Суд скасував штраф за будівництво мансарди на напівциркульній будівлі біля Дюка в Одесі

24 листопада 2020 р. 12:21

нерухомість суд фінанси

Одеський окружний адміністративний суд частково задовольнив вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Отель», яке наполягало на скасуванні штрафу, накладеного на нього Міністерством культури України. 

Відповідно до рішення суду, міністерство оштрафувало компанію за порушення законодавства про охорону культурної спадщини про притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 358,7 тисяч гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що є власником домоволодіння - літ «А», що знаходиться за адресою: м.Одеса, бульвар Приморський, будинок 7, загальною площею 1 тис. 171,5 кв.м. В липні 2016 року року Департамент ДАБІ в Одеській області зареєстрував декларацію ТОВ «Гранд Отель» про початок виконання будівельних робіт «реставрація фасаду і покрівлі будівлі.

Компанія розпочала реставрацію, однак в подальшому, 13 січня 2020 року отримала листа від Міністерства культури України, яке вимагало негайного припинення проведення будь-яких робіт та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства. Потім ТОВ повідомили, що його оштрафували:

  • за проведення незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам`ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць у розмірі 170 тисяч гривень;
  • за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам`яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації у розмірі 170 тисяч гривень;
  • за ухилення власника пам`ятки або уповноваженого ним органу від підписання охоронного договору або за порушення ним режиму використання пам`ятки у розмірі 17 тис. грн;
  • за невиконання припису органів охорони культурної спадщини у розмірі 1,7 тис. гривень.

Також позивач наполягав, що його не попередили про накладення штрафів.

В міністерстві стверджували, що діяли за законом і нікого попереджати на мали. 

Зазначимо, що в березні 2020 року до суду звернувся Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, який вважав безпідставними та необґрунтованими доводи ТОВ та просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Однак позивач також наполягав, що перший заступник міністра, який підписав припис не мав на це повноважень тому що вже 10 днів як був звільнений через ліквідацію міністерства. Та суд з цим не погодився. 

Також суд зазначив, що незважаючи на скасування штрафу припис про зупинення робіт на будівлі є цілком законим. 

Нагадаємо, 26 червня минулого року директор громадської організації «Товариство і історична спадщина» Олександр Бабич повідомив на своїй сторінці в Facebook про будівництво і опублікував фотографії, на яких видно свіжу кладку на даху будівлі.

27 червня, після низки публікацій у ЗМІ, Олександр Бабич відзначив, що кладку розібрали. Однак пізніше роботи відновили.

В липні того ж року власники півциркульної будівлі, розташованої біля пам'ятника Дюку в центрі Одеси, не пустили посадовців на перевірку.

В серпні 2019 року робочі продовжили будівництво, змонтувавши металеві балки і зводячи дах мансардного поверху з вікнами.

А в листопаді суд наклав на цю будівлю арешт. Втім в грудні арешт було знято

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Ренійська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила низку заходів щодо запобігання виникненню пожеж, загибелі та травмуванню людей під час пожеж, відпочинку на водних об'єктах та використання виробів, організації профілактичної та інформаційно-роз'яснювальної роботи на території Ренійської міської територіальної громади в 2022 році. Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, у … читати далi

Російські псевдомиротворці що дислокуються у Придністров'ї отримали завдання відновити військовий аеродром та техніку в Тирасполі. Про це повідомив очільник Одеської ОДА Максим Марченко. Проте за його словами, приказ був відданий марно тому що техніка 30 років не експлуатувалася, а запчастини вочевидь були продані. Тож наразі устаткування аеродрому та техніка, за … читати далi

Турецьку заставну плиту, яка свідчить про ремонт південно-західної вежі цитаделі Білгород-Дністровської фортеці у XVII сторіччі, відновили та встановили 22 травня. Про це повідомив ректор Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, депутат Одеської обласної ради Андрій Красножон. За його словами, оригінал плити був втрачений, ймовірно, під час румунської окупації Одеси. … читати далi

Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня.  Відповідне рішення 22 травня підтримали 320 народних обранців.  Минулого разу 21 квітня Верховна рада ухвалила президентський законопроєкт про затвердження указу "Про продовження терміну дії воєнного стану в Україні", яким воєнний стан продовжувався до 24 травня, вочевидь, тепер … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР