Завдяки Громадському центру правосуддя уродженця Одещини не видворили незаконно з України
Завдяки Громадському центру правосуддя уродженця Одещини не видворили незаконно з України
07 березня 2020 р. 15:22
У вівторок, 3 березня, П’ятий апеляційний адміністративний суд ухвалив апеляційну скаргу міграційної служби залишити без задоволення та підтвердити правоту позиції клієнта Громадського центру правосуддя, яку встановив 22 жовтня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд.
Про це повідомляє Одеська обласна організація Комітет виборців України.
За позовом клієнта правової радниці Громадського центру правосуддя, адвокатки Юлії Лісової, людині вдалося уникнути незаконного видворення з України.
Згідно з оскарженим рішенням міграційної служби, чоловік повинен був виїхати з України протягом одного місяця. Це при тому, що він народився в Україні, все своє свідоме життя проживає в Україні, має свій власний будинок, офіційно займається підприємницькою діяльністю, сплачує податки, має родину, розмовляє українською. Нам вдалось переконати суд у незаконності дій міграційної служби. Судом скасовано вказане рішення міграційної служби, яке тягнуло за собою видворення громадянина.
Чоловік, народжений в Одеській області, частину свого дитинства провів з родиною в РФ, де у 14 років і отримав паспорт РФ. Але повернувшись в Україну, вирішив, що хоче проживати тут. Звернувшись до міграційної служби за оформленням свого перебування в Україні і діючи за рекомендаціями працівників міграційної служби, він подав документи не на підтвердження свого громадянства за народженням, а на дозвіл перебування в Україні як іноземця. Міграційна служба надала йому такий дозвіл. Через декілька років міграційна служба «з'ясовує», що цей чоловік народжений в Україні і в розумінні українських законів є громадянином України, відповідно йому необхідно оформлювати громадянство, а не дозвіл на імміграцію. Йому пропонується подати документи на громадянство.
Але з 2014 року громадянство йому не оформлюється з вини міграційної служби (документи втрачаються, клієнт вимушений подавати їх повторно, після чого вони тривалий час не розглядаються). Замість того, щоб зробити все для усунення своєї помилки, Міграційна служба приймає рішення позбавити чоловіка і того єдиного дозволу на перебування в Україні, який у нього був - скасовує йому дозвіл на імміграцію і не надає громадянства. І, увага, пропонує виїхати за межі України і в'їхати знов для того, щоб заново розпочати процедуру оформлення громадянства. Враховуючи те, що в нього скасований дозвіл на імміграцію, тобто немає законних підстав для перебування в Україні, він ймовірніше за все отримав би заборону на повторний в'їзд в Україну (де у людини родина, робота, дім).
Коментар клієнта: «У міграційній службі мене «годували» обіцянками. Я дзвонив по всім номерам, і особистим, і офіційним, але ніхто не відповідав. Особисто звертався по адресами, їздив неодноразово, але інспектори не знаходили особисту справу. При кожному звертанні до інспекторів «ОВІР» ніхто не міг мені пояснити чому так, вони навіть не знали де мої документи. Нарешті 18.06.2019 року я знову навідався до Одеси і після 3- годинного очікування отримав довідку, що моя посвідка скасована. Характерно, що ніхто нічого не фіксує, коли прийняті документи, коли видані. Інспектор мені повідомила, що я мушу покинути Україну назавжди, тобто мене мають депортувати. Я - Українець. Я народився в Україні, прожив тут 20 років. Тут мої всі рідні: мати, тато. Я підприємець, який з 2013 року справно сплачую податки. Я патріот України і законослухняний громадянин. В мене тут дружина і своє майно. Чому мене хочуть депортувати на незрозумілий термін? Мене в Росії ніхто не чекає, тут у мене все. Чому із-за халатного відношення державних працівників, я повинен покинути все. На якій підставі?».
На щастя, клієнт не став виконувати «рекомендації» міграційної служби, а звернувся за правовою допомогою до Громадського центру правосуддя і як результат - залишиться в Україні разом з родиною. Але розглядом у суді першої інстанції справа не завершилась. Незважаючи на законне та мотивоване рішення, яким дуже ретельно та зрозуміло виписані порушення, які допустила міграційна служба, остання все одно оскаржила його в апеляційній інстанції. При цьому слід мати на увазі, що за подачу апеляційної скарги міграційна служба, крім затрат часу та людського ресурсу, витрачає ще бюджетні кошти на сплату судового збору. Тобто, заміть того, щоб визнати та виправити помилку ще до судового розгляду, міграційна служба запускає судову процедуру на сьогоднішній день на двох інстанціях, витрачаючи при цьому гроші платників податків та завантажуючи суд.
3 березня 2020 року ухвалою П’ятого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу міграційної служби залишено без задоволення та підтверджено правоту позиції клієнта Громадського центру правосуддя, яку встановив 22 жовтня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд. Разом з тим, неможливо не звернути увагу на послідовну позицію міграційної служби, яка полягає у поверхневому підході до вирішення запиту від громадянина, який звертається до них для вирішення свого питання. Під час розгляду справи у суді, представники міграційної служби демонстрували небажання вирішити проблему, а бажання виправдатись. Тому їх тези зводились до аргументів, чому вони не несуть відповідальності за прийняте рішення. На запитання, чи розуміють вони наслідки скасування дозволу на імміграцію для громадянина, який все своє свідоме життя провів на території України, представниця міграційної служби відповіла, що не є завданням державного органу аналізувати наслідки прийнятого ним рішення.
У цьому контексті наголошуємо на вимогах законодавства щодо діяльності та рішень державних органів (зокрема, статті 2 Кодексу України про адміністративне судочинство): «У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: … обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія)».
Громадський центр правосуддя буде надалі продовжувати свою роботу у напрямку формування відповідального та клієнтоорієнтованого ставлення представників державних органів до вирішення запитів громадян, зокрема з урахуванням наслідків прийнятих або неприйнятих рішень.
Управління дорожнього господарства Одеської міської ради обрало підрядника якому заплатять за капітальний ремонт вулиці Преображенської (на ділянці від вул. Пантелеймонівської до вул. Новощіпний ряд) у Одесі. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон відбувся 5 березня і в ньому взяли участь три компанії: ТОВ "Ростдорстрой". ТОВ "Автомагістраль-Південь". ТОВ "Евродор". Переможцем …
читати далi
Середня заробітна плата в Одеській області в січні становила 10 тисяч 995 гривень, що на 1 тисячу 342 нижче ніж в середньому по Україні. Про це повідомили у пресслужбі Державної служби статистики. Найбільшу зарплату отримували в середньому мешканці Києва - 17 тисяч 533 гривні, на другому місці Донецька область - 13 …
читати далi
Апарат Одеської обласної ради та управління з майнових відносин будуть працювати переважно у дистанційному режимі з 9 по 17 березня. Таке рішення прийняв голова Одеської обласної ради Григорій Діденко через зростання захворюваності на COVID-19 у регіоні. Раніше Оперативний штаб з питань ліквідації наслідків надзвичайної ситуації вирішив повернути на дистанційний режим роботи структурні …
читати далi
Протягом наступного тижня плануємо провести 95 орендних аукціонів серед, яких майно портів Чорноморська, Рені та Ізмаїлу, а також Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова. Про це повідомили у пресслужбі порту. Зокрема в оренду з аукціону здадуть: Не житлове приміщення першого поверху двохповерхової будівлі ТЕК Паромного комплексу, загальною площею 14,50 кв.м., за …
читати далi
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запросило колишнього народного депутата України Івана Фурсіна для надання пояснень у зв’язку з несвоєчасним поданням …
читати далi
Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата однієї з політичних сил, підозрюваного у підкупі члена …
читати далi
Конкурсна комісія Міністерства розвитку громад та територій України з відбору проєктів регіонального розвитку прийняла рішення про фінансування у 2021 році 28 проєктів, …
читати далi
Управління дорожнього господарства Одеської міської ради обрало підрядника якому заплатять за капітальний ремонт вулиці Преображенської (на ділянці від вул. Пантелеймонівської до …
читати далi
Ізмаїльський міськрайонний суд, який 4 березня мав почати розгляд справи щодо розбещення неповнолітніх у Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини, переніс підготовче …
читати далi
Апарат Одеської обласної ради та управління з майнових відносин будуть працювати переважно у дистанційному режимі з 9 по 17 березня. Таке …
читати далi
П’ять українських журналістів отримали тілесні ушкодження, а загалом експерти Інституту масової інформації зафіксували 16 випадків порушень свободи слова в Україні в …
читати далi
Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про призначення головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області Родіона Абашева. Про це повідомила пресслужба Офісу …
читати далi
Верховна Рада України схвалила за основу закон, відповідно до якого голови міських адміністрацій стануть державними службовцями, а голів районних державних …
читати далi
У муніципалітеті планують прийняти в комунальну власність від Міністерства освіти і науки згорілу будівлю на Троїцькій, 25. Такий проєкт розробляє департамент …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.