Суд скасував штраф за будівництво мансарди на напівциркульній будівлі біля Дюка в Одесі

24 листопада 2020 р. 12:21

нерухомість суд фінанси

Одеський окружний адміністративний суд частково задовольнив вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Отель», яке наполягало на скасуванні штрафу, накладеного на нього Міністерством культури України. 

Відповідно до рішення суду, міністерство оштрафувало компанію за порушення законодавства про охорону культурної спадщини про притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 358,7 тисяч гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що є власником домоволодіння - літ «А», що знаходиться за адресою: м.Одеса, бульвар Приморський, будинок 7, загальною площею 1 тис. 171,5 кв.м. В липні 2016 року року Департамент ДАБІ в Одеській області зареєстрував декларацію ТОВ «Гранд Отель» про початок виконання будівельних робіт «реставрація фасаду і покрівлі будівлі.

Компанія розпочала реставрацію, однак в подальшому, 13 січня 2020 року отримала листа від Міністерства культури України, яке вимагало негайного припинення проведення будь-яких робіт та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства. Потім ТОВ повідомили, що його оштрафували:

  • за проведення незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам`ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць у розмірі 170 тисяч гривень;
  • за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам`яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації у розмірі 170 тисяч гривень;
  • за ухилення власника пам`ятки або уповноваженого ним органу від підписання охоронного договору або за порушення ним режиму використання пам`ятки у розмірі 17 тис. грн;
  • за невиконання припису органів охорони культурної спадщини у розмірі 1,7 тис. гривень.

Також позивач наполягав, що його не попередили про накладення штрафів.

В міністерстві стверджували, що діяли за законом і нікого попереджати на мали. 

Зазначимо, що в березні 2020 року до суду звернувся Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, який вважав безпідставними та необґрунтованими доводи ТОВ та просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Однак позивач також наполягав, що перший заступник міністра, який підписав припис не мав на це повноважень тому що вже 10 днів як був звільнений через ліквідацію міністерства. Та суд з цим не погодився. 

Також суд зазначив, що незважаючи на скасування штрафу припис про зупинення робіт на будівлі є цілком законим. 

Нагадаємо, 26 червня минулого року директор громадської організації «Товариство і історична спадщина» Олександр Бабич повідомив на своїй сторінці в Facebook про будівництво і опублікував фотографії, на яких видно свіжу кладку на даху будівлі.

27 червня, після низки публікацій у ЗМІ, Олександр Бабич відзначив, що кладку розібрали. Однак пізніше роботи відновили.

В липні того ж року власники півциркульної будівлі, розташованої біля пам'ятника Дюку в центрі Одеси, не пустили посадовців на перевірку.

В серпні 2019 року робочі продовжили будівництво, змонтувавши металеві балки і зводячи дах мансардного поверху з вікнами.

А в листопаді суд наклав на цю будівлю арешт. Втім в грудні арешт було знято

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 17 травня по 12 листопада 2021 року командою проєкту Infocrime Одеса за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації було проаналізовано 41 тис. 697 публікацій: 33 тис. 943 повідомлення в 14 місцевих медіа, 6 тис. 884 дописів у їхніх Телеграм-каналах та 870 постів у Фейсбуці 6 місцевих політиків, … читати далi

26 листопада вночі в Одесі на 68 році життя не стало Олександра Лобєєва, майстра світла та оператора Одеської кіностудії, а також співзасновника Музею техніки кіно. Про це повідомили на сторінці Одеської кіностудії. Олександр Лобєєв входив до Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України та був нагороджений Почесним іменним знаком «Легенда Одеської кіностудії». Фото: Музей кіно Прощання відбудеться у неділю 28 листопада о 14:30 у Валихівському провулку. … читати далi

30 листопада 2021 року відбудеться пленарне засідання шістнадцятої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання. Всього до рекомендованого порядку денного сесії, опублікованого на офіційному сайті ради, внесено сорок проєктів рішень. На відміну від попередніх сесій, проєкти рішень шістнадцятої сесії неможливо розподілити за категоріями, окрім, наприклад, земельної. Регулюванню земельних відносин присвячено двадцять п'ять із сорока проєктів … читати далi

Міністерство охорони здоров'я у своєму щоденному звіті про перебіг COVID-19 в країні повідомило про 624 нових випадки, зафіксованих в Одеській області за добу 26 листопада. Також виявлено 18 летальних випадки та 741 одужання. Таким чином, Одеська область випала з п'ятірки лідерів та посіла десяте місце в країні за кількістю випадків інфікування за добу. Перша п'ятірка регіонів-антилідерів виглядає так: … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР