В Одесі почнуть експеримент з проведення малої приватизації через Рrozorro

18 травня 2017 р. 03:00

За умови оперативного проходження регламентом усіх бюрократичних процедур продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro може стартувати уже через два-три місяці

Уряд запускає пілотний проект з продажу об'єктів малої приватизації через систему електронних закупівель ProZorro. 

Про цю ініціативу повідомив керівник цільової команди реформи управління державною власністю, радник міністра економічного розвитку та торгівлі Сергій Гайда.

Для того, щоб пілот стартував, Фонд держмайна повинен розробити регламент продажу об’єктів. Робота над розробкою цього нормативно-правового документу розпочалась давно. Більш того, він уже майже готовий.

За умови оперативного проходження регламентом усіх бюрократичних процедур (узгодження з Мінюстом, розгляд на засіданні уряду і т.д.) продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro може стартувати уже через два-три місяці.

На сьогодні вибрано 17 об’єктів, які візьмуть участь у "пілоті". Усі вони рівномірно розташовані по Україні. У Київській області знаходиться два об’єкти – один у Василькові, інший у Броварах. Учасниками пілоту стануть також об’єкти з Харківської, Одеської, Львівської областей.

Об’єкти-учасники пілоту – це не окремі підприємства. Переважно це нерухомість, розташована на території державного підприємства.

На сьогодні інформація про об’єкти малої приватизації розміщена на сайті Фонду держмайна, їх реалізація відбувається через окремі біржі. Час від часу Фонд навіть проводить електронні аукціони, але вони, як правило, нерезультативні тому що відбуваються на одному торговому майданчику.

На сьогодні продаж цих об’єктів відбувається досить повільно.

По-перше, більшість з них знаходиться у селах, невеликих містах. В обласних центрах розташовано лише близько 5%. Тобто це об’єкти не супер-якості та великої інвестиційної привабливості.

По-друге, по кожному з них була проведена оцінка, нижче якої ці об’єкти не можуть бути продані. Часті випадки, коли така оцінка завищена, що ускладнює приватизацію.

Старт малої приватизації через ProZorro виведе цей процес на новий рівень, дозволить суттєво розширити коло потенційних покупців.

Мала приватизація через ProZorro – це не спосіб заробити. У першу чергу це спосіб впорядкувати цей блок державного майна та довести, що ці об’єкти справді можна продавати. Є випадки коли, один і то й же об’єкт протягом останніх двадцяти років намагались продати кілька десятків разів.

В майбутньому уся мала приватизація може відбуватися через ProZorro. 

Видання ІзбірКом входить в число партнерів проекту VoxConnector. Матеріали отримані редакцією на правах ексклюзивності.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Две больницы в Одессе проведут в январе 2020 года тендеры для выбора компаний, которым заплатят за питание пациентов в ближайшие четыре года. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. В частности коммунальное некоммерческое предприятие «Городская клиническая больница №10» Одесского городского совета заплатит 48 миллионов 999 тысяч гривень за 395 … читати далi

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета провело тендер для того, чтобы выбрать подрядчика, которому заплатят за капремонт дорожного покрытия у Одесского национального академического театра оперы и балета. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион состоялся 12 ноября и в нем участвовали две компании: ООО «СПК «Пик-Строй»» и дочернее … читати далi

Суворовский районный суд города Одессы направил в Высший антикоррупционный суд уголовное производство по обвинению бывшего ликвидатора Одесской теплоэлектроцентрали Евгения Лахненко в растрате средств. Об этом говорится в решении ВАКС от 7 ноября, сообщает «Слово и Дело». Получив материалы дела, антикоррупционный суд назначил подготовительное заседание на 6 декабря. По данным следствия, … читати далi

Одесский апелляционный суд назвал имя нового председателя коллегии по делу главного подозреваемого в возникновении трагического пожара в гостинице «Токио Стар» Вадима Черного. Система автоматизированного распределения дел определила главным в указанном производстве судью Александра Журавлева, а датой очередного судебного заседания - 18 ноября. Ранее судья Одесского апелляционного суда Вадим Прибилов взял … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР