Одеські журналісти разом з колегами з інших міст дали оцінку року правління Зеленського

21 травня 2020 р. 21:19

депутат президент

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 8 по 15 травня 2020 року опитав 77 журналістів, політичних експертів та громадських активістів із різних регіонів України.

Серед опитаних експертів - одесити: головний редактор видання ІзбірКом Валерій Болган, політолог Ярослав Католик, директор «Суспільного» в Одесі Ірина Кіпоренко, журналіст «Радіо Свобода» Михайло Штекель

Опитані регіональні експерти порівняно низько оцінили ефективність Володимира Зеленського на посаді Президента України. Так, середня оцінка його діяльності становить лише 3,1 бала за 10 бальною шкалою. Тут думка регіональних журналістів суттєво контрастує з оцінками населення, які оцінюють діяльність Президента Зеленського.

Більш ефективною, на думку опитаних, була взаємодія Президента з парламентом, її оцінено у 4,6 бала. Трохи нижче оцінено взаємодію з урядом – 4,2 бала. Найгірше Президенту вдається кадрова політика – лише 2,1 бала з 10.  

Основне досягнення Президента за перший рік діяльності – те, що він зміг домогтися ухвалення закону (хоч і в обмеженому вигляді) про обіг сільськогосподарських земель. Серед досягнень можна також виокремити звільнення українських полонених та формування монобільшості й збереження влади.

Провальна кадрова політика поєднує Зеленського з екс-президентом Порошенком. Цей компонент традиційно називали однією з найбільших проблем п’ятого Президента, нині він так само є  найслабшою стороною Зеленського. Крім того, регіональні експерти згадують і провали у зовнішній політиці, як то потрапляння в скандал з імпічментом президента в США, а також розведення військ на Донбасі, незадовільне виконання функцій Головнокомандувача, відсутність поступу боротьби з корупцією, корупційні скандали в оточенні глави держави.

Майже всі респонденти схвалюють рішення Президента підтримати закон, за яким неможливо здійснити повернення Приватбанку колишнім власникам. Абсолютна більшість опитаних підтримує й легалізацію видобутку бурштину і скасування недоторканності народних депутатів. Регіональні журналісти та експерти схвально ставляться до підтримки Зеленським закону про обіг сільськогосподарських земель. Окрім того, здебільшого позитивно було оцінено призначення Руслана Рябошапки Генеральним прокурором України.

Водночас, призначення Ірини Венедіктової Генеральним прокурором України після звільнення Руслана Рябошапки – є рішенням, яке здобуло найнижчу підтримку опитаних. Близько 85% усіх респондентів виступають проти такого призначення. Майже така сама негативна одностайність спостерігається стосовно збереження на посаді міністра МВС Арсена Авакова.

Якщо ж говорити про рішення, які ще не ухвалені, але які пропонувались Президентом чи членами його команди, то опитані регіональні експерти підтримують хіба що легалізацію грального бізнесу. Пропозиції стосовно необхідності скорочення кількості депутатів до 300 фактично розділили симпатиків і противників ідеї майже порівну.
Найбільш виражений консенсус стосовно недоцільності певних рішень спостерігається щодо започаткування прямого діалогу із «ДНР»/«ЛНР», в тому числі через Консультативну раду в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську; долучення УПЦ (МП) до переговорів з «ДНР/ЛНР»; відновлення водопостачання до Криму та надання Президенту одноосібного права призначати та звільняти керівників НАБУ та ДБР.


Під час карантинних обмежень регіональні журналісти найбільш позитивно оцінюють дії місцевої влади у своєму місті. Підтримка дій Кабміну, обласних державних адміністрацій та Президента є відносно невисокою. Найбільше негативних оцінок було надано діяльності Міністерства охорони здоров’я за час керівництва ним Іллі Ємця.


За рік президентства Зеленського ситуація в областях, де проживають респонденти, у різних сферах здебільшого погіршилась. Щоправда, це погіршення, на думку експертів, недоцільно пов’язувати з діяльністю Президента, а скоріше з масштабною світовою кризою, спричиненою COVID-19 та заходами протидії поширенню захворювання. 
Схожа ситуація спостерігається з оцінкою суб’єктів владних повноважень та державних установ і закладів у областях проживання респондентів. Найбільше згадок про погіршення стосується роботи державних адміністрацій та поліції. Водночас, частина респондентів зафіксувала покращення у роботі Центрів надання адміністративних послуг.
Якщо прогнозувати події, які можуть статися до кінця року, то значна частина опитаних вважають, що у їхній області є можливими масові протести як з соціальними, так і  політичними вимогами. Можливою є зміна влади: голів ОДА, а також міських голів за підсумками місцевих виборів. Але респонденти скептичні стосовно швидкого економічного розвитку після скасування карантину та не вірять у зростання стабільності та керованості ситуації в їхніх регіонах.


Волонтери та громадські організації,  свідомі громадяни, лікарі та медпрацівники, а також місцева влада, на думку респондентів, доклали найбільше зусиль для стримування  епідемії коронавірусу на місцевому рівні. Діяльність центральної влади експерти оцінили менш як вагому.

Нагадаємо,  20 травня президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію, якою хотів підбити підсумки свого першого року на посаді глави держави. Пресконференція проводилася у парковій зоні Маріїнського театру та транслювалася у прямому ефірі.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Підтоплення будинків і придомових територій сталося у декількох населених пунктах на Одещині. Як повідомили у преслужбі ДСНС, рятувальники надають допомогу мешканцям з використанням спеціальної техніки та пожежно-технічного обладнання. Так, в Ізмаїлі рятувальники працювали по вулицям Щепкіна, Михайлівська, Шевченка, проспекті Суворова та провулку Болградський, де відкачано воду з трьох підвальних приміщень будинків та чотирьох приватних домогосподарств. В місті … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про 12 нових випадків COVID-19, зафіксованих в Одеській області за добу 20 червня.  З початку пандемії в регіоні нараховується 140 тис. 357 осіб, що захворіли. Загалом одужали 135 тисяч 429 пацієнтів, за добу 20 червня - 71. Летальних випадків виявлено 2 тис. 961, за останню добу летальних випадків не зафіксовано. Найбільше нових випадків в країні виявлено у м. Києві … читати далi

19 червня до Одеси (ст. Чорноморська) прибув контейнерний поїзд з китайського Гуанчжоу, який доставив 50 контейнерів збірного вантажу. Така інформація розміщена на сайті Укрзалізниці. За таким маршрутом контейнери з Китаю доставляються вперше.  Зазначений проєкт було ініційовано українською логістичною компанією «Uni-Laman Group» разом з представником ТПП України в провінції Гуандун. Підготовчий … читати далi

18-19 червня 2021 року в Одесі перебувала делегація у складі представників Державного комітету Азербайджанської Республіки у справах діаспори, Головного управління культури Баку, працівників музичних шкіл та шкіл мистецтв, бібліотечної системи. Під час візиту було відкрито Будинок Азербайджану в чорноморському місті. Про це повідомила у дописі в мережі Facebook заступниця директора … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР