Миколаївській області.  По м. Миколаїв розрахунок за перевезення пільгових категорій населення здійснений в повному обсязі. Однак від Первомайського та Веселинівського районів компенсація отримана менше – 20%, від м. Первомайськ – 40,0%. 

Один із найнижчих показників компенсації по Вінницькій області (в межах філії) – 23%. Від Томашпільського району у 2020 році компенсація отримана на рівні – 6,4%.

По Черкаській області заборгованість філії становить 4 млн грн, з них – 2 млн грн заборгувала Черкаська міська рада. Компенсація по області складає лише 37,1%, по м. Черкаси  взагалі – 1,8%.

По Херсонській області компенсація – 100%, також м. Херсон розрахунок за перевезення пільгових категорій населення здійснений в повному обсязі.

Нагадаємо, за 10 місяців 2020 року місцеві органи влади заборгували Укрзалізниці понад 186,1 млн грн за перевезення у приміському сполученні пасажирів, які мають пільгу на проїзд.

Серед найбільших боржників:

 • Харківська область (32,8 млн грн),
 • Київська (21,6 млн грн),
 • Дніпропетровська (16,2 млн грн),
 • Львівська (16,2 млн грн),
 • Одеська (10,8 млн грн),
 • Тернопільська (8,7 млн грн),
 • м. Київ (24,9 млн грн)

З початку року поїзди приміського сполучення регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» перевезли понад 1,1 млн пасажирів пільгових категорій на суму 26,1 млн грн. З них отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 11,7 млн грн або 44,8% від необхідної суми.

У 2019 році Верховний суд зобов’язав Офіс великих платників податків державної фіскальної служби підготувати і подати в орган Держказначейства висновок про повернення «Одеській залізниці» суми надміру сплаченого податку на прибуток в розмірі 77 мільйонів 700 тисяч гривень.

А в травні цього року «Одеська залізниця» вже скаржилася на збитковість перевезення пільговиків та заборгованість міських рад та районних адміністрацій. Однак в червні філії компенсували третину витрат на перевезення пільговиків.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на форумі «Україна 30. Саміт «Діти» заявив, що в Україні незабаром можуть схвалити вакцинування дітей віком від 5 років від COVID-19 . Про це стало відомо із онлайн-трансляції. Міністр охорони здоров'я повідомив, що в Україні вже прищепилися понад 40 тис. дітей старше 12 років, і … читати далi

Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України фіксує, що інтенсивний показник захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип в Одесі знаходиться нижче за епідемічний поріг і відповідає сезонному рівню для цієї пори року. Як зазначають в центрі, за минулий тиждень на ГРВІ та грип захворіли 4 тис. … читати далi

Надходження до бюджету Одеської області від приватизації у 2021 році склали 235 мільйонів гривень проти 5 мільйонів, отриманих минулого року. Про це під час апаратної наради в Одеській обласній адміністрації повідомив начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський. Він також зазначив, що до кінця поточного року … читати далi

Третє, завершальне засідання комісії з питань громадського бюджету Одессы-2022 відбулося 7 грудня. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету. "Громадський бюджет" - один із соціальних проєктів онлайн-платформи "Соціально активний громадянин". Прийом проєктів громадського бюджету Одессы-2022 проходив з 4 жовтня по 2 листопада 2021 року. За результатами первинного розгляду 7 грудня комісія … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР