Більшість мешканців Одещини вважають власні громади комфортним місцем проживання

12 листопада 2021 р. 22:01

Одеса економіка

Український культурний фонд в рамках проєкту “Культурна демократія” з 1 липня по 1 вересня опитав мешканців п’яти громад Одеської області – Ананьївської, Вилківської, Кілійської, Любашівської та Ренійської.

Як повідомили у фонді, мешканцям громади пропонували відповісти на 20 питань, які стосуються культури, креативних індустрій та ресурсів громади.

Згідно із результатами дослідження:

 • 70% опитаних мешканців у громадах висловлюють свою думку через мережу Інтернет.
 • Інформацію про громади люди отримають частіше за всього через соціальні мережі – 63%, ЗМІ – 40%, месенджери – 32%, сайт громади – в середньому 24%.
 • 16% опитаних мешканців не користуються мережею Інтернет постійно або зовсім. 
 • 60% опитаних мешканців вважають власні громади комфортним місцем проживання. 
 • 94% опитаних мешканців вважають важливим розвивати культурне та креативне підприємництво у громадах, але лише 11% від опитаних осіб готові долучитись до ініціативної групи з розвитку культури та креативного підприємництва у громаді. 

Всього в дослідженні взяло участь 2 тисячі 930 людей. Індивідуальні інтерв’ю пройшли 2 тисячі 630 мешканців, онлайн 300.

Жителі мали:

 • назвати елементи культурної спадщини, які збереглися в їх населених пунктах;
 • згадати про історичні, архітектурні та природні пам’ятки;
 • назвати самобутні, історичні, культурні події, майстрів, колективи, підприємців, що працюють у сфері культури; 
 • виділити із цього масиву те, чим більше люди пишаються; 
 • назвати інформаційні ресурси громад; 
 • визначити власний рівень задоволення розвитком культури.

Так, за результатами дослідження в базу ресурсів внесено майже 1,6 тисячу об’єктів. Сформовані інтерактивні карти з ресурсами громад у сфері культури – п'ять карт (для кожної громади), нанесено 127 ресурсів.

Створено базу стейкхолдерів (фізичні та юридичні особи, які мають легітимний інтерес у діяльності організації, тобто певною мірою залежать від неї або можуть впливати на її діяльність, - ред.) – для кожної з п'яти громад, з загальною кількістю 544 осіб. 

Нагадаємо, одеський міський голова Геннадій Труханов розпорядився виділити кошти на визначення рейтингу Одеси за міжнародною шкалою в рамках співпраці з міжнародними рейтинговими агентствами.

Київ посів перше місце у рейтингу Forbes, куди увійшли всі міста України з населенням понад 90 тисяч людей, за виключенням неконтрольованих територій, а Одеса лише 11 місце.

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) оприлюднив щорічне Українське муніципальне опитування, найвищий показник задоволеності мешканців тими послугами та комфортом, що забезпечує їм міська влада, у 2021 отримала Вінниця, а от Одеса посіла лише 14 місце. 

Одеса посіла останнє місце у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКГ) 2021», який склали аналітики компанії Info Sapiens у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAI “Конкурентоспроможна економіка України”.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Працівники Одеського медичного клінічного центру (Лікарня водників) скаржаться на заборгованість із заробітної плати та невиплату грошей, що мають виплачувати лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом пацієнтами. Як зазначили Центру публічних розслідувань працівники медичного закладу, вони навіть готові до страйку. У Департаменті охорони здоров'я Одеської обласної ради повідомили, що станом на … читати далi

57,6% мешканців міст України називають Президента Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року. Оцінюючи різні установи, до обов’язків … читати далi

Три доби тіло українського моряка тримали на борту судна, яке прибуло до Туреччини. Про це повідомив УНІАН морський юрист Микола Гольбін. За словами юриста, моряк помер, коли судно ще було в Одесі. Про цей випадок йому повідомили громадяни України - члени екіпажу балкера THOR (IMO 9291418, прапор Маршаллові Острови). За … читати далi

За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у місті Рені та селах Ренійської громади має бути проведена низка робіт. Дві третини цих коштів має піти на капітальний ремонт мереж вуличного освітлення. Відповідні зміни було внесено до бюджету Ренійської громади на 2021 рік під … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР