У води Чорного моря задля патрулювання увійшов американський есмінець

12 червня 2021 р. 17:12

армія порт

Керований ракетний есмінець класу Arleigh Burke USS Laboon (DDG 58) увійшов до Чорного моря в рамках звичайного патрулювання, проводячи багатодоменні операції з літаком ВМС США P-8A.

Про це повідомили у пресслужбі Шостого флоту ВМС США.

Операції корабля в Чорному морі посилять взаємодію з союзниками та партнерами по НАТО та продемонструють колективну рішучість до безпеки Чорного моря в рамках операції Atlantic Resolve.

Перебуваючи в Чорному морі, Лабун проводитиме операції з морської безпеки разом із членами НАТО та партнерами в регіоні з акцентом на підвищенні морської стабільності, сумісної готовності та військово-морських можливостей. Це вже п’яте судно ВМС США, яке відвідало Чорне море у 2021 році. 

«Чорне море є життєво важливим водним шляхом, і ми готові співпрацювати з нашими членами НАТО та партнерами в регіоні, щоб підвищити нашу колективну готовність та обмінятися найкращими практиками в галузі регіональної морської безпеки», - сказав командир Лабуну Чак Співей.

Фото: U.S. Naval Forces Europe-Africa / U.S. 6th Fleet

Чорне море є важливим водним шляхом для морської торгівлі та стабільності по всій Європі. Військово-морські сили США регулярно працюють у Чорному морі для співпраці з нашими членами НАТО та партнерами, включаючи Болгарію, Грузію, Румунію, Туреччину та Україну.

Шостий флот США, штаб-квартира якого знаходиться в Неаполі, Італія, проводить повний спектр спільних та морських операцій, часто за узгодженням із союзними та міжвідомчими партнерами, з метою просування національних інтересів США та безпеки і стабільності в Європі та Африці.

У травні корабель ВМС HMS Trent прибув до портового міста Одеса для проведення навчальної операції на знак солідарності з Україною і для роботи з НАТО й регіональними партнерами в рамках передової присутності Королівського флоту.

Також флагман Морської охорони Держприкордонслужби зустрів корабель берегової охорони США HAMILTON.

У квітні Військово-морські сили України повідомили адміністрації Одеського морського торгівельного порту про плани проводити бойову підготовку біля узбережжя Одеси, що можуть стати небезпечними для цивільних суден.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР