Держархбудінспекція Одеської мерії скасувала документи, якими намагались узаконити 14-й поверх в ЖК «Граф»

31 травня 2019 р. 19:18

Управління державної архітектурно-будівельної інспекції за запитом журналіста провело перевірку повідомлень про реконструкцію трьох квартир в ЖК «Граф», що розташований на вул. Морська, 8-А (район Відради). Інспекторів на об’єкт не допустили, але виявилось, що власники трьох квартир внесли недостовірну інформацію в повідомлення щодо реконструкції їхніх квартир.

Замовники реконструкції в повідомленнях зазначили, що внаслідок будівельних робіт не будуть змінені розміри їхніх квартир. Насправді ж власники квартир надбудовують ще один 14-й поверх. 

Згідно чинного законодавства для цього необхідно отримувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки в Управлінні архітектури Одеської міської ради, а також замовник надбудови ще одного поверху повинен сплатити до бюджету громади пайовий внесок у розвиток інфраструктури міста (в народі – «частка міста»), оскільки була створена додаткова площа будинку.  

Але намірам власників квартир зекономити не судилось втілитись у життя – наказом виконуючого обов’язки начальника УДАБК ОМР Олександра Авдєєва всі три повідомлення були скасовані.   

Окрім цього, раніше Олександр Авдєєв повідомляв, що за фактом незаконного будівництва Управління держархбудконтролю звернулось до правоохоронних органів. 

Поки що правоохоронні органи не повідомляли, чи було зареєстроване кримінальне провадження у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. 

За інформацією з джерел, до будівництва 14-о поверху може бути причетний забудовник ТОВ «Ханбер», фактичним власником якого є громадянин Литви Гердас Дубріцкас. 

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року ТОВ «Ханбер» намагалось побудувати 14-й поверх в ЖК «Граф». УДАБК ОМР тоді скасувало всі попередні дозволи на будівництво. 

Після цього українська компанія з литовським корінням звернулась повторно до УДАБК ОМР та отримала дозвіл на будівництво такої ж кількості поверхів, а саме – 13. 

Надалі ТОВ «Ханбер» отримало сертифікат про введення ЖК «Граф» до експлуатації, а через деякий час стартувало незаконне будівництво 14-о поверху буцімто власниками квартир на 13-у поверсі. 

Ярослав Берендаков
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Глава Одесской областной администрации Максим Куцый подписал распоряжение о конституционности проектов решений шести сельских советов в Саратском районе о добровольном объединении. Соответствующее распоряжение опубликовала пресс-служба Одесской ОГА. Это будут первые объединенные территориальные громады на территории Саратского района.  В частности шесть сельсоветов намерены создать две объединенные территориальные громады с центрами в селах Кулевча и Плахтеевка.  … читати далi

Исполняющий обязанности главы Госэкоинспекции Украины Егор Фирсов во время совещания в Одессе 12 декабря предложил начальникам Государственной экологической инспекции Крымско-Черноморского округа Александру Ставнийчуку и Государственной экологической инспекции в Одесской области Владимиру  Кардашу добровольно уволиться.  Об этом сообщили в пресс-службе Одесской областной администрации.  Однако оба чиновника отказали Егору Фирсову: Александр Ставнийчук заявил, что … читати далi

Департамент городского хозяйства Одесского городского совета запускает с 16 декабря в городе скорую коммунальную помощь.  Об этом заявил директор департамента Дмитрий Жеман.  По его словам, речь идет о том, чтобы уйти от «отписок». Жители города смогут позвонить в течение суток по телефону 15-01 круглосуточно и оставить заявку.  «По этой заявке … читати далi

Служба безопасности Украины заявила о разоблачении систематического хищения государственных средств в крупных размерах чиновниками Министерства инфраструктуры и предприятий из сферы его управления во время реконструкции морского причала в Черноморске. В спецслужбе утверждают, что чиновники министерства в 2018 году способствовали заключению соглашения со столичной фирмой на выполнение ремонтных работ на 88 миллионов гривень. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР