Мерії доведеться виплатити одеситці більше 200 тисяч за розтрощене деревами авто

23 березня 2021 р. 19:29

суд

Приморський суд Одеси частково задовільнив позов одеситки до виконавчого комітету Одеської міської ради про відшкодування майнової та моральної шкоди. 

Як йдеться в рішенні суду, 24 лютого минулого року на припаркований біля будинку №3 у провулку Покровському в Одесі, автомобіль «Ford Focus», впали два дерева. Унаслідок чого автомобіль зазнав механічні пошкодження.  

Позивачка посилалась на те, що виконавчим комітетом Одеської міської ради не визначено балансоутримувача зелених насаджень, які розташовані на прибудинковій території, а тому, враховуючи те, що саме на виконавчий комітет Одеської міської ради покладено обов`язок забезпечити їх належне та безпечне функціонування та експлуатацію у спосіб, що унеможливить її негативний вплив на мешканців міста та пошкодження їх майна, обов`язок з відшкодування заподіяної позивачу майнової та моральної шкоди внаслідок падіння дерев повинно бути покладено саме на виконавчий комітет Одеської міської ради.

За викладених обставин, попередній розмір матеріальної шкоди до проведення судової автотоварознавчої експертизи, позивачем було визначено у приблизному розмірі в сумі 130 тисяч гривень.

Також позивачка вважає, що має право на відшкодування завданої їй моральної шкоди, яка полягає у тому, що вона зазнала душевних страждань, спричинених внаслідок втрати належного їй майна та необхідністю доводити свою правоту в суді з метою відновлення порушеного права, а так само, в умовах загального карантину і вірусної небезпеки для власного життя, змушена використовувати суспільний транспорт. Розмір завданої моральної шкоди позивач оцінив у сумі 10 тисяч гривень.

В результаті суд вирішив стягнути із виконавчого комітету Одеської міської ради:

  • відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 202 тис. 809 гривень;
  • відшкодування моральної шкоди у розмірі 5 тисяч гривень;
  • витрати на проведення експертизи у розмірі 4 тисячі 903 гривні;
  • судовий збір у розмірі 2 тисячі 28 гривень;
  • витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, у липні 2020 року Київський районний суд Одеси задовольнив позов одеситки до ОСББ та виконавчому комітету Одеської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Виконком повинен відшкодувати збиток в розмірі 329 тисяч 323 гривень, моральної шкоди 5 тисяч гривень. Витрати по сплаті державного мита в сумі 4 тисячі 134 гривні, і витрати по сплаті оцінки вартості майнової шкоди в розмірі однієї тисячі гривень.

В квітні Одеський апеляційний суд відмовив виконавчому комітету Одеської міської ради в задоволенні скарги на рішення Приморського суду Одеси, і тепер міськрада зобов'язана виплатити одеситці 168 тисяч гривень матеріального і дві тисячі моральної шкоди через пошкоджений деревом автомобіля.

За даними Головного управління Національної поліції в Одеській області, в минулому році в Одесі від падіння гілок, дерев та інших випадків постраждали 227 автомобілів. А з початку 2020 року 16 березня - 139.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесу з робочим візитом відвідала членкиня Палати представників США українського походження Вікторія Спартц. Про це повідомили у пресслужбі Військово-морських сил Збройних сил України. Командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа поінформував про стан справ на Чорноморському узбережжі України та підняв питання звільнення з полону українських військових та допомоги членам їхніх сімей. Віцеадмірал зазначив, … читати далi

Три міські ради - Одеська, Миколаївська та Чернігівська за період з 24 лютого по 11 травня, тобто з початку вторгнення російської федерації в Україну, не провели жодної сесії. Про це повідомили учасники громадської ініціативи Місцеві депутати. Атестація, які у рамках нової кампанії «Атестація депутатів. Війна» досліджували, чим займалися місцеві депутати та … читати далi

Співробітники Служби безпеки України затримали активних учасників ворожої агентурної мережі, які мали допомогти диверсійно-розвідувальним групам рашистів проникнути на територію Миколаєва. Про це повідомили у пресслужбі СБУ. Встановлено, що агентурна група була сформована резидентом під кураторством генерала російських окупаційних сил. До її складу входило п'ятеро місцевих жителів.  За вказівками куратора, агенти … читати далi

Фігурантами кримінальних проваджень за організацію нелегального виїзду військовозобов'язаних за кордон стали більше десятка мешканців Тарутинської громади. Про це повідомила Тарутинська селищна рада.  Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на державному кордоні фіксують непоодинокі випадки, коли військовозобов’язані чоловіки намагаються незаконно виїхати за кордон. Більшість порушників прагнуть подолати кордон поза пунктами … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР