Знову трохи більше третини: Одеській залізниці недоплачують компенсації за перевезення пільговиків

24 травня 2020 р. 09:02

транспорт фінанси

Акціонерне товариство «Укрзалізниця» планує поступове відновлення приміського руху через збитковість, яка викликана, в тому числі, через заборгованість міських рад та районних адміністрацій за перевезення пасажирів пільгових категорій. 

Як повідомили у пресслужбі Одеської залізниці, за три місяці 2020 року поїзди приміського сполучення регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» перевезли 601 тис. 107 пасажирів пільгових категорій на суму 13,3 млн грн, з яких отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 4,7 млн грн, або 35,3% від необхідної суми.

Наприклад, в Одеській області відсоток компенсації за перший квартал 2020 року складає 35,6%, безпосередньо по місту Одеса – 38,1%. Варто зазначити, що з керівництвом Одеси раніше було підписано договір по компенсації на суму 5 млн грн з місцевого бюджету. Однак за даний період сума боргу по місту становить 2 млн грн.

Досить непроста ситуація склалася по Білгород-Дністровському, Балтському, Березівському,  Лиманському, Любашівському, Тарутинському районах та в місті Білгород-Дністровський де, не зважаючи на угоди, компенсацію за проїзд пільгових категорій громадян філія поки що не отримала.

Найгірший стан по Ананьївському та  Овідіопольському районах, де компенсація не отримується продовж уже трьох років.

В той же час більше 50% компенсації відшкодовано по Миколаївській області. Хоча там також є райони, які зовсім не платять. 

Один із найнижчих показників компенсації по Вінницькій області (в межах Одеської залізниці) -   2,7% Від двох районів  у 2020 році взагалі компенсація не відбувалася.

По Черкаській області заборгованість філії становить  2 млн грн,  з них – 674,2 тис грн заборгувала Черкаська міська рада. Компенсація по області складає лише 19,3%, по місту Черкаси  взагалі – 5,1%.

По Херсонській області компенсація на рівні 16,5%. Зовсім не відшкодовано збитки у 2020 році від Каланчацького та Великоолександрійського районів.

Водночас, по місту Херсон розрахунок за перевезення пільгових категорій населення здійснений в повному обсязі.

«Регіональна філія «Одеська залізниця» щороку зазнає величезних збитків, забезпечуючи приміські пасажирські перевезення. Тільки за 2019 рік на філії констатували 684 млн грн збитків у приміському сполученні. Рівень збитковості яскраво ілюструє відсоток покриття витрат доходами – цей показник становить 14,3%, тобто з кожної вкладеної гривні повертається тільки 14 копійок», - повідомили на підприємстві.

Нагадаємо, поїзди далекого і приміського сполучення регіональної філії «Одеська залізниця» за 12 місяців 2018 року перевезли 2 мільйона 700 тисяч пасажирів пільгових категорій на суму 61 мільйон 800 тисяч гривень, за що філією отримано компенсацію від міських і районних адміністрацій в розмірі 23 мільйона 600 тисяч гривень тобто тільки 38,2% від нарахованої суми.

Сума компенсації по Одесі в 2017 році становила 0 гривень за перевезення 611 тис. Пасажирів на суму 14 млн 857 тис. грн. У той час, як Одеська область компенсувала 30,3% - 2 млн 922 тис. Від 9 млн 651 тис. грн за перевезення 541 тис.пасажирів.

Нагадаємо також, що співробітники Служби безпеки України підозрюють начальника пасажирського вагонного депо станції «Одеса-Головна» Укрзалізниці у незаконному заволодінні бюджетними коштами, призначеними для ремонту спецтехніки. 

  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Одеської державної адміністрації звернувся до Міністерства розвитку громад та територій із проханням розглянути звернення Доброславської селищної ради проти приєднання до Березівського району. Про це повідомила доброславський селищний голова Людмила Прокопечко.  За її словами, таким чином голова ОДА відреагував на мітинг доброславців під будівлею обласної адміністрації.  6 липня група жителів Доброслава Одеської області … читати далi

Прокуратура Одещини звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом, в якому вимагає скасувати державний акт на право постійного користування землею та повернути державі земельну ділянку площею 560 гектарів вартістю майже 500 мільйонів гривень. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області.   З’ясовано, що зазначені землі надано в постійне користування … читати далi

Верховная рада Украины перенаправила почти 1,3 миллиарда гривень на проведение выборов из Фонда по борьбе с коронавирусом. По данным парламента, за документ проголосовали 330 парламентариев. Закон вносит изменения в приложения №3 и №6 ЗУ «О государственном бюджете Украины на 2020 год». В частности, увеличены расходы потребления общего фонда на 1 … читати далi

Одесити за перше півріччя скаржилися в Департамент освіти та науки Одеської міської ради 23 рази, що склало 6% від усіх звернень на адресу департаменту за 6 місяців.  Про це ІзбірКому повідомили у відповідь на запит в департаменті.  У порівнянні з минулими роками відсоткове співвідношення не дуже змінилося. Наприклад за 2017 рік на адресу департамента надійшло 44 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР