Конститутционный суд Украины одобрил декоммунизацию, против которой подписались четверо нардепов-одесситов

16 липня 2019 р. 18:21

Конституционный суд Украины признал конституционным закон «Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарного режимов в Украине и запрете пропаганды их символики».

Такое решение было принято сегодня после заседания в закрытом режиме, сообщает УНИАН со ссылкой на свои источники.

Речь идет об иске 46 народных депутатов Украины, в число которых вошли Сергей Кивалов и Николай Скорик («Оппозиционный блок»), а также Виталий Барвиненко и Антон Киссе («Видродження»), и который подали в мае 2017 года в Конституционный суд. 

Истцы требовали признать неконституционным закон «Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарного режимов в Украине и запрет пропаганды их символики».

Напомним, в апреле 2015 года Верховная Рада Украины приняла Закон №2558. «Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрет пропаганды их символики». 

«За» закон проголосовали лишь трое одесситов, депутатов фракции «Народный фронт» – Евгений Дейдей, Павел Унгурян и Сергей Фаермарк.

Не голосовали – Дмитрий Голубов, Александр Урбанский, Геннадий Чекита («Блок Петра Порошенко «Солидарность), Леонид Климов («Видродження»). 

Отсутствовали девять нардепов-одесситов – Алексей Гончаренко («Блок Петра Порошенко «Солидарность»»), Николай Скорик, Сергей Кивалов («Оппозиционный блок»), Эдуард Матвийчук (внефракционный), Виталий Барвиненко, Василий Гуляев, Антон Киссе, Александр Пресман  («Видродження») и Иван Фурсин («Воля народа»). 

 

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Національна служба здоров’я призупинила оплати 77 лікарням України через те, що вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для людей з інвалідністю.  Як повідомили в НСЗУ, станом на 4 серпня надавачі медичних послуг Одеської області, з якими укладено договори за напрямом "Первинна медична допомога", надали документи про доступність, тому їм відновлена оплата.  … читати далi

Фахівці Інституту національної пам'яті, археологи, волонтери, громадські організації, що спеціалізуються на пошукових роботах на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років, знайшли на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги перші рештки загиблих. Про це повідомив археолог Олександр Бабич. За його словами, наразі техніка знімає верхній шар будівельного сміття. За даними археологів видно, що … читати далi

Наразі в Одесі проживають 14 ветеранів війни, які безпосередню брали участь в обороні і визволенні нашого міста від нацистських окупантів. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету. З метою підтримки ветеранів війни-учасників оборони та визволення міста Одеси міською програмою передбачена щомісячна виплата стипендії міського голови у розмірі по 2 тисячі гривень. … читати далi

У дописі в мережі Facebook Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський розповів про плани відкриття в місті спрощеного пункту пропуску.  Днями мер Кілії відвідав румунське місто Кілія-Веке, яке розташоване по той бік Дунаю. Договір про співробітництво між містами найближчим часом буде укладений, підкреслив Вячеслав Чернявський, і сторони розпочнуть підготовку документів для відкриття … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР