Аудитори знайшли фінансові порушення в Куяльницькій ОТГ на десятки мільйонів гривень

30 листопада 2020 р. 20:23

аудит бюджет сільська рада

Південний офіс Держаудитслужби закінчив запланований державний фінансовий аудит бюджету Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади, ревізії Відділу освіти Куяльницької сільської ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Куяльницької сільської ради Подільського району».

Як повідомили у пресслужбі Південного офісу, під час аудиту виявлені порушення у кількох напрямах діяльності громади. Як результат –проведено ревізії Куяльницької сільської ради та Відділу ЖКГ, будівництва, благоустрою та розвитку інфраструктури.

Аудиторським дослідженням виявлені проблеми та недоліки при формуванні бюджету та його використання, а також факти порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат і неефективного використання ресурсів, на загальну суму 71 млн грн.

Значна частина земельних ділянок, що перебуває в комунальній власності громади, використовується без правовстановлюючих документів. Це призводить до безоплатного використання землі, втрати бюджетом можливих доходів, передусім від орендної плати і земельного податку. За підрахунками аудиторів такі втрати доходів становлять 11 млн грн.

Виявлені 16 випадків, коли умови договорів оренди земельних ділянок не переглядалися, незважаючи на оновлення нормативної грошової оцінки. Як наслідок, бюджет громади через це втратив півмільйона гривень.

Через брак контролю за повнотою та своєчасністю сплати орендної плати за землю за укладеними договорами бюджетом недораховано 1,6 млн грн.

Аналогічні порушення встановлені й при використанні орендарями водних об’єктів громади. Брак договорів оренди, сплата за заниженими ставками за наданими в оренду об’єктами призвели до втрати майже 700 тис. грн доходів.

Бюджет Куяльницької ОТГ втратив 18 млн грн через неефективне управління коштами та комунальним майном, що належить громаді, а також через безгосподарне ставлення до власних фінансових ресурсів.

Аудитори встановили, що в ОТГ наявне комунальне майно, яке не використовується (4,6 млн грн): придбані за рахунок субвенції з державного бюджету трактор, причіп, радіографічна рентгенівська система; а також утримується база відпочинку «Лісова», яка не працює.

Через неукладання договору співфінансування неефективно витрачені бюджетні кошти на суму 8,3 млн грн на утримання та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.

Водночас з аудитом в ОТГ завершено низку ревізій, якими встановлені порушення, що призвели до втрат ресурсів громади, на загальну суму 6 млн грн.

Ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльницької сільської ради виявлено фінансових порушень на майже 2 млн грн. Зокрема, виявлені порушення з оплати праці, списання палива без документів, які б засвідчили його реальне використання. Матеріали ревізії передані до Управління Служби безпеки України в Одеській області.

Під час ревізії Відділу житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та розвитку інфраструктури встановлені фінансові порушення на загальну суму 1,6 млн грн. Левова частина – більш як 1,5 млн грн – невідповідність вартості та обсягів виконаних будівельно-ремонтних робіт на території району. Матеріали ревізії передані до Котовської місцевої прокуратури.

За результатами ревізії окремих питань Відділу освіти Куяльницької сільської ради виявлено фінансових порушень на суму 1,9 млн грн. Встановлено необґрунтоване списання вугілля; неефективне використання вугілля, необґрунтоване списання пального та продуктів харчування під час карантину, інші порушення. Матеріали ревізії передано до Котовської місцевої прокуратури Одеської області.

У КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Куяльницької сільської ради Подільського району» виявлені порушення з оплати праці, нарахування орендної плати та інші. Матеріали передані правоохоронним органам.

Нагадаємо, працівники Південного офісу Держаудитслужби упродовж січня – жовтня поточного року виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 275,3 мільйонів гривень. 

Нагадаємо також, що працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту Савранської районної державної адміністрації. 

Також працівники Південного офісу Держаудитслужби за січень-серпень виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 96,6 мільйонів гривень. 

Раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту міського господарства Одеської міської ради за період з січня 2018 року по квітень, виявивши фінансові порушення майже на 3,8 мільйонів гривень, з яких порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, – на понад 3,2 мільйони.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Парламентський комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування не підтримав проєкту подання прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова і залишив це питання на розгляд зали. Таке рішення комітет ухвалив за підсумками позачергового засідання в понеділок. Подання Шмигаля про відставку Степанова, зокрема, підтримали сім … читати далi

Інспектори управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зафіксували 17 травня самовільні роботи на так званому пляжі Underhill на "Дельфіні". Про це повідомив начальник управління Олександр Авдєєв.  За його словами, в реєстрі будівельної діяльності відсутня інформація щодо таких робіт. Приватник не оформив необхідного пакету документів. "Інспектори ДАБК відразу вийшли на комісійне обстеження з … читати далi

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що держава спрямувала підприємцям 1 мільярд гривень, і найближчим часом буде сплачено ще 400 мільйонів. Таку заяву він зробив на селекторній нараді. За словами прем'єра, всього було зареєстровано понад 360 тисяч заявок на отримання такої допомоги, за 120 тисячами з них уже здійснена виплата. В квітні 2021 року виплати … читати далi

Вищий антикорупційний суд продовжив до 13 липня дію обов'язків «правій руці» бізнесмена Вадима Альперіна Олегу Себову, якого Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в участі у злочинній організації Альперіна та організації зловживань на митниці. Таке рішення 13 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і діло». … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР