Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

Наприкінці серпня 2021 року Громадський центр правосуддя спільно з місцевими центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділеннями поліції провели три практичних тренінги з протидії дискримінації та зі стандартів роботи з вразливими групами. Учасниками навчання стали 54 місцевих правоохоронці та чиновники, 48% з яких - жінки. Очікується, що учасники навчання зможуть більш ефективно та скоординовано протидіяти різним формам дискримінації в умовах пандемії COVID-19, зокрема розслідувати злочини на ґрунті ненависті.Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», навчання відбулися в містах Кілія, Ізмаїл та Арциз та були орієнтовані на представників різних суб’єктів надання правових, адміністративних та соціальних послуг, які комунікують у процесі своєї роботи з представниками вразливих груп та мають дотримуватись стандартів протидії дискримінації. Це, зокрема, працівники органів надання безоплатної правової допомоги та адвокати системи безоплатної правової допомоги, поліцейські, представники органів юстиції, суду, пробації та соціального захисту, юристи та правозахисники.

Учасники практичних тренінгів розглянули питання нормативно-правового забезпечення протидії дискримінації, пряму та непряму дискримінацію, вплив стереотипів, повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері запобігання та протидії дискримінації, ознаки та групи вразливих груп, вплив пандемії COVID-19 на становище вразливих груп. Окрім загальних питань, була представлена краща галузева практика співпраці та підтримки вразливих груп, а також різні практичні інструменти впровадження гендерної рівності, доказування дискримінації та збору належних доказів, розслідування злочинів на ґрунті ненависті, протидії етнічному профайлінгу.

Перший тренінг відбувся 26 серпня в місті Кілія Одеської області спільно з відділенням поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції. Під час тренінгу, учасниками якого були лише поліцейські, відбулися достатньо продуктивний діалог та дискусії з теми подолання дискримінаційних проявів. Поліцейські поділились, зокрема, своїми практиками роботи зі справами про домашнє насильство та окреслили коло проблем, в цілому демонструючи розуміння проблематики. Окремим напрямком обговорення стали психологічні аспекти роботи з постраждалими від домашнього насильства.

Наступного дня, 27 серпня, практичний тренінг з протидії дискримінації та стандартів роботи з вразливими групами пройшов у місті Ізмаїл Одеської області. Навчання було організовано спільно з Ізмаїльським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учасники тренінгу продемонстрували згуртованість та готовність разом вирішувати проблемні питання в громаді, зокрема, пов’язані з дискримінацією. Дуже корисною стала сесія, присвячена досвіду учасників в сфері роботи з різними вразливими групами. Це дало унікальну можливість не лише оновити знання нормативного характеру, але і збагатитись успішними практиками один одного. Велику цікавість також викликали практичні кейси стосовно реальних справ про злочини на ґрунті ненависті.

Заключний тренінг з серії навчальних заходів відбувся 30 серпня в місті Арциз Одеської області та був організований спільно з Арцизьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як одну з ключових проблем учасники практичного навчання відзначили справи, де потерпілими є діти. Зокрема, представники поліції зазначили, що у випадку, якщо законні представники або опікуни не зацікавлені у розслідувані таких справ, їх розслідування стає практично неможливим через процесуальні нюанси. Але шляхом загальної дискусії прямо під час тренінгу було напрацьовано декілька можливих інструментів виходу з описаної ситуації.

Загалом, оцінюючи результати серії практичних тренінгів, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підкреслила негативну тенденцію у роботі поліції в сфері злочинів на ґрунті ненависті, а саме неготовність відходити від традиційних практик, навіть якщо вони є спірними з точки зору дотримання закону. Також це очікувальна позиція «що скаже керівництво» замість взяття відповідальності на себе за прийняті рішення та дії. Проте в цілому всі учасники навчання продемонстрували розуміння рівності прав всіх громадян та недопущення проявів дискримінації у своїй роботі. Разом з тим, тренінги виявили потребу пропрацювати коректну толерантну лексику, яку необхідно використовувати при спілкуванні з різними вразливими групами.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Миколаївська обласна прокуратура повідомила про підозру ексдиректору держпідприємства «Дослідницьке господарство «Зорі над Бугом» Юрію Єлінєвському та його заступнику і сину - Віталію в незаконній вирубці дерев.  Про це повідомляє Центр публічних розслідувань з покликанням на пресслужбу прокуратури.  За даними слідства, у листопаді 2021 року Єлінєвські, які водночас є депутатами Миколаївської обласної ради … читати далi

Одеський муніципалітет розробляє проєкт створення безпечних ділянок на пляжах міста через зростання кількості відпочивальників. Про це заявив в інтерв'ю польському телеканалу Polsat News одеський міський голова Геннадій Труханов.  За словами міського голови, наразі перебування людей на пляжах є небезпечним. Але кількість відпочивальників кожного дня ​​зростає, а співробітники Національної поліції, патрульної поліції, … читати далi

Одеська обласна військова адміністрація вирішила скасувати рішення з призначення на посаду директора Установи «Агенція Регіонального Розвитку Одеської області» Віталія Денісова. Про це повідомили у пресслужбі адміністрації. За даними відомства, рішення ухвалено після засідання Наглядової ради Установи "Агенція регіонального розвитку Одеської області". 25 червня голова Одеської обласної ради Григорій Діденко повідомив, що новим директором … читати далi

Різнорідні сили оборони України продовжують операцію на острові Зміїному в Одеській області, наносять нові ураження російськім військовим, що тимчасово окупували острів. Як повідомили в оперативному командуванні "Південь", вночі зафіксовано понад 10 влучань, одне з них по черговому зенітному гарматно-ракетному комплексу «Панцир-С1», решта результатів дорозвідується. «У Чорному морі продовжується шторм. Сили природи … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР