Аудитори знайшли фінансові порушення в Куяльницькій ОТГ на десятки мільйонів гривень

30 листопада 2020 р. 20:23

аудит бюджет сільська рада

Південний офіс Держаудитслужби закінчив запланований державний фінансовий аудит бюджету Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади, ревізії Відділу освіти Куяльницької сільської ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Куяльницької сільської ради Подільського району».

Як повідомили у пресслужбі Південного офісу, під час аудиту виявлені порушення у кількох напрямах діяльності громади. Як результат –проведено ревізії Куяльницької сільської ради та Відділу ЖКГ, будівництва, благоустрою та розвитку інфраструктури.

Аудиторським дослідженням виявлені проблеми та недоліки при формуванні бюджету та його використання, а також факти порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат і неефективного використання ресурсів, на загальну суму 71 млн грн.

Значна частина земельних ділянок, що перебуває в комунальній власності громади, використовується без правовстановлюючих документів. Це призводить до безоплатного використання землі, втрати бюджетом можливих доходів, передусім від орендної плати і земельного податку. За підрахунками аудиторів такі втрати доходів становлять 11 млн грн.

Виявлені 16 випадків, коли умови договорів оренди земельних ділянок не переглядалися, незважаючи на оновлення нормативної грошової оцінки. Як наслідок, бюджет громади через це втратив півмільйона гривень.

Через брак контролю за повнотою та своєчасністю сплати орендної плати за землю за укладеними договорами бюджетом недораховано 1,6 млн грн.

Аналогічні порушення встановлені й при використанні орендарями водних об’єктів громади. Брак договорів оренди, сплата за заниженими ставками за наданими в оренду об’єктами призвели до втрати майже 700 тис. грн доходів.

Бюджет Куяльницької ОТГ втратив 18 млн грн через неефективне управління коштами та комунальним майном, що належить громаді, а також через безгосподарне ставлення до власних фінансових ресурсів.

Аудитори встановили, що в ОТГ наявне комунальне майно, яке не використовується (4,6 млн грн): придбані за рахунок субвенції з державного бюджету трактор, причіп, радіографічна рентгенівська система; а також утримується база відпочинку «Лісова», яка не працює.

Через неукладання договору співфінансування неефективно витрачені бюджетні кошти на суму 8,3 млн грн на утримання та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.

Водночас з аудитом в ОТГ завершено низку ревізій, якими встановлені порушення, що призвели до втрат ресурсів громади, на загальну суму 6 млн грн.

Ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльницької сільської ради виявлено фінансових порушень на майже 2 млн грн. Зокрема, виявлені порушення з оплати праці, списання палива без документів, які б засвідчили його реальне використання. Матеріали ревізії передані до Управління Служби безпеки України в Одеській області.

Під час ревізії Відділу житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та розвитку інфраструктури встановлені фінансові порушення на загальну суму 1,6 млн грн. Левова частина – більш як 1,5 млн грн – невідповідність вартості та обсягів виконаних будівельно-ремонтних робіт на території району. Матеріали ревізії передані до Котовської місцевої прокуратури.

За результатами ревізії окремих питань Відділу освіти Куяльницької сільської ради виявлено фінансових порушень на суму 1,9 млн грн. Встановлено необґрунтоване списання вугілля; неефективне використання вугілля, необґрунтоване списання пального та продуктів харчування під час карантину, інші порушення. Матеріали ревізії передано до Котовської місцевої прокуратури Одеської області.

У КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Куяльницької сільської ради Подільського району» виявлені порушення з оплати праці, нарахування орендної плати та інші. Матеріали передані правоохоронним органам.

Нагадаємо, працівники Південного офісу Держаудитслужби упродовж січня – жовтня поточного року виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 275,3 мільйонів гривень. 

Нагадаємо також, що працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту Савранської районної державної адміністрації. 

Також працівники Південного офісу Держаудитслужби за січень-серпень виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 96,6 мільйонів гривень. 

Раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту міського господарства Одеської міської ради за період з січня 2018 року по квітень, виявивши фінансові порушення майже на 3,8 мільйонів гривень, з яких порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, – на понад 3,2 мільйони.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський окружний адміністративний суд визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження для проєктування об`єкта будівництва житлового комплекса «Простір на Маячному» за адресою: Маячний провулок, 11. Як йдеться в рішенні суду, також скасований дозвіл на виконання будівельних робіт. Йдеться про позов одеського осередку «Автомайдан» до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради,  Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, … читати далi

Міністерство охорони здоров'я повідомило про 11 нових летальних випадків COVID-19 в Одеській області, зареєстрованих за 26 січня. За цим показником регіон посів друге місце, поділивши його із Львівською та Донецькою областями, де також зареєстровано по 11 випадків.  Зокрема в Одеській області нові летальні випадки зареєстровані в:   Одесі - сім, Ізмаїлі - два, … читати далi

Болградський районний суд вирішив не відсторонювати від займаної посади голову Теплицької територіальної громади Болградського району Івана Леонтьєва. Втім, як стверджує на своїй сторінці в Facebook головна редакторка районної газети «Слово Арциза» Надія Сердюк, йому зберегли домашній арешт в нічний час. Раніше Болградський районний суд обрав запобіжним заходом для голови Теплицької територіальної громади Болградського … читати далi

Члени виконавчого комітету проголосували за звернення до президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з питання недавнього підвищення тарифів на електрику. Про це на своїй офіційній сторінці розповів Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко. Він нагадав, що відповідно до ст.28 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні, до власних повноважень виконавчих органів місцевого … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР