«Безвізом» вже скористались понад третина українців

10 червня 2021 р. 22:07

Одеса

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз.

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас є важливим запровадження безвізового режиму із країнами ЄС?», 73,8% респондентів сказали, що безвіз є важливим. З них 40,4% обрали варіант «дуже важливий», 33,4% – «швидше важливий». Натомість 14% відповіли «швидше не є важливим», а 5,7% – «категорично не є важливим». Не визначилися з відповіддю 6,5% опитаних.

За віковим розподілом, серед молоді 18-29 років на 80,6% більше тих, для кого безвізовий режим важливий, ніж не важливий. У категорії «за 60 років» таких опитаних лише 33%.

<figure>

</figure>

Щодо запитання «Чи користувались ви можливістю, яку надав безвіз для поїздок до ЄС з моменту надання його у 2017 році?», то 38,8% відповіли ствердно, тоді як 57,5% відповіли, що такою можливістю не користувалися. Ще 3,7% респондентів не визначились із відповіддю.

Найменше тих, хто скористався безвізовим режимом, серед старшого покоління: у категорії 50-59 років їх 37,1%, а серед тих, кому за 60 років, - 20,1%. Серед інших вікових груп безвізовим режимом скористався майже кожен другий українець.

<figure>

</figure>

Також респондентів запитали, чи вважають вони себе європейцями. Ствердно відповіли 53,5% респондентів, серед яких 24,6% відповіли «так», 28,9% – «скоріше так». 19,4% опитаних відповіли «скоріше ні», а кожен п’ятий українець (21,3%) – «точно ні». Не визначилися з відповіддю 5,9% респондентів.

У віковій групі 40-49 років тих, хто вважає себе європейцем, на 35,5% більше за тих, хто так не вважає. У групі 50-59 років таких опитаних лише 9,4%. Серед людей віку 60+ – навпаки, переважає кількість тих, хто не вважає себе європейцем (на 20,5%).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні у четвер, 29 жовтня, зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадян до реєстру електронних декларацій посадовців.  

Більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Фейсбук-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР