«Безвізом» вже скористались понад третина українців

10 червня 2021 р. 22:07

Одеса

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз.

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас є важливим запровадження безвізового режиму із країнами ЄС?», 73,8% респондентів сказали, що безвіз є важливим. З них 40,4% обрали варіант «дуже важливий», 33,4% – «швидше важливий». Натомість 14% відповіли «швидше не є важливим», а 5,7% – «категорично не є важливим». Не визначилися з відповіддю 6,5% опитаних.

За віковим розподілом, серед молоді 18-29 років на 80,6% більше тих, для кого безвізовий режим важливий, ніж не важливий. У категорії «за 60 років» таких опитаних лише 33%.

<figure>

</figure>

Щодо запитання «Чи користувались ви можливістю, яку надав безвіз для поїздок до ЄС з моменту надання його у 2017 році?», то 38,8% відповіли ствердно, тоді як 57,5% відповіли, що такою можливістю не користувалися. Ще 3,7% респондентів не визначились із відповіддю.

Найменше тих, хто скористався безвізовим режимом, серед старшого покоління: у категорії 50-59 років їх 37,1%, а серед тих, кому за 60 років, - 20,1%. Серед інших вікових груп безвізовим режимом скористався майже кожен другий українець.

<figure>

</figure>

Також респондентів запитали, чи вважають вони себе європейцями. Ствердно відповіли 53,5% респондентів, серед яких 24,6% відповіли «так», 28,9% – «скоріше так». 19,4% опитаних відповіли «скоріше ні», а кожен п’ятий українець (21,3%) – «точно ні». Не визначилися з відповіддю 5,9% респондентів.

У віковій групі 40-49 років тих, хто вважає себе європейцем, на 35,5% більше за тих, хто так не вважає. У групі 50-59 років таких опитаних лише 9,4%. Серед людей віку 60+ – навпаки, переважає кількість тих, хто не вважає себе європейцем (на 20,5%).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні у четвер, 29 жовтня, зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадян до реєстру електронних декларацій посадовців.  

Більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Фейсбук-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) визнала, що Росія переслідує режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів та виключила його з бази розшуку. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, дані про Лавренчука видалили, оскільки вони не відповідають статті 3 Статуту Інтерполу, яка забороняє «будь-яке … читати далi

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР