Прокуратура вимагає повернути у власність держави землю під Міжрейсовою базою моряків

Прокуратура Одеської області звернулась до Господарського суду Одеської області в інтересах держави з позовом про скасування права власності Одеської міської ради на земельні ділянки площею 3,9 га вартістю 210,9 мільйонів гривень та визнання права власності за Одеською ОДА.

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури.

З’ясовано, що у 2013 році рішенням Приморського районного суду Одеси задоволено позов прокуратури та визнано недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, укладений між міською радою та підприємством, та витребувано ділянку площею 4,8 га по вул. Піонерській на користь територіальної громади міста та Державної судноплавної компанії.

Державними реєстраторами, всупереч вимогам чинного законодавства, у 2017 році на зазначену землю зареєстровано право комунальної власності за Одеською міською радою, замість державної форми власності.  

Того ж року рішенням Одеської міської ради частину ділянки площею 3,9 га передано в постійне користування комунальному підприємству.

В свою чергу, у 2018 році комунальне підприємство уклало з будівельною компанією договір про спільну діяльність щодо проведення будівельних робіт на спірних земельних ділянках, а саме, зведення багатоповерхівки.

Нагадаємо, раніше комунальному підприємству «Міське капітальне будівництво» передали під забудову по Академічній, 30, ділянку в 3,8979 га, а також ще окремими рішеннями більше одного гектара.

Влітку 2018 року муніципалітет схвалив землевідведення двох ділянок Міжрейсової бази моряків (1,6 і 1,9 гектара по Академічній, 30б і 30в відповідно) для Одеської юридичної академії. Там розташовуються гуртожитки та інші будови державної власності, які перебувають на балансі академії. Ці будови згодом знесуть, а на їх місці побудують кампус вишу. Планується, що надалі тут з'являться навчальні корпуси, гуртожитки, дитячий сад і школа.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент транспорта, связи и организации дорожного движения с 21 октября запланировал внесение изменений временного характера в схемы движения городского общественного транспорта. Как сообщили в пресс-службе муниципалитета, это сделают в связи с проведением работ по восстановлению тепловой сети. Предусмотрено закрытие движения автотранспорта по ул. Торговой, на участке от ул. Княжеской до ул. Пастера. … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує 29 осіб для надання пояснень стосовно можливих порушень вимог Законів України «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні». Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Серед запрошених колишня начальниця відділу Державної казначейської служби України у Балтському районі Одеської області Вікторія Попович та начальник Управління Державного агентства … читати далi

Кількість зареєстрованих переселенців в Україні за місяць збільшилася на 4 тисячі 756 осіб, а загалом станом на 30 вересня порівняно з періодом на 30 вересня 2019 року - на 42 тисячі 911 осіб.  Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики повідомили у відповідь на запит видання «Слово і діло».  Найбільше облікованих переселенців проживає на … читати далi

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби закінчили ревізію Комунального некомерційного підприємства ««Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради», під час якої виявили недоотримання та втрат фінансових ресурсів, незаконних витрат на загальну суму 2,6 мільйонів гривень. Як зазначили в пресслужбі офісу, ревізорів цікавив період 1 січня 2017 року по 31 липня 2020 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР