За 2021 рік не опубліковано майже 2 тисячі розпоряджень Труханова

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень одеського міського голови Геннадія Труханова.

Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження (ст. 59 ч.8).

Повноваження міського голови визначаються ст. 42 того ж закону, також цією статтею визначається, що при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. 

За Законом України "Про доступ до публічної інформації" (ст.15) розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.

На офіційному сайті Одеської міської ради є окремий підрозділ з нормативними актами, серед яких розпорядження міського голови. Сортування документів можливе за номером та датою. Розпорядження мають три типи: звичайні, кадрові та про відрядження. Кожен з типів має окрему нумерацію. 

Загалом у 2021 році мер Одеси підписав понад 3 тисячі розпоряджень, більшість з них - кадрові (60%). На 8 січня (на цей момент на сайті опубліковано вже перше розпорядження 2022 року) з щонайменше 3087 (кількість розпоряджень підрахована за останнім в кожній категорії номером) підписаних розпоряджень опубліковано лише 1219. Не опубліковано щонайменше 1802 кадрових(97% від загальної кількості в цій категорії), 26 звичайних (2%) та 40 розпоряджень про відрядження (82%).

Серед найбільшої з опублікованих категорій розпоряджень (1159) більшість складають питання матеріальної допомоги (497 документів), нагородження (212) та виділення коштів (50). Серед нагороджених цього року президент Асоціації портів України “УКРПОРТ” Юрій Крук, начальник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Олександр Авдєєв, член Виконавчого комітету Одеської міської ради Олександр Ахмеров та низка депутатів міської ради.

Серед 51 кадрового розпорядження більшість стосуються звільнення та призначення топ-посадовців мерії (заступники міського голови, начальники департаментів та управлінь), ще два - відпустки мера.

Серед 9 опублікованих розпоряджень про відрядження 5 не мають в назві конкретики та стосуються самого Геннадія Труханова, ще 4 стосуються делегацій до Момбаси, Генуї, Констанци та Регенсбурга.

В цілому кількість розпоряджень міського голови, опублікованих на сайті мерії у 2021 році, становить менше 40%. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Прокурори Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері підозрюють посадовця Державної прикордонної служби України у зловживанні впливом поєднаному із вимаганням хабаря. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора України. За даними слідства, прикордонник вимагав та одержав від співслужбовця 3,7 тисячі доларів США неправомірної вигоди. За ці кошти він обіцяв вплинути на прийняття рішення … читати далi

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Одеської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кароліно-Бугазької сільської ради до підприємства та примусово припинив право власності на земельну ділянку рекреаційного призначення площею 0,262 га у смт Затока. Про це повідомили у Одеській обласній прокуратурі.  Позовні вимоги мотивовано тим, що на зазначеній ділянці, … читати далi

Новопризначений «прем’єр-міністр» невизнаного Придністров’я Олександр Розенберг регулярно їздить в Україну та має дочку в Одесі, яка є дружиною одесита Євгена Філонова - депутата Одеської обласної ради від проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя». Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти виявили, що донька так званого «прем’єра» … читати далi

Миколаївська обласна прокуратура повідомила про підозру ексдиректору держпідприємства «Дослідницьке господарство «Зорі над Бугом» Юрію Єлінєвському та його заступнику і сину - Віталію в незаконній вирубці дерев.  Про це повідомляє Центр публічних розслідувань з покликанням на пресслужбу прокуратури.  За даними слідства, у листопаді 2021 року Єлінєвські, які водночас є депутатами Миколаївської обласної ради … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР