Одещина отримувала лише 5 відсотків від фінансування проєктів Єврорегіона "Нижній Дунай"

04 серпня 2021 р. 15:35

Одеська обласна рада світ

На засіданні постійної комісії Одеської облради з питань міжрегіонального і міжнародного співробітництва обговорили питання взаємодії регіону з придунайськими державами. 

Член комісії - голова ОДА Сергій Гриневецький нагадав присутнім, що з наступного листопада Україна головуватиме у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону протягом року. При цьому наша держава стала першою країною - не членом ЄС, яка обійняла посаду головуючого. 

Дунайська стратегія – це платформа і план дій по співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.

Але на "дунайському напрямку" в Одещини, а значить, і в України накопичилися проблеми. Так, на засіданні постійної комісії облради розглянули питання співробітництва Одеської області з партнерами в рамках Єврорегіону "Нижній Дунай". Він був створений 14 січня 1998 року під час зустрічі керівників прикордонних регіонів України (Одеська область), Румунії (повіти Браїла, Галац, Тулча) і Республіки Молдова (райони Вулканешти, Кагул, Кантемір), які підписали Угоду про заснування Єврорегіону «Нижній Дунай», затвердили Статут та Регламент Єврорегіону.

Раніше питаннями цього об'єднання в Одеській області займалася низка суб'єктів: Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», органи влади Ізмаїльського, Ренійського, Кілійського районів, громадські організації, що призводило до певного дисбалансу. Зараз усі повноваження покладені на агентство. Але інша проблема полягає в тому, що через адміністративно-територіальну реформу в Україні деяких суб'єктів з нашого боку вже не існує. Це ускладнює роботу представників Одещини в органах Єврорегіону. А внести зміни у статутні документи можна лише через доволі складну процедуру на засіданні Генеральної Асамблеї  Асоціації з транскордонного співробітництва. Через COVID-19 такі засідання певний час взагалі не проводились. Отже, окрім адміністративних, українській стороні потрібні дипломатичні зусилля. 

Крім того, на думку членів комісії, раніше Одеська облрада доволі формально брала участь в діяльності Єврорегіону. Взагалі роботу з просування інтересів Одещини в цій транскордонній організації члени комісії назвали недостатньою. 

Також після аналізу питання з'ясувалося, що Одеська область отримувала лише 5 відсотків від загальної суми фінансування проєктів Єврорегіону, пов'язаних з Дунаєм. Левова частка йшла Румунії, хоча, як зазначив Сергій Гриневецький, в договорі про створення Єврорегіону ішлося про рівноправні відносини трьох держав-засновниць. 

Нагадаємо, Басейнова рада обговорить багатомільйонний проєкт реконструкції судового ходу Дунай - Чорне море.

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про своє відрядження до міста-побратима Констанци (Румунія)  з нагоди святкування 30-річчя побратимських відносин.

Два нових острови, які утворилися у районі 76-78 кілометра кілійського гирла річки Дунай, виявили спеціалісти державної установи «Держгідрографія».  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

29 червня депутати Одеської міської ради зібралися на першу офлайн-сесію під час воєнного стану, хоча й в гібридному форматі.  Як зазначається в оприлюднених міською радою результатах поіменного голосування, відсутніми були 22 депутати. Слід зазначити, що в перелік відсутніх були включені депутати від фракції "Європейська солідарність", які покинули засідання у знак … читати далi

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області вважає усі пляжі Одеси та регіону небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів у воді. Про це повідомила речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко. Вона зазначила, що наразі в регіоні немає жодного офіційно відкритого пляжу. "Кожного року відкривалися місця відпочинку, там, де були пости … читати далi

Лідери та "еліта" так званої Придністровської молдавської республіки використовують громадянство України щоб купувати нерухомість в Одеській області та подорожувати світом. Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти з'ясували, що члени вищого придністровського керівництва (формального та неформального) багато років використовували паспорти громадян України не лише для подорожей, а … читати далi

Ворожий російський гарнізон поспіхом евакуювався з острову Зміїний після ударів українських військових.  Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". "Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, імовірно, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР