Учні Татарбунарської гімназії побували на екскурсії в районному суді

14 грудня 2018 р. 21:19

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, у взаємодії з керівництвом Татарбунарського районного суду, 12 грудня була проведена екскурсія школярів до місцевого суду.

Під час екскурсії восьмикласники Татарбунарського НВК школа-гімназія поспілкувалися з суддею Олександром Сметаняком, керівником апарату суду Надією Колеснік, консультантом суду Тетяною Загорняк та секретарем районного суду Кршемінською Тетяною.

Координатором заходу виступив Громадський центр доступу до правосуддя, який розпочав свою роботу в м. Татарбунари на початку грудня 2018 року. 

12 грудня учні 8Б класу КЗ «Татарбунарський НВК «школа-гімназія» завітали до Татарбунарського районного суду, де їх гостинно зустріла керівник апарату суду Надія Колеснік. Пані Надія розповіла дітям про структуру районного суду та ті функції, які покладені на суд та суддів, а також познайомила учасників екскурсії з організацією діяльності секретаріату та архіву суду. У залі судових засідань, куди були запрошені школярі, їх зустрів суддя районного суду Олександр Сметаняк.

Пан Олександр в доступній для дітей формі розповів про роль суду у житті країни, ті завдання, які покладені на судову гілку влади. Діти почули про те, як організовуються та проводяться судові засідання, хто у них приймає участь, які права мають сторони та як ухвалюються рішення. Суддя розповів дітям про те, що потрібно зробити, аби у майбутньому стати служителем Феміди, закликав не скоювати протиправних дій та бути законослухняними громадянами. 

Надалі консультант суду Тетяна Загорняк розповіла учням про порядок реєстрації позовних заяв та рішень судів, привела приклади судових рішень, за якими до відповідальності притягалися неповнолітні, та ті заходи, які були вжиті судом до малолітніх правопорушників. Відповідаючи на запитання дітей, секретар районного суду Тетяна Кршемінська, розповіла про роботу суду з малолітніми правопорушниками та їх батьками, заходах адміністративного впливу, які були вжиті до осіб, що зловживали алкоголем, порушували громадський порядок та таке інше. 

Діти з цікавістю слухали та спілкувались з фахівцями районного суду, юристами з багаторічнім стажем роботи у суді. На завершення зустрічі, керівник апарату суду Надія Колесник запросила дітей приходити у «день відкритих дверей», де вони зможуть вільно поспілкуватимуся з працівниками суду та суддями. Представник Громадського центру правосуддя  Леонід Семененко подякував працівникам суду за те, що вони приділили увагу дітям, незважаючи на щільний графік роботи суду та величезну зайнятість суддів. Також було узгоджено проводити зустрічі в суді з учнівською молоддю міста на постійній основі. Екскурсія до суду організована в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який проходить в м. Татарбунари з 10 по 16 грудня 2018 року.

За день до цього, 11 грудня, з учнями 9Б класу КЗ «Татарбунарський НВК «школа – гімназія» правники Громадського центру правосуддя спільно з юристами Татарбунарського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану провели зустріч, на якій обговорювалися питання відповідальності неповнолітніх за протиправні дії. У заході також прийняли участь спеціалісти бюро правової допомоги та офісу Мережі правового розвитку.

Діяльність пілотного громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Проректор по пожарной части Одесской национальной академии строительства и архитектуры объяснила общественникам, что огнетушители уже купили, но не знают, куда их расставить. Об этом она сообщила 24 января когда группа активистов пришла в академию.  Активисты решили посетить академию после инцидента с угрозами в адрес журналистки «Украинской службы информации». Она извинилась за поведение … читати далi

Высший антикоррупционный суд продлил меру пресечения одесскому бизнесмену Вадиму Альперину, которого подозревают в деле о схемах на таможне. Подозреваемый до 23 марта будет продолжать носить электронный браслет, сообщает «Радио. Свобода». Одесский бизнесмен Вадим Альперин вышел после внесения залога в начале декабря 2019 года.  Высший антикоррупционный суд 30 ноября частично удовлетворил ходатайство Специализированной … читати далi

Перше в поточному році заняття в рамках навчально-практичної програми «Школа місцевого самоврядування» відбулось 23 січня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки. Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», представники виконавчих комітетів та сільських рад району розглянули проблемні питання оформлення права власності на нерухоме майно та створення ОТГ. Було узгоджено … читати далi

Киевский районный суд не стали рассматривать ходатайство об изменении меры пресечения для экс-директора детского лагеря  «Виктория» Петроса Саркисяна. Сам подсудимый пребывает на стационарном лечении с 23 января, сообщает «Украинская служба информации». Следующее заседание состоится 31 января. Петроса Саркисяна обвиняют в служебной халатности, повлекшей тяжкие последствия. В декабре прошлого года Киевский районный суд Одессы изменил меру пресечения … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР