Більшість мешканців Одещини вважають власні громади комфортним місцем проживання

12 листопада 2021 р. 22:01

Одеса економіка

Український культурний фонд в рамках проєкту “Культурна демократія” з 1 липня по 1 вересня опитав мешканців п’яти громад Одеської області – Ананьївської, Вилківської, Кілійської, Любашівської та Ренійської.

Як повідомили у фонді, мешканцям громади пропонували відповісти на 20 питань, які стосуються культури, креативних індустрій та ресурсів громади.

Згідно із результатами дослідження:

 • 70% опитаних мешканців у громадах висловлюють свою думку через мережу Інтернет.
 • Інформацію про громади люди отримають частіше за всього через соціальні мережі – 63%, ЗМІ – 40%, месенджери – 32%, сайт громади – в середньому 24%.
 • 16% опитаних мешканців не користуються мережею Інтернет постійно або зовсім. 
 • 60% опитаних мешканців вважають власні громади комфортним місцем проживання. 
 • 94% опитаних мешканців вважають важливим розвивати культурне та креативне підприємництво у громадах, але лише 11% від опитаних осіб готові долучитись до ініціативної групи з розвитку культури та креативного підприємництва у громаді. 

Всього в дослідженні взяло участь 2 тисячі 930 людей. Індивідуальні інтерв’ю пройшли 2 тисячі 630 мешканців, онлайн 300.

Жителі мали:

 • назвати елементи культурної спадщини, які збереглися в їх населених пунктах;
 • згадати про історичні, архітектурні та природні пам’ятки;
 • назвати самобутні, історичні, культурні події, майстрів, колективи, підприємців, що працюють у сфері культури; 
 • виділити із цього масиву те, чим більше люди пишаються; 
 • назвати інформаційні ресурси громад; 
 • визначити власний рівень задоволення розвитком культури.

Так, за результатами дослідження в базу ресурсів внесено майже 1,6 тисячу об’єктів. Сформовані інтерактивні карти з ресурсами громад у сфері культури – п'ять карт (для кожної громади), нанесено 127 ресурсів.

Створено базу стейкхолдерів (фізичні та юридичні особи, які мають легітимний інтерес у діяльності організації, тобто певною мірою залежать від неї або можуть впливати на її діяльність, - ред.) – для кожної з п'яти громад, з загальною кількістю 544 осіб. 

Нагадаємо, одеський міський голова Геннадій Труханов розпорядився виділити кошти на визначення рейтингу Одеси за міжнародною шкалою в рамках співпраці з міжнародними рейтинговими агентствами.

Київ посів перше місце у рейтингу Forbes, куди увійшли всі міста України з населенням понад 90 тисяч людей, за виключенням неконтрольованих територій, а Одеса лише 11 місце.

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) оприлюднив щорічне Українське муніципальне опитування, найвищий показник задоволеності мешканців тими послугами та комфортом, що забезпечує їм міська влада, у 2021 отримала Вінниця, а от Одеса посіла лише 14 місце. 

Одеса посіла останнє місце у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКГ) 2021», який склали аналітики компанії Info Sapiens у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAI “Конкурентоспроможна економіка України”.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР