В Одесі почнуть експеримент з проведення малої приватизації через Рrozorro

18 травня 2017 р. 03:00

За умови оперативного проходження регламентом усіх бюрократичних процедур продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro може стартувати уже через два-три місяці

Уряд запускає пілотний проект з продажу об'єктів малої приватизації через систему електронних закупівель ProZorro. 

Про цю ініціативу повідомив керівник цільової команди реформи управління державною власністю, радник міністра економічного розвитку та торгівлі Сергій Гайда.

Для того, щоб пілот стартував, Фонд держмайна повинен розробити регламент продажу об’єктів. Робота над розробкою цього нормативно-правового документу розпочалась давно. Більш того, він уже майже готовий.

За умови оперативного проходження регламентом усіх бюрократичних процедур (узгодження з Мінюстом, розгляд на засіданні уряду і т.д.) продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro може стартувати уже через два-три місяці.

На сьогодні вибрано 17 об’єктів, які візьмуть участь у "пілоті". Усі вони рівномірно розташовані по Україні. У Київській області знаходиться два об’єкти – один у Василькові, інший у Броварах. Учасниками пілоту стануть також об’єкти з Харківської, Одеської, Львівської областей.

Об’єкти-учасники пілоту – це не окремі підприємства. Переважно це нерухомість, розташована на території державного підприємства.

На сьогодні інформація про об’єкти малої приватизації розміщена на сайті Фонду держмайна, їх реалізація відбувається через окремі біржі. Час від часу Фонд навіть проводить електронні аукціони, але вони, як правило, нерезультативні тому що відбуваються на одному торговому майданчику.

На сьогодні продаж цих об’єктів відбувається досить повільно.

По-перше, більшість з них знаходиться у селах, невеликих містах. В обласних центрах розташовано лише близько 5%. Тобто це об’єкти не супер-якості та великої інвестиційної привабливості.

По-друге, по кожному з них була проведена оцінка, нижче якої ці об’єкти не можуть бути продані. Часті випадки, коли така оцінка завищена, що ускладнює приватизацію.

Старт малої приватизації через ProZorro виведе цей процес на новий рівень, дозволить суттєво розширити коло потенційних покупців.

Мала приватизація через ProZorro – це не спосіб заробити. У першу чергу це спосіб впорядкувати цей блок державного майна та довести, що ці об’єкти справді можна продавати. Є випадки коли, один і то й же об’єкт протягом останніх двадцяти років намагались продати кілька десятків разів.

В майбутньому уся мала приватизація може відбуватися через ProZorro. 

Видання ІзбірКом входить в число партнерів проекту VoxConnector. Матеріали отримані редакцією на правах ексклюзивності.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесский муниципалитет организовал школу для потенциальных авторов проектов Общественного бюджета, которые стремятся получить знания о подготовке таких проектов.  Программа обучения в Школе включает шесть основных тематических модулей. Обучение в Школе - бесплатное. Из-за карантина, связанного с COVID-19, обучение будет проводиться в интерактивном формате с помощью инструментов информационно-коммуникационных технологий (в режиме онлайн-конференций) в … читати далi

Одесский апелляционный административный суд удовлетворил жалобу Херсонского городского головы Владимира Миколаенко и отменил решение Херсонского окружного административного суда признавшего противоправным и отменившего распоряжение мэра, которым тот приостановил действие решения городского совета. Как следует из постановления суда, городской голова отказывался подписывать решение совета о создании временной контрольной комиссии Херсонского городского совета по вопросам контроля … читати далi

Жилищно-коммунальные сервисы департамента городского хозяйства начали проведение мониторинга жилых домов, расположенных рядом с новостроями. Соответствующее поручение подписал исполняющий обязанности заместителя городского головы - директор департамента городского хозяйства Дмитрий Жеман. Речь идет о домах старого фонда, в непосредственной близости от которых уже построены, строятся или в перспективе могут быть возведены новострои. … читати далi

Колишній очільник Одеської митниці Михайло Грібанов звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою заборонити керівництву Державної митної служби України звільняти його.  В ухвалі суду йдеться про те що, посадовець наполягає на неможливості свого звільнення до закінчення дисциплінарного провадження щодо нього. Протягом провадження  державний службовець зобовязаний перебувати на робочому місці та сприяти здійсненню дисциплінарному … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР