У Доброславі відбулася акція протесту проти продажу землі аграрному підприємству

11 червня 2019 р. 19:27

Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, учасники акції вимагали скасування рішення селищної ради та заборонити  розміщувати у цистернах на цій ділянці аміачну воду та карбамідно-аміачну суміш. Мешканці наполягали на тому, що земельна ділянка повинна залишатись в оренді, адже рішення про це було прийнято депутатами 3 липня 2018 року, хоча раніше вони наполягали  на скасуванні і цього рішення. Світлана Мартинюк, одна з організаторів акції, припустила, що орендарів легше контролювати, ніж власників, і є можливість не допустити порушення ними законодавства, чинних норм та правил.

Після її виступу слово надали 88-річному мешканцю селища Павлу Семенюку, сім`я якого має статус найбільшої в Україні. Він попросив «не будувати хімічні заводи в Доброславі».

Крім того, в акції брали участь діти, які стояли із плакатами: «Ні – аміачному парку в селі», «Ні – владному беззаконню». Одна з учасниць розповіла, що від цистерн, завезених на територію, яку орендує «Агропівдень-3» відчувається сильний неприємний запах, тож в будинку неможливо відчинити вікна.

Деякі учасники акції мали з собою захисні маски, які, очевидно, повинні були символізувати те, що повітря в Доброславі є забрудненим.

Селищний голова Людмила Прокопечко, яка виступила перед учасниками акції, обурилася, що деякі з них ховали обличчя за масками, але при цьому, коли в селищі ще кілька років тому «буквально під носом» були смітники, вони  мовчали, і "це не заважало їм дихати". Вона нагадала мешканцям, що нею і її командою зроблено немало роботи, щоб "дихати" мешканцям було краще і відпочивати приємніше:

«В Доброславі за ці 3,5 роки з'явились парки, де є багато квітників, кущів, дерев», - нагадала вона і дорікнула мешканцям, що вони не надто охоче проявляють ініціативу у створенні парків. Вона також пригадала, що за часи її керівництва районом у неї було бажання побудувати сміттєпереробний завод, але такі ж акції протесту завадили таким планам. 

«Жодне підприємство не має права порушувати закони, і сучасні підприємства будуються за останніми новітніми європейськими стандартами», - наголосила вона.

Надалі, не без проблем, перед присутніми виступив власник підприємства «Агропівдень-3» Микола Лашкін, хоча його виступ постійно переривали пікетувальники. Він повідомив, що працює в Лиманському районі ще з 2011 року і припустив, що протистояння є результатом чиїхось політичних "ігрищ", зазначивши, що його підприємство надало кошти для стадіону в Доброславі.

«Ніхто на нас не тиснув. Просто попросили. Хтось дав 200 тисяч гривень, хтось 300 тисяч гривень, а ми дали 500 тисяч гривень», - підсумував він.

За розрахунками керівника «Агропівдня-3», якщо підприємство буде сплачувати орендну плату, то бюджет селищної ради за рік поповниться на 1 млн 500 тисяч грн, а якщо підприємство викупить земельну ділянку, то бюджет отримає до 3 млн грн на рік за рахунок податків, включаючи земельні. Крім того, буде одноразова виплата у сумі 5 млн грн та буде створено 30-40 додаткових робочих місць. На орендованій земельній ділянці планують будувати зерносховища для зерна, яке збирає «Агропівдень-3». Також там буде тракторна бригада, автопарк, їдальна, готель, гуртожиток та офіс.

«Без свого гуртожитка та їдальні важко, бо під час прибирання зерна наймаємо 36 комбайнерів та орендуємо 18 комбайнів. Людей треба поселяти та годувати», - розповів він.

Також керівництво «Агропівдня-3»  надало гарантійний лист селищній раді, в якому зазначається, що вони не будуть зберігати у цистернах рідкі добрива.

«Був такий план, але закон це забороняє, тому ми відмовились від своїх планів» - повідомив Микола Лашкін.

Також він розповів, що в цистернах будуть зберігати воду та паливно-мастильні матеріали.Через декілька років (в залежності від фінансових можливостей) планується побудувати міні-елеватор для очистки зерна зі своїх полів за сучасними європейськими технологіями, тому незручностей для жителів не буде, - пообіцяв бізнесмен та підкреслив, що ємкості  не мають ніякого запаху і запросив охочих зразу ж відвідати базу і самим переконатись в правдивості його слів.

На поїздку погодилось небагато присутніх, зокрема й кореспондентка ІзбірКому, яка переконалася, що більшість бочок не мають запаху, одна з них (відкрита) пахла олією. Водночас на території наразі знаходиться стихійне сміттєзвалище.

You control
прозоро
пресс-рум
КВУ
ЦПР

інше