На березі озера Ялпуг житлові будинки опинилися під загрозою обвалу

26 січня 2020 р. 09:39

Ізмаїл сільська рада

В селі Озерне Ізмаїльського району Одеської області будинки, в яких з 60-х років минулого століття проживають представники ромської спільноти, опинилися під загрозою обвалу в озеро Ялпуг.

Про це повідомляє місцеве видання Бессарабія.UA.

Як з'ясували журналісти, на сьогоднішній день відстань від обриву до найближчого двору становить менше п'яти метрів.

Небезпека проживання в оселях, розташованих на узбережжі, полягає в тому, що за рахунок зсувів берегова лінія тане, і через якийсь час дома обваляться. З двадцяти будівель тут залишилося лише вісім, в яких проживають люди. 

Людей необхідно терміново відселяти, однак в Озерному немає вільних будинків і земельних ділянок. За словами місцевої влади, вихід тільки в тому, щоб відповідно до оновленого генерального плану виділити землю за межами села. Але це зробити на сьогоднішній день теж неможливо через те, що на громадських слуханнях, що проходили кілька років тому, план не був затверджений.

Свою згоду на його твердження не дали деякі жителі села. У 90-і роки люди отримали по 50 соток землі, з яких частина була їм віддана у тимчасове користування під городництво. Оскільки ці наділи не були узаконені, в новому генеральному плані вони увійшли до складу земель запасу. Селяни не згодні розлучитися з ділянками, які обробляли десятиліттями.

В.о. сільського голови Павло Ніца пообіцяв, що громадські слухання пройдуть найближчим часом.

Інше питання - це зміцнення берегової лінії. Щоб уникнути подальшого розмиву берегів, це необхідно обов'язково зробити. Але проєкт і роботи коштує великих грошей, яких в селі і районі немає. Ізмаїльська райдержадміністрація щорічно подає заявки для включення Ізмаїльського району в обласні програми щодо державного фінансування, але реакції на них нема.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В номере газеты «Ренийский вестник» за 7 августа 2020 года на первой полосе от имени аппарата районного совета размещена информация Ренийского районного совета по финансовым средствам, выделенным на COVID-19. В публикации говорится, что по состоянию на 1 августа 2020 года, на предотвращение угрозы COVID-19 в Ренийском районе в общей сложности … читати далi

Светофоры появятся на перекрестке улиц Шевченко – Репина и пересечении проспекта Суворова с улицей Репина.  Вместе со светофорами будут оборудуют и пешеходные узлы, установка которых  начнется уже в следующем году, а пока идет проектирование данных объектов.  Кроме того, город планирует закрыть один из городских маршрутов № 11А. (музей Суворова ул. Запорожская). … читати далi

Комунальне підприємство електричних мереж зовнішнього освітлення "Одесміськсвітло" оголосило 18 тендерів для обрання компанії якій заплатять за капітальний ремонт систем зовнішнього освітлення вулиць міста Одеси. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Найдорожчий з них - капітальний ремонт систем зовнішнього освітлення проспекту Добровольського з очікуваною вартістю закупівлі в 5 мільйонів 239,4 тисяч … читати далi

Измаильская комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям 3 августа разрешила работу ночных клубов и ресторанов города после 23:00.  Такие смягчения приняты поскольку на территории города установлен «зеленый уровень» опасности и пока деятельность данных учреждений можно разрешить.  При этом, не зависимо от того, какой уровень опасности установлен, все другие … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР