«Безвізом» вже скористались понад третина українців

10 червня 2021 р. 22:07

Одеса

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз.

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас є важливим запровадження безвізового режиму із країнами ЄС?», 73,8% респондентів сказали, що безвіз є важливим. З них 40,4% обрали варіант «дуже важливий», 33,4% – «швидше важливий». Натомість 14% відповіли «швидше не є важливим», а 5,7% – «категорично не є важливим». Не визначилися з відповіддю 6,5% опитаних.

За віковим розподілом, серед молоді 18-29 років на 80,6% більше тих, для кого безвізовий режим важливий, ніж не важливий. У категорії «за 60 років» таких опитаних лише 33%.

<figure>

</figure>

Щодо запитання «Чи користувались ви можливістю, яку надав безвіз для поїздок до ЄС з моменту надання його у 2017 році?», то 38,8% відповіли ствердно, тоді як 57,5% відповіли, що такою можливістю не користувалися. Ще 3,7% респондентів не визначились із відповіддю.

Найменше тих, хто скористався безвізовим режимом, серед старшого покоління: у категорії 50-59 років їх 37,1%, а серед тих, кому за 60 років, - 20,1%. Серед інших вікових груп безвізовим режимом скористався майже кожен другий українець.

<figure>

</figure>

Також респондентів запитали, чи вважають вони себе європейцями. Ствердно відповіли 53,5% респондентів, серед яких 24,6% відповіли «так», 28,9% – «скоріше так». 19,4% опитаних відповіли «скоріше ні», а кожен п’ятий українець (21,3%) – «точно ні». Не визначилися з відповіддю 5,9% респондентів.

У віковій групі 40-49 років тих, хто вважає себе європейцем, на 35,5% більше за тих, хто так не вважає. У групі 50-59 років таких опитаних лише 9,4%. Серед людей віку 60+ – навпаки, переважає кількість тих, хто не вважає себе європейцем (на 20,5%).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні у четвер, 29 жовтня, зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадян до реєстру електронних декларацій посадовців.  

Більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Фейсбук-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР