Податківці Одещини виявили 1,5 тисячі гектарів неоподаткованих земель

04 листопада 2020 р. 21:23

Загальна площа земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні юридичних осіб по Одеській області (за винятком площі паїв фізичних осіб) складає 303,7 тисячі гектарів.

Як повідомили у пресцентрі Державної податкової служби, в рамках проведення операції «Урожай» та заходів щодо виявлення фактів використання юридичними особами земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю, податківцями виявлено 1,5 тис. га неоподаткованих земель сільськогосподарського призначення.

Перспектива надходжень за результатами заходів, застосованих податковою службою області, складає 1,5 млн гривень.

Площа земель, які використовуються без укладання договорів оренди, що виявлено в результаті проведеної роботи складає 0,9 тис. га. За результатами заходів, застосованих на рівні районних державних адміністрацій (укладання договорів оренди), надходження складуть 1,8 млн гривень.

Крім цього, в ході проведеної роботи щодо виявлених фактів використання земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю до місцевих органів влади та органів Держгеокадастру направлено 46 листів щодо перегляду договорів оренди на землі сільськогосподарського призначення по юридичним особам.

Також, проведено аналіз декларацій щодо застосування ставок земельного податку для сільськогосподарських угідь у розмірі, встановленому п. 274.1 ст. 274 ПКУ та додатково залучено до оподаткування 36 суб’єктів господарювання – юридичних осіб на загальну площу 2,4 тис. га, додаткові надходження складають 3,2 млн гривень (до місцевих бюджетів вже сплачено 0,9 млн гривень).

На теперішній час рахується 71 сільськогосподарський товаровиробник (з числа економічно активних) з боргом понад 1 тис. 20 грн на суму боргу 95,3 млн грн, по яких вжиті наступні заходи погашення податкового боргу:

  • по 30 боржниках матеріали передані до підрозділу правової роботи для подання позову до суду про стягнення коштів боржника;
  • по 18 боржниках описано майно у податкову заставу (у тому числі майно, право власності на яке боржник набуде в майбутньому);
  • по 12 боржниках матеріали щодо стягнення коштів боржника знаходяться на розгляді в судах;
  • по 1 боржнику матеріали передані до підрозділу правової роботи для накладення арешту на кошти відповідно до пп. 20.1.33 п.20.1 ст.20. 

Нагадаємо, на Одещині виявили бажання отримати землю 12 тисяч 431 учасник антитерористичної операції та членів їх родин. Саме таку кількість заяв від військових отримали у Головному управлінні Держгеокадастру в Одеській області та органах місцевого самоврядування регіону. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Господарський суд Одеської області розпочав розгляд справи проти Одеського національного медичного університету щодо боргу за енергопостачання. Про це йдеться на сайті суду. Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеська обласна енергопостачальна компанія" вимагає стягнути з Одеського національного медичного університету 593,6 тисячі гривень. "Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх … читати далi

Перший рік роботи Ренійської міської ради VIII скликання завершується 7 грудня 2021 року. Робота сесії ради складається із двох частин: засідань постійних депутатських комісій та пленарного засідання. Про дисципліну відвідування депутатами Ренійської міської ради засідань своїх постійних депутатських комісій ІзбірКом розповідав раніше. Цього разу ми проаналізували дисципліну відвідування депутатами пленарних … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України в своєму щоденному звіті про поширення та профілактику COVID-19 повідомило про 368 нових випадків інфекції та 23 нових летальних випадки, зафіксованих за добу 6 грудня в Одеській області. 8 тисяч 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 … читати далi

Міністерство інфраструктури України у 2022 році планує провести чотири або шість концесійних конкурсів у Чорноморському, Одеському, Ізмаїльському та Бердянському морських портах. Про це повідомив заступник міністра Юрій Васьков на інфраструктурному дні Європейської бізнес-асоціації у Києві, інформує hubs. Він уточнив у презентації, що у випадку Чорноморського порту йдеться про перший і … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР