Суд у Гаазі: Україна висловилася по тимчасовим заходам у відношенні Росії

07 березня 2022 р. 23:10

війна світ суд

Сьогодні, 7 березня, завершилися публічні слухання щодо запиту про введення тимчасових заходів, поданого Україною у справі щодо звинувачень у геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти Російської Федерації). Україна провела усні дебати. Російська Федерація не брала участі в слуханнях. У листі, надісланому в суботу, 5 березня 2022 року, Російська Федерація проінформувала Суд про те, що вона «прийняла рішення не брати участь в усних слуханнях, які мають розпочатися 7 березня 2022 року».

Під час слухання, яке розпочалося в понеділок, в Палаці Миру, де розташований Суд, делегацію України очолював, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, який діяв як повноважний представник.

Наприкінці засідання представник України від імені України надав Суду прохання визначити наступні тимчасові заходи:

а. Російська Федерація повинна негайно припинити військові дії, розпочаті 24 лютого 2022 року.

б. Російська Федерація повинна негайно забезпечити припинення будь-яких заходів, що сприяють військовим операціям та вживаються будь-якими військовими підрозділами або нерегулярними збройними формування, які підконтрольні Російській Федерації або підтримуються нею, а також будь-якими організаціями та особами, які можуть перебувати під її контролем, керівництвом або впливом та діяти з заявленою метою і завданнями щодо запобігання вчинення геноциду чи покарання за це України.

в. Російська Федерація зобов’язана утриматися від будь-яких дій, що погіршать або поглиблять суперечки, які є предметом цієї Заяви, або ускладнять вирішення цих суперечок, та надати гарантії, що вона не вживатиме жодних таких дій.

г. Через тиждень після цієї постанови Російська Федерація зобов’язана надати до Суду звіт про заходи, вжиті для виконання постанови Суду про Тимчасові заходи. Надалі звіти подаються у встановленому Судом порядку.

Рішення Суду щодо поданого Україною запиту для вживання тимчасових заходів буде оголошено на відкритому засіданні, дату проведення якого буде оголошено в установленому порядку.

Наступне засідання Суду призначене на 8 березня.

Нагадаємо, Організація об'єднаних націй опублікувала повний текст Резолюції A/ES-11/L.1 "Агресія проти України". Національний член Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Марина Феніна загинула під час обстрілу в Харкові 1 березня. 

Міжнародний Суд є головним судовим органом Організації Об’єднаних Націй. Він був створений на підставі Статуту Організації Об’єднаних Націй у червні 1945 та розпочав свою діяльність у квітні 1946. Суд складається з 15 суддів, обраних на дев’ятирічний термін Генеральною Асамблеєю та Радою Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Суд розташований у Палаці миру в Гаазі (Нідерланди). Суд виконує подвійну роль: по-перше, відповідно до норм міжнародного права, він ухвалює судові рішення стосовно суперечок, з позовами щодо яких звертаються країни. Такі ухвали мають обов’язкову силу та не підлягають оскарженню зацікавленими сторонами. По-друге, Суд надає консультації з правових питань, поданих йому належним чином уповноваженими органами Організації Об’єднаних Націй та відповідними установами.

     

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На одному з пляжів на півдні Одеської області вибухнув невстановлений пристрій.  За інформацією ОК "Південь", чоловіча компанія вирішила відпочити, незважаючи на заборону і попередження про мінну небезпеку вздовж всього чорноморського узбережжя та прибережних вод. Під час запливу в морі один з відпочивальників підірвався на невстановленому вибуховому  пристрої, його тіло витягли на … читати далi

Ключова ціль окупантів в Україні - це насправді не Донбас, а Одеса і повний контроль над Чорним морем. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко. "Станом на зараз у них план мінімум - це просто анексія Херсонської області, план максимум - це, якщо вдасться, то тоді розвивати наступ … читати далi

В Одесі відбулася церемонія прощання із захисником України, одеситом Павлом Челядником, який служив у батальйоні «Айдар» санітаром-стрільцем, - повідомляє АрміяInform. До повномасштабної війни Павло Челядник працював юристом-моряком. "Він завжди був усміхненим і випромінював особливе сяйво. Скрізь, хоч би де він був, навіть у продуктовому магазині, коли казав «здрастуйте» й усміхався, ніхто не залишався байдужим. Паша був наполегливим. Чого хотів — досягав. Коли … читати далi

Румунія готова допомогти постраждалим від ракетних ударів у Сергіївці, що сталися в ніч із 30 червня на 1 липня. Про це повідомив міністр закордонних справ країни Богдан Ауреску, - інформують румунські ЗМІ.  "Ми рішуче засуджуємо цей напад, як ми засуджували всі інші напади російської федерації на мирне населення в Україні. Це … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР