На березі озера Ялпуг житлові будинки опинилися під загрозою обвалу

26 січня 2020 р. 09:39

Ізмаїл сільська рада

В селі Озерне Ізмаїльського району Одеської області будинки, в яких з 60-х років минулого століття проживають представники ромської спільноти, опинилися під загрозою обвалу в озеро Ялпуг.

Про це повідомляє місцеве видання Бессарабія.UA.

Як з'ясували журналісти, на сьогоднішній день відстань від обриву до найближчого двору становить менше п'яти метрів.

Небезпека проживання в оселях, розташованих на узбережжі, полягає в тому, що за рахунок зсувів берегова лінія тане, і через якийсь час дома обваляться. З двадцяти будівель тут залишилося лише вісім, в яких проживають люди. 

Людей необхідно терміново відселяти, однак в Озерному немає вільних будинків і земельних ділянок. За словами місцевої влади, вихід тільки в тому, щоб відповідно до оновленого генерального плану виділити землю за межами села. Але це зробити на сьогоднішній день теж неможливо через те, що на громадських слуханнях, що проходили кілька років тому, план не був затверджений.

Свою згоду на його твердження не дали деякі жителі села. У 90-і роки люди отримали по 50 соток землі, з яких частина була їм віддана у тимчасове користування під городництво. Оскільки ці наділи не були узаконені, в новому генеральному плані вони увійшли до складу земель запасу. Селяни не згодні розлучитися з ділянками, які обробляли десятиліттями.

В.о. сільського голови Павло Ніца пообіцяв, що громадські слухання пройдуть найближчим часом.

Інше питання - це зміцнення берегової лінії. Щоб уникнути подальшого розмиву берегів, це необхідно обов'язково зробити. Але проєкт і роботи коштує великих грошей, яких в селі і районі немає. Ізмаїльська райдержадміністрація щорічно подає заявки для включення Ізмаїльського району в обласні програми щодо державного фінансування, але реакції на них нема.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На виборчій дільниці №511509 (село Фонтанка Одеського району) 26 жовтня члени сільської територіальної виборчої комісії проголосували за дозвіл дільничній виборчій комісії виправити протокол. Спостерігач ОПОРИ зафіксував, як члени Фонтанської сільської ТВК на засіданні голосують за те, щоб дозволити дільничній виборчій комісії внести уточнення у протокол про підрахунок голосів виборців просто … читати далi

Служба автомобильных дорог в Одесской области провело чтобы выбрать подрядчиков для текущего среднего ремонта одного из двух участков трассы Болград-Кубей-Арциз. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. Речь идет о небольшом участке в 6,4 километра, который предлагалось ремонтировать за 89 млн 803,1 тыс. грн.  В конкурсе хотели участвовать три компании, ООО «Евродор», ООО «Ростдорстрой» и ООО … читати далi

Оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних обов’язків (ПСО), у жовтні 2020 року  становить 5 тис. 374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). ро це повідомили у пресслужбі «Нафтогаз … читати далi

Представниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова представила бачення та пропозиції центру щодо підвищення безпеки в місті Одеса на онлайн-дискусії «Безпека Південної Пальміри», яка відбулась 23 жовтня за ініціативи Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в Одеському регіоні. Як повідомила пресслужбі Одеської обласної організації «Комітет виборців України», зокрема, було акцентовано на важливості … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР