Більшість українців вважають президента відповідальним за боротьбу з корупцією

04 грудня 2021 р. 17:11

корупція президент

57,6% мешканців міст України називають Президента Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року.

Оцінюючи різні установи, до обов’язків яких входить боротьба із корупцією, українці поставили їм наступні оцінки за п’ятибальною шкалою. Найгірший показник у Офісу Генерального Прокурора (1,78 з п’яти). Далі з практично однаковим результатом у рейтингу розташувались НАЗК і САП (1,86 та 1,87 балів відповідно). НАБУ отримало оцінку 1,91 бал. Найефективнішим органом виявився «традиційний» орган боротьби з корупцією – Міністерство внутрішніх справ, якому українці поставили оцінку 2,33 бали. 

Основну відповідальність за боротьбу із корупцією українці покладають саме на Президента. 57,6% опитаних назвали його відповідальним за успіхи і провали у боротьбі з корупцією, а 48,7% – вважають, що саме Президент повинен бути основним ініціатором реформ у сфері боротьби з корупцією. На другому місці – Верховна Рада України (45,4% і 31,8% відповідно). Уряд вважають відповідальним за боротьбу із корупцією 29,2%, а основним ініціатором реформ – 12,6% респондентів.

При цьому українці невисоко оцінюють виконання Володимиром Зеленським своїх обіцянок щодо боротьби з корупцією: 11,1% вважає, що Президент свої обіцянки виконав (2% – повністю, 9,1% – частково), тоді як 81,6% так не вважають (35,3% – «скоріше не виконав», 46% – «зовсім не виконав»).

Оцінюючи роль громадських організацій у боротьбі з корупцією, позитивною її назвала понад половина опитаних («значна позитивна» – 19,7%, «незначна позитивна» – 31,7%), у той час, як негативною – 12,1% (з них «значною негативною» – 4,1%).

До ідеї щодо участі іноземних експертів при виборі керівництва антикорупційних органів позитивно ставляться 40,9% українців (15,9% – абсолютно позитивно, 25% – скоріше позитивно). Тих, хто негативно оцінює такий підхід, трохи більше (у межах похибки) – 42,3%, з яких 15,4%  ставляться до участі іноземців «скоріше негативно», а 26,9% – абсолютно негативно.

Більше половини (52,3%) респондентів вважають, що Президент має проводити співбесіду з кандидатами на керівні посади в антикорупційних органах (28,1% відповіли на це запитання  «однозначно так», 24,2% – «швидше так»). Протилежної думки дотримуються 33,9% (13% – «однозначно ні» і 14% – «швидше ні»).

Від відповіді на запитання «Чи має РНБО за наявності інформації від СБУ мати право вето на призначення керівників антикорупційних органів?» відносна більшість (36,7%) утрималась. 35% підтримують «право вето» для РНБО (18% – «однозначно так», 17% – «швидше так»), 30% не підтримують (14% – «однозначно ні», 16% – «швидше ні»).

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» у період 29 листопада  – 1 грудня 2021 року методом особистих інтерв’ю. Географія: міста України з населеннями 50 тис. і більше, за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1 тис. 200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання державному університету "Одеська політехніка" статусу національного.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Станом на 19 січня в системі "Прозорро.Продажі" оголошено 3 тис. 10 земельних аукціонів, з них 1 тис. 975 аукціонів з оренди землі та 1 тис. 35 із її відчуження. Про це повідомляють у системі електронних аукціонів. В свою чергу, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова повідомила, … читати далi

Служба безпеки України затримала керівницю одного з управлінь Южненської міської ради Одеської області під час отримання нею 225 тисяч гривень. Як повідомили у пресслужбі СБУ, слідство переконане, що гроші вона отримала в якості хабаря. В СБУ стверджують, що жінка запровадила схему вимагання "відкатів" у місцевих підприємців, які виконували роботи, що … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує наступного тижня 12 осіб для надання пояснень про можливі порушення вимог антикорупційного законодавства України. Про це йдеться в пресслужбі НАЗК. Серед них колишній прокурор відділу прокуратури Одеської області Ігор Кушнір, в якого агенти НАЗК намагаються з'ясувати причини несвоєчасного подання декларації. Разом з … читати далi

Національна поліція України впродовж минулого року зареєструвала 189 кримінальних проваджень стосовно перешкоджання діяльності, погроз або насильства щодо журналістів, найбільше з яких зафіксовано у Києві, Одеській, Львівській, Харківській та Київській областях. Як зазначили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, в країні за 2021 рік повідомлено про підозру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР