«Безвізом» вже скористались понад третина українців

10 червня 2021 р. 22:07

Одеса

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз.

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас є важливим запровадження безвізового режиму із країнами ЄС?», 73,8% респондентів сказали, що безвіз є важливим. З них 40,4% обрали варіант «дуже важливий», 33,4% – «швидше важливий». Натомість 14% відповіли «швидше не є важливим», а 5,7% – «категорично не є важливим». Не визначилися з відповіддю 6,5% опитаних.

За віковим розподілом, серед молоді 18-29 років на 80,6% більше тих, для кого безвізовий режим важливий, ніж не важливий. У категорії «за 60 років» таких опитаних лише 33%.

<figure>

</figure>

Щодо запитання «Чи користувались ви можливістю, яку надав безвіз для поїздок до ЄС з моменту надання його у 2017 році?», то 38,8% відповіли ствердно, тоді як 57,5% відповіли, що такою можливістю не користувалися. Ще 3,7% респондентів не визначились із відповіддю.

Найменше тих, хто скористався безвізовим режимом, серед старшого покоління: у категорії 50-59 років їх 37,1%, а серед тих, кому за 60 років, - 20,1%. Серед інших вікових груп безвізовим режимом скористався майже кожен другий українець.

<figure>

</figure>

Також респондентів запитали, чи вважають вони себе європейцями. Ствердно відповіли 53,5% респондентів, серед яких 24,6% відповіли «так», 28,9% – «скоріше так». 19,4% опитаних відповіли «скоріше ні», а кожен п’ятий українець (21,3%) – «точно ні». Не визначилися з відповіддю 5,9% респондентів.

У віковій групі 40-49 років тих, хто вважає себе європейцем, на 35,5% більше за тих, хто так не вважає. У групі 50-59 років таких опитаних лише 9,4%. Серед людей віку 60+ – навпаки, переважає кількість тих, хто не вважає себе європейцем (на 20,5%).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні у четвер, 29 жовтня, зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадян до реєстру електронних декларацій посадовців.  

Більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Фейсбук-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Новий аукціон … читати далi

Співробітники податкової міліції Державної фіскальної служби в Одеській області спільно з співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області викрили одне із товариств в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Як повідомили у пресслужбі ДФС, встановлено, що посадові особи, організували реалізацію паливно-мастильних матеріалів за готівкові кошти без відображення в податковій … читати далi

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику станції туристичної поліції в Одеській області, який вимагав хабарі від підприємця. Як стверджують у ДБР,  встановлено, що посадовець Нацполіції вимагав щотижневу «данину» від підприємця, який здійснював несанкціоновану торгівлю тютюновими виробами та алкоголем на узбережжі Чорного моря. За гроші правоохоронець обіцяв не притягувати … читати далi

Етап польових досліджень на території шостого кілометра Овідіопольської дороги, де були знайдені останки жертв політичних репресій 1937-1938 років завершився. Останки розстріляних людей залишені в землі до ексгумації, ями законсервовані. «Обстежено практично всю земельну ділянку розміром 4,76 га. Через кожні два метри робилися траншеї - шурфи. Їх зроблено близько 180. Виявлено 29 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР