Податківці Одещини виявили 1,5 тисячі гектарів неоподаткованих земель

04 листопада 2020 р. 21:23

Загальна площа земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні юридичних осіб по Одеській області (за винятком площі паїв фізичних осіб) складає 303,7 тисячі гектарів.

Як повідомили у пресцентрі Державної податкової служби, в рамках проведення операції «Урожай» та заходів щодо виявлення фактів використання юридичними особами земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю, податківцями виявлено 1,5 тис. га неоподаткованих земель сільськогосподарського призначення.

Перспектива надходжень за результатами заходів, застосованих податковою службою області, складає 1,5 млн гривень.

Площа земель, які використовуються без укладання договорів оренди, що виявлено в результаті проведеної роботи складає 0,9 тис. га. За результатами заходів, застосованих на рівні районних державних адміністрацій (укладання договорів оренди), надходження складуть 1,8 млн гривень.

Крім цього, в ході проведеної роботи щодо виявлених фактів використання земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю до місцевих органів влади та органів Держгеокадастру направлено 46 листів щодо перегляду договорів оренди на землі сільськогосподарського призначення по юридичним особам.

Також, проведено аналіз декларацій щодо застосування ставок земельного податку для сільськогосподарських угідь у розмірі, встановленому п. 274.1 ст. 274 ПКУ та додатково залучено до оподаткування 36 суб’єктів господарювання – юридичних осіб на загальну площу 2,4 тис. га, додаткові надходження складають 3,2 млн гривень (до місцевих бюджетів вже сплачено 0,9 млн гривень).

На теперішній час рахується 71 сільськогосподарський товаровиробник (з числа економічно активних) з боргом понад 1 тис. 20 грн на суму боргу 95,3 млн грн, по яких вжиті наступні заходи погашення податкового боргу:

  • по 30 боржниках матеріали передані до підрозділу правової роботи для подання позову до суду про стягнення коштів боржника;
  • по 18 боржниках описано майно у податкову заставу (у тому числі майно, право власності на яке боржник набуде в майбутньому);
  • по 12 боржниках матеріали щодо стягнення коштів боржника знаходяться на розгляді в судах;
  • по 1 боржнику матеріали передані до підрозділу правової роботи для накладення арешту на кошти відповідно до пп. 20.1.33 п.20.1 ст.20. 

Нагадаємо, на Одещині виявили бажання отримати землю 12 тисяч 431 учасник антитерористичної операції та членів їх родин. Саме таку кількість заяв від військових отримали у Головному управлінні Держгеокадастру в Одеській області та органах місцевого самоврядування регіону. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Адвокати підсудних у справі про пожежу, що відбулася у грудні 2019 року в будинку 25 на Троїцькій та в якій загинули 16 осіб, намагалися відвести суддю Віктора Попревича, проте клопотання не задовільнили. Судді закидали, що він закриває очі на процесуальні порушення з боку прокурора, повідомляє "Пушкінська".  Більш того, адвокат Олександр Бережний … читати далi

Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» ініціює проведення відкритого обговорення проєкту Інвестиційної програми на 2021 рік з розглядом внесених заперечень та пропозицій. Метою розробки інвестиційної програми є виконання заходів направлених на зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів при наданні послуг з теплопостачання. Пропозиції від фізичних, юридичних осіб, їх об’єднань приймаються КП «ТМО» протягом … читати далi

Державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг" оголосило тендер для обрання компанії, якій заплатять за капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значеня О162442 Татарбунари-Кам'янське-/Т-16-08/. Відповідне оголошення оприлюднене в системі електронних закупівель Prozorro. За даними системи, аукціон з очікуваною вартістю закупівлі 196 мільйонів 843,5 тисячі відбудеться 28 квітня, а робити ремонт потрібно до 31 … читати далi

Верховна Рада України 2 березня ухвалила у першому читанні законопроєкт № 4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост. Як повідомила пресслужба парламенту, рішення підтримали 273 нардепи. Відповідно до пояснювальної записки, передбачається внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якими пропонується, зокрема, внесення змін … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР