Фонд держмайна Рівненщини відсудив в одеського підприємства будиночки біля моря

10 лютого 2021 р. 08:58

суд

Верховний суд України в складі колегії суддів Касаційного господарського суду 13 січня цього року відмовив ПАТ «Одеський завод гумово-технічних виробів» у відкриті касаційного провадження у суперечці із Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях через 11 будиночків відпочинку. 

Як йдеться в ухвалі суду, одеський завод намагався оскаржити рішення Південно-західного апеляційного господарського суду, який став на сторону регіонального відділення. 

А почалась ця історія ще за радянських часів, коли, у 1986 році, два державних підприємства - «Одеський завод гумово-технічних виробів» та «Острозький шиноремонтний завод» вирішили разом побудувати будиночки на території водноспортивної станції відпочинку на Миколаївській дорозі, 140 в Одесі. 

Рівненське підприємство виконало угоду та побудувало за свій кошт 13 двокімнатних будиночків дачного типу: два - цегляні та 11 - дерев’яних на території одеського заводу. При цьому ці будинки були власністю рівнян за угодою. 

Проте, СРСР розпався, а під час приватизації новий власник не мав змоги придбати об'єкти соціальної сфери, бо це було заборонено, тож будиночки вже відкритого акціонерного товариства «Острозький шиноремонтний завод» залишилися у державній власності на території вже також приватизованого «Одеського заводу гумово-технічних виробів».

Приватизація рівненського продовжувалася з 1995 по 1997 роки, а з травня 2000 року рівненський ФДМУ вперше перевірив майно острозького заводу, що залишилося державним, та дізнався, що будиночки експлуатуються за призначенням.

Фонд розпочав переписку з одеським підприємством щодо подальшої долі вказаного майна, однак вона виявилась безрезультативною, тож у 2018 році рівняни вирішили звернутися до суду. На той час будиночків залишилося 11 - у 2011 році недорахувалися двох, тож їх списали. 

Справа в тому, що «Одеський завод гумово-технічних виробів» ще у 2005 році виготовив технічні паспорти на вказані будинки і коли у 2013 році рівненське підприємство збанкротувало, почав заперечувати, що ці будиночки взагалі державні. 

У 2017 році змінився начальник Регіонального відділення, ним став Кирило Бережний, який і розпочав судитися.

Перша інстанція - Господарський суд Одеської області стала на сторону одеситів. Суд 30 червня 2020 року вирішив відмовити Регіональному відділенню у задоволенні позову.

Проте, рівняни не здалися та пішли до Південно-західного апеляційного господарського суду.  

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд став на бік забудовника Миколи Савельєва, будинок якого на вулиці Рішельєвська, 41 підріс, доки управління будівельно-архітектурного контролю міської ради в суді вимагало відмінити дозвільні документи. 

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції викрили в Одесі посадовців кількох державних установ і міськради

Колегія Верховного суду України відхилила вимоги депутатів колишньої Арцизької районної ради до Верховної Ради України щодо збереження Арцизького району як адміністративної одиниці

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів розгорнуто нові автоматизовані базові станції Глобальної морської системи зв'язку      під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства, зокрема, в складі одеських берегових радіостанцій. Про це в дописі у мережі Facebook повідомило казенне підприємство «Морська Пошуково-Рятувальна Служба». Глобальної морської системи зв'язку під час лиха та … читати далi

Одеська митниця оприлюднила результати зовнішньоекономічних операцій, здійснених протягом січня-вересня 2021 року. Згідно з даними пресслужби митниці, у вказаному періоді лідерами з оподаткованого імпорту є: США – 36%; Туреччина – 14%; Китай- 13%; Гана – 6%; Бразилія, Еквадор – по 3%; Грузія, Марокко – по 2%; Румунія, Єгипет, Болгарія – 1%. До … читати далi

Депутати Ренійського міської ради Ізмаїльського району Одеської області VIII скликання в ході п'ятнадцятої сесії міськради внесли зміни до бюджету. За рахунок міжбюджетних трансфертів збільшено дохідну та видаткову частини бюджету громади в цілому на шістнадцять мільйонів гривень, повідомив кореспондент ІзбірКома.  Передусім зазначимо, що за рахунок субвенції з держбюджету на здійснення заходів … читати далi

Лідером за кількістю нових випадків інфікування COVID-19 24 жовтня стала Дніпропетровська область. Відповідні дані з'явились на вебпорталі Міністерства охорони здоров'я України.  Минулої доби в країні інфіковано 20 тис. 791 особу. П'ятірка регіонів з найбільшим поширенням коронавірусної хвороби виглядає так: Дніпропетровська область - 2211; Львівська область - 1509; Харківська область - … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР