Громадський центр правосуддя вимагатиме оскарження обмеження перетину КПВВ з Кримом

10 серпня 2020 р. 17:24

Крим

Без жодного публічного обґрунтування 8 серпня 2020 року Кабінетом Міністрів України були відновлені обмеження щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму. Громадський центр правосуддя пропонує постраждалим від цього рішення людям безоплатну правову адвокатську допомогу щодо оскарження обмеження перетину КПВВ з Кримом. Нагадаємо, що правова радниця центру, адвокатка Юлія Лісова оскаржила в суді попередню аналогічну заборону, чергове судове засідання з цього приводу заплановано в м. Києві на 13 серпня 2020 року. Про це повідомляє Одеська обласна організація "Комітету виборців України".

На позачерговому засіданні уряду 8 серпня, без пояснення причин, було ухвалене розпорядження №979-р, яким на термін з 9 до 30 серпня включно фактично були відновлені попередні березневі обмеження щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму. Відповідно до інформації, вказаної на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, таке рішення було ухвалене на виконання доручення Президента України. Згідно з рішенням Уряду, дозвіл чи заборона перетину адмінкордону надається відповідно до зареєстрованого місця проживання. Якщо коротко, то це означає, що люди не зможуть виїхати з Криму на материкову частину України, якщо у них кримська «прописка», тобто офіційно зареєстроване місце проживання. Теж саме правило працює і в зворотному напрямку: люди з материковою «пропискою» не зможуть заїхати в Крим. Виключення становлять ситуації, коли у людей для пересування гуманітарні підстави, які офіційно ніде не визначені. А це створює ризики для свавільного їх тлумачення та зловживань з боку осіб, відповідальних за прийняття рішення про пропуск. Обмеження були відновлені раптово та неочікувано, рівно через тиждень після того, які усі карантинні обмеження на перетин КПВВ з окупованим Кримом були зняті.  

Громадський центр правосуддя виступив ініціатором оскарження в суді попередньої аналогічної заборони, яка діяла відповідно до розпорядження КМУ №291-р. Чергове засідання з цього приводу заплановано на 13 серпня 2020 року в Окружному адміністративному суді м. Києва. Правники центру переконані, що незважаючи на скасування дії вказаної заборони, судова оцінка правомірності розпорядження КМУ 291-р дуже важлива, як для осіб, права яких цим рішенням були порушенні так і для врахування висновків суду у подальшій діяльності державними органами.

Наразі Громадський центр правосуддя пропонує постраждалим від рішення 8 серпня 2020 року людям безоплатну правову адвокатську допомогу щодо оскарження нового обмеження перетину КПВВ з Кримом. Адвокати центру готові юридично супроводити весь шлях оскарження: від консультування та підготовки матеріалів для подачі позову до суду до представництва позивачів в суді. Така допомога буде надана безкоштовно, але кожному позивачу необхідно буде самостійно сплатити судовий збір за розгляд позову у суді у розмірі 840,8 грн.

Охочих долучитися до оскарження розпорядження №979-р щодо відновлення обмежень щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму просимо звертатися за наступними контактами: Lisova.hr@gmail.com або facebook.com/YuliiaLisova. Звернення просимо надсилати впродовж тижня, до 17 серпня включно.

Нагадаємо, у Громадському центрі правосуддя вважають порушенням прав людини повторну заборону на сполучення з Кримом.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Виконавчий комітет Одеської міської ради затвердив нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, через що в місті вивіз сміття подорожчає. Як пояснив директор Департаменту економічного розвитку Сергій Тетюхін, норми - невід'ємна частина розробки схеми санітарного очищення міста.  «Коли ми просили компанії, які вивозять сміття, розробити схему санітарної очистки, виявилось, що потрібні норми», … читати далi

Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини досі не проводило робіт в аварійному будинку на Гоголя, 11 через відсутність проєктно-кошторисної документації.  Про це на засіданні виконавчого комітету Одеської міської ради повідомив начальник управління Володимир Мещеряков. Він зазначив, що власника будинку зобов'язали укласти договір з протиаварійних робіт до 28 січня. Зараз ведуться перемовини … читати далi

Кабінет міністрів України погодив кандидатури першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації та звичайного заступника.  Як й припускав на брифінгу в грудні Сергій Гриневецький, його першим заступником погодили Бориса Волошенкова – колишнього генерала СБУ.  Щоправда, він починав свій шлях в Комітеті державної безпеки СРСР, відтак потрапляє під дію закону про люстрацію. Волошенков очолює … читати далi

Міська рада буде публікувати порядок денний і протоколи засідань постійних депутатських комісій на депутатському порталі. Про це стало відомо під час засідання комісії з питань законності, - повідомляє Центр публічних розслідувань. Як розповів очільник департаменту інформації Андрій Сиваш, на сайті з'являться такі вкладки як порядок денний комісій, протоколи засідань і … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР